A.P.P.L.E.

Septinioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Ingridos Žadeikienės, Gražinos Kazlauskienės ir Rimos Augienės projektas

Rimos Žemaitytės projektas

Back      Atgal                          Next       Toliau - peržiūrėti daugiau projektų

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

Projektas:  "Aš noriu bendrauti".

         Kai tik sulaukėm gero oro, suorganizavom ekskursiją į Vilniaus senamiestį. Ekskursijoje dalyvavo buvę ir esami mūsų mokiniai - suaugusieji apakusieji ir silpnaregiai. Šie žmonės turi negalią dėl regėjimo ir šiuo metu ne vienas niekur nedirba, sėdi namuose, todėl labai apsidžiaugė galėdami išeiti iš namų ir pabendrauti. Mūsų ekskursijos vadovu tapo mokytojos Juratės buvęs mokinys Sergėj Vituška. Sergėj yra dirbęs istorijos mokytoju, o prieš keletą metų neteko regėjimo ir turi dar kitų sveikatos problemų. Sergėjus labai apsidžiaugė, kai jį pakvietėm pabendrauti, ir labai džiaugėsi, kad jo žinios dar kažkam reikalingos. Sergėjus, kaip pats sakė, nuvedė ir parodė Vilniuje tai, ko ir mes gerai matantys nepastebime, o aklieji galėjo paliesti- pačiupinėti: Vyčio ženklą ant tiltelio, per Vilnelę, turėklų, Vilniaus miesto reljefini herbą - "šventą Kristofora su kudikiu ant pečių" ant apšvietimo stulpų Vrublevskio gatvėje, Gedimino pilies sienų storį, paminklo karaliui Mindaugui postamente iškaltas lietuvių šventes, Lietuvos kunigaikščių Jogailos ir Jadvygos skulpturas Mokslų Akademijos bibliotekos vestibiulyje ir kita. Baigiantis ekskursijai visi nuėjome į artimiausią kavinukę pasistiprinti kava su obuolių pyragu ir aptarti įspudžių. Dar ilgai nenutilo šurmulys ir šnekos dalijantis savo patirtimi, diskutuojant, kad tokios ekskursijos atgaivina sielą ir padeda surasti bendraminčių. Visi vieningai nusprendė, kad tokių suėjimų turėtų būti dažniau. Išgirdome prašymą suorganizuoti ekskursiją dar kartą.
Birželio mėnesį planuojame  ekskursiją akliems ir silpnaregiams vaikams ir jau ieškom spaustuvės, kuri mums padėtu sukurti reklaminį plakatą.
 
Pagarbiai,
Vesta
Galčienė  ir Juratė Jakštienė
Lietuvos akluju ir silpnaregiu ugdymo centras

Atgal į puslapio viršų

“Relakso kampelis vaikams su kompleksine negalia"

Sužinojus, kad laimėjome šį projektą, kaip paskatinimą, pensionato administracija mums paskyrė mini muzikinį centrą, kurį buvome planavę įsigyti iš projekto pinigėlių, tad mums daugiau liko pinigų priemonėms.
Jau įsigijome komodą, turime audinį širmos atnaujinimui, tik laukiame, kad mūsų meistras  galės  mums pagelbėti.
Įsigijome „Gyvą paveikslą" nuotraukose matyti kaip susidomėję vaikai stebi ir klausosi krioklio ošimo, paukščių čiulbėjimo.
Tikimės sėkmingai įvykdyti projektą laiku.

Ingrida Žadeikienė,
GražinaKazlauskienė ir Rima Augienė
Ventos pens. 5 šeimyna.

 

 

Atgal į puslapio viršų

“Mokomoji Ekskursija Po Pumpėnus”

Mano projektas - mokomoji ekskursija po Pumpėnus ir jų apylinkes. Kartu su kolegėmis norime parengti ir išspausdinti metodinę medžiagą, kurią bus galima panaudoti 5-6 klasių mokiniams vedant integruotą matematikos, biologijos ir anglų kalbos pamoką - ekskursiją. Norime, kad mokiniai turėtų galimybę pritaikyti šių mokomųjų dalykų žinias praktikoje, kartu daugiau sužinotų ir apie vietovę, kurioje gyvena ir mokosi.
Jau apžiūrėjome ir surinkome medžiagą apie žymiausius mūsų miestelio ir jo apylinkių objektus. Šiuo metu mokytojos rengia užduotis. Gegužės mėnesio antroje pusėje planuojame su mokiniais išsiruošti į šią ekskursiją ir atlikti parengtas užduotis. Mokslo metų pabaigoje, padedant mokyklos socialinei pedagogei, planuojame į šią ekskursiją pasikviesti ir žymesnius miestelio bendruomenės narius bei mokinių tėvus.
Iš projekto gautos lėšos bus panaudotos popieriui, spausdintuvo dažams, kitoms kanceliarinėms priemonėms ir transporto išlaidoms, nes norime aplankyti ir už miestelio ribų esančius objektus.
Nuotraukose -  keli mūsų būsimos ekskursijos objektai: bažnyčia, vienuolynas, vėjinis malūnas.
 
Pagarbiai, Pasvalio rajono Pumpėnų vidurinės mokyklos mokytoja
Rima Žemaitytė

 


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį