A.P.P.L.E.

Septinioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Aurelijos Dirginčienės projektas  

Atgal      Back   

Next     Toliau - peržiūrėti daugiau projektų

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

Projektas „Draugų ir bičiulių bendruomenės kūrimas“

Išvyka į “Šokolado sostinę” Trakuose

Dar kartą norime padėkoti už finansinę paramą, kurios dėka buvo įgyvendintas projektas. Neįgaliųjų vaikų ugdymo centro ‘Viltis” specialiųjų klasių moksleiviai galėjo išvykti į  “Šokolado sostinę” Trakuose.

Išvyka į “Šokolado sostinę” įvyko 2008-04-24.

Projekto pagrindinis tikslas - mokinių bendravimo galimybių plėtimas. Šio tikslo įgyvendinimui suplanavome Neįgaliųjų vaikų ugdymo centro „Viltis“ mokinių, kartu su mokinių  tėvais, mokytojais išvyką. Į išvyką pakvietėme ir „Meteoro“ klubo narius iš kito projekto „Karoliniškių bendruomenės vaikų ratas“ vykdomo mūsų ugdymo centre.

 „Šokolado šou“  metu mokiniai klausėsi bei klausinėjo apie šokolado gamybą, smalsiai stebėjo, kaip ir iš ko gaminamas šokoladas, patys gamino„saldainius“, „šokoladinius skanėstus“ ir kitus gaminius,  vėliau pagamintus šokoladinius skanėstus ragavo. Mokiniai pamatė, įvertino šokolado gamybos procesą ir įgijo pasitikėjimo savimi. Kiekvienas dalyvis gavo „Šokolado eksperto“ pažymėjimą.

Po išvykos padarėme stendus su nuotraukomis, kuriose užfiksuotos malonios akimirkos “Šokolado šou” metu.

Alicija Voronkievič ir
Birutė Mirinavičienė

  

Atgal į puslapio viršų

„KLIMATO KAITA IR AŠ“

Klimatas keičiasi jau dabar. Mūsų mokykla nutarė aktyviai atsiliepti į klimato kaitos padarinių nagrinėjimą ir prisidėti prie viso pasaulio darbų, išsaugojant palankų kiekvienam kraštui klimatą. Projekto veikloje ypač aktyviai dalyvauja mokyklos pradinukai ir jų tėveliai. Daug dėmesio skiriame kūrybiniam mokinių požiūriui į klimato kaitos problemą. Visus metus skatiname mokinius kasdien laikytis ekologiškų taisyklių.
            Vykdėme akciją „Nakčiai išjunk televizorių, kompiuterį (nepalik „budinčiame režime”).
            Jau pravedėme knygelių „Kaip Žiurkius Pilėnas mokėsi atliekas rūšiuoti”, „Kaip Žiurkius Pilėnas mokėsi elektronines atliekas rūšiuoti” bei akcija „Mesk bateriukus į juodąją dėžę”.
            Išleidome gražų ir imformatyvų stendą.
            Mokiniai kuria plakatus, piešinius, šūkius kaip išsaugoti orą, tyrą vandenį, gyvūniją, žaliuosius miškus

Nuo ko pradėti?

Šiaulių „Juventos“ mokyklos pirmokai, antrokai ir šeštokai dalyvavo ypatingoje pamokoje – vaikus rūšiuoti šiukšles mokė Žiurkius Pilėnas. Na, gal ne pats Žurkius... o jo vardu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vyresnioji specialistė Leta Rinkevičienė vedė atliekų tvarkymo klausimų – atsakymų pamokėlę pagal V. Ivinskienės knygelę „Kaip Žiurkius Pilėnas mokė savo vaikus atliekas rūšiuoti“. Mokinukai sužinojo, kas iš tikrųjų yra atliekos, kokios jos būna, kodėl reikia rūšiuoti. Sužinojo ir apie jau uždaromą Šiaulių Kairių sąvartyną bei apie naująjį Auštrakių. Mokinukai dalinosi įspūdžiais su L.Rinkevičiene apie tai, ką jie sužinojo mokyklos valgykloje – jų nesuvalgyti kotletukai, sriuba taip pat keliauja į Auštrakius, o tai reiškia, kad į sąvartyną keliauja tėvelių sunkiai uždirbami pinigai. Tai gal verta suvalgyti daugiau?..

Vaikams labai patiko Žiurkius ir visa gausi jo šeimyna. Mokinukai ne tik klausė, stebėjo, grožėjosi knygele, bet ir patys buvo aktyvūs pristatymo dalyviai. Vaikai pasakojo, kaip jie rūšiuoja, kokie atliekų konteineriai stovi jų kiemuose ir net kaip rūšiuoja jų „babos“... L.Rinkevičienė atnešė vaikams ir dovanų – Žurkiaus Pilėno užduotis, bei apdovanojo aktyviausius pamokėlės dalyvius. Mokinukai sužinojo, kad V.Ivinskienė išleido ir dar vieną knygelę vaikams „Kaip Žiurkius Pilėnas mokė savo vaikus elektronines atliekas rūšiuoti“. Šių knygelių prieš pora dienų gavo ir mokyklos biblioteka, todėl vaikai su mokytojomis mielai jas parsinešė į klases, nusiteikę ne tik perskaityti, bet jau iš karto ir šio to pasimokyti  bei pritaikyti praktiškai. Pirmokai pora savaičių rinko senus „bateriukus“, kuriuos, įtvirtindami Žiurkiaus Pilėno pamoką, ir nunešė į juodą didelę elektroninių atliekų statinaitę, stovinčią mokyklos pirmajame aukšte.

            Pamokėlė, o kartu ir knygelė vaikus sužavėjo, na, o mokytojos pastebėjo, kad esant šalyje sudėtingai atliekų rūšiavimo situacijai labai trūksta tokio pobūdžio informacijos, adaptuotos, ko gero, net tik Šiaulių miesto situacijai, trūksta medžiagos mokyklinio amžiaus vaikams.

Antrasis daikto gyvenimas

Dauguma daiktų turi ir gali atgimti iš naujo – tai žino „Juventos“ pradinukai. Vaikai pakvietė į pamokėles tėvelius ir kartu darė stebuklus – batų dėžutė virto meilia katyte, plastikinė talpa nuo vandens – muse, popieriaus skiautės – fantastinėmis gėlėmis.

            Parodėlė eksponuojama mokyklos fojė. Parodėle domisi ir vaikai ir tėveliai, mokytojai ir mokyklos svečiai.

Piešinių konkursas „Koks gražus pasaulis šis“

Vaikai piešė pasaulį, kokį įsivaizduoja dabar ir ateityje. Darbeliai puikavosi mokyklos stende. Įdomiausi darbai buvo panaudoti „Mokinio kalendoriuje“.

Kaip vaikai saulės ieškojo

Besikeičiantis klimatas baigia sumaišyti metų laikus ir jų nusistovėjusius orus...1-4 klasių mokiniai, padedami mokytojų pastatė nuotaikingą spektaklį „Kaip vaikai saulės ieškojo“, kurio metu skambėjo linksmos dainos, kaip uraganas pralėkė „Metų laikų“ mados, žiemą pabudusios šoko boružės, o viską į vietas sudėliojo Gandras ir jo draugės Varlytės.


Žaliosios pamokos

Šiaulių „Juventos“ mokyklos pradinukus, projektų „Klimato kaita ir aš“, „Jaunieji Europos gyventojai“, „Saugok save – augsi sveikas!”, „Žiurkiaus Pilėno mokyklėlė“ narius svetingai pasitiko Svilės šaltiniai, pakvietę vaikus į paskutinę mokslo metų pamoką – žaliąją pamoką! Pamokai išsirikiavo net 145 pradinukai. Tačiau pamokos temos visiems buvo skirtingos: pirmokai „Lašiukai“  tyrė Svilės šaltinių vandenį, pirmokai „Boružiukai“ – skaičiavo, stebėjo ir piešė boružes, antrokai „Drugeliai“ ieškojo pievoje plaštakių, jas skaičiavo, stengėsi atpažinti rūšis, antrokai „Skruzdėliukai“ ieškojo ir stebėjo skruzdėles ir skruzdėlynus, ketvirtokai „Ąžuolai“ visą dėmesį skyrė ąžuolams, o ketvirtokai „Spygliuočiai“ – eglėms ir pušims.

            Vaikai mokėsi ir turiningai ilsėtis, sveikai maitintis. Ir visą laiką buvo akcentuojama meilė ir pagarba, gamtai, gyvybei -  augalui, gyvūnui. Laikas prie šaltinių tikrai neprailgo

Aurelija Dirginčienė
Šiaulių „Juventos“ pradinė mokykla

 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį