A.P.P.L.E.

Dvidešimt pirmos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 
Adelijos Budginienės projektas

Aušros Pauzienės projektas

Atgal                         Back

Next                        Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page


ATRASK NAUJĄ PASAULĮ BIBLIOTEKOJE
Violetos Kvašienės projektas

      Projektinė veikla prasidėjo išvyka į Šiaulių universiteto biblioteką. Jos tikslas buvo susipažinti su procesu nuo knygos užsakymo iki išdavimo. Stebėjome, kaip skaitytojas be bibliotekininko pagalbos susiradęs leidinį gali jį pats sau išsiduoti ir vėliau grąžinti. 8-9 klasių mokiniai buvo pakviesti patys padirbėti bibliotekininkais. Buvo sudaryta galimybė susipažinti su akademinės bibliotekos elektroniniais katalogais, pamatyti kaip popieriniai dokumentai tampa informacijos srautu internetinėje erdvėje. Apžiūrėjome tuo metu bibliotekoje veikusias parodas, lankėmės įvairiose skaityklose. Retų spaudinių skyriuje mokiniai pamatė ne tik vertingų, retų, netradicinio formato knygų, bet ir įvairių daiktų, relikvijų iš aušrininko dr. Jono Šliūpo archyvo. Įdomu buvo viskas: modernios konferencijų salės su naujausia technika, kompiuterizuotos mokymų klasės, grupinio mokymosi kambariai ir net 9 individualaus darbo kambariai. Pateikėme daug klausimų, mus lydėjusiai, Šiaulių universiteto bibliotekos direktorės pavaduotojai R. Jakutienei. Ji  supažindino su naudojimosi biblioteka taisyklėmis ir pakvietė mokinius pasinaudoti periodikos skaityklos paslaugomis.

       Vieną šaltą žiemos vakarą pradinių klasių mokytojos pakvietė savo mokinius pavakaroti mokykloje su savo senelėmis. Vyko vakaronė „Kai už lango sninga“. Nemažai vietos čia buvo skirta knygai, o vienas iš tikslų buvo pakviesti močiutes į biblioteką. Vaikai vaidino pasakas senelėms ir patys klausėsi jų sekamų pasakų. Skambėjo vaikų deklamuojami eilėraščiai. Senelės prisiminė savo mokyklinius metus ir išmoktus eilėraščius. Visi vaišinosi senelių pagamintais patiekalais. Vakaras buvo šiltas ir nuoširdus. Čia netrūko įkvėpimo mylėti ir gerbti knygą. Į mokyklos biblioteką vis dažniau užsuka vaikai su savo senelėmis.

         Neatsitiktinai Kovo 16 d., Knygnešių dieną, 1-10 klasių mokiniams suorganizuotas knygų pristatymo konkursas. Šio renginio tikslas – atrinkti geriausius knygų pristatymus ir dalyvauti tradiciniame knygų pristatymo konkurse Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Renginio dalyviams ir nugalėtojams buvo įteiktos padėkos ir apdovanojimai, o geriausiai pasirodžiusieji pakviesti dalyvauti Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyksiančiame konkurse.

          Nugalėtojais tapo 1-os kl. mokiniai, pristatę K. Kasparavičiaus knygą „Baltasis dramblys“, 3 – 4kl. mokinės Aušrinė ir Lėja, pristačiusios Vytauto V. Lanzbergio knygą „Stebuklingas arklio Dominyko brangakmenis“. 5- 10 klasių tarpe geriausiai pasirodė 6 kl. mokiniai, pristatę U.Stark knygą „Sikstenas“ ir 5 –os kl. mokinės, pristačiusios A. Lindgren knygą „Pepė Ilgakojinė“.  Kovo 29 d. vykome į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką. Čia ne tik dalyvavome konkurse, stebėjome kitų mokyklų mokinių parengtus knygų pristatymus, bet ir apsilankėme atnaujintame vaikų literatūros skyriuje. Kupini teigiamų emocijų, apdovanoti atminimo dovanėlėmis, grįžome namo.

        Informacinių technologijų mokytojas A. Baltrušaitis pravedė mokomuosius užsiėmimus bibliotekos skaitytojams „Interneto kultūra būtina visiems ir visada“. Mokiniai susipažino su pavojais, kurie tyko intrnetinėje erdvėje. Buvo kalbama apie bendravimo, komentavimo ir   naršymo  virtualioje erdvėje taisykles.

     7-8 kl. mokiniai per informacinių technologijų būrelio užsiėmimus, naudodami kompiuterines programas, kūrė savo mėgstamiausios knygos viršelį. Mokinys, originaliausiai sukūręs knygos viršelį, bus apdovanotas padėkos raštu ir atminimo dovanėle, bibliotekos nominacijų popietėje.

         Visuotinio tėvų susirinkimo metu tėveliai buvo pakviesti užeiti į biblioteką ir tapti jos skaitytojais.

         Knygų fondas pasipildė ne tik vaikams ir paaugliams, bet ir suaugusiems skaitytojams skirta literatūra. Už projektines lėšas jau nupirkta 61 knyga.

     Projekto veikla tęsiama. Gegužės mėnesį bus organizuojamas susitikimas su poete E. Liumaite, rašančia eilėraščius vaikams. Bibliotekos nominacijų popietėje bus pristatytos naujos knygos ir apdovanoti geriausi bibliotekos skaitytojai. Visą gegužės mėnesį veiks fotografijų paroda „Akimirkos iš bibliotekos renginių“.

 


FORUMO TEATRAS
Adelijos Budginienės projektas

        Paauglystė ir su ja susijusios socialinės, psichologinės, emocinės problemos, pradinės mokyklos baigiamieji metai ir būsima adapcija dalykinėje sistemoje, kur lauks nauji mokytojai, nauji klasės draugai – tai dabartinių ketvirtokų iššūkiai. Kad jie būtų išgyventi kiek galima pozityviau, subūriau savo mokykloje Forumo teatro grupę. Tai neformaliojo ugdymo programa, kurioje dirbama Forumo teatro metodu. Tai kūrybiškas ir patrauklus teatro metodas, išryškinantis problemas taip, kad dalyviai ir žiūrovai galėtų patys svarstyti sprendimus. Forumo teatro veiklos modelis: grupė paauglių iškelia jų aplinkoje svarbią problemą (patyčios, konfliktai su tėvais, mokytojais, bendraamžiais...), parašo trumpą etiudo scenarijų, pasiskirsto vaidmenimis ir ją suvaidina bendraamžiams.  Žiūrovai, apmąstę išryškintą problemą, antrą kartą stebėdami situaciją norimoje vietoje ją stabdo ir patys, įsijungdami į etiudą, ją keičia pozityvia linkme.

                    Projekto tikslai:

  • Bendravimo tobulinimas
  • Konfliktų ir sunkumų įveikimo mokymas
  • Dažnai pasikartojančių problemų įžvelgimo ir gebėjimo nuspėti dar neiškilusių konfliktų ugdymas
  • Mokymas daryti sprendimus ir keisti kolektyvo, šeimos ar draugų aplinkos situaciją

       Vykdydami šį projektą, sukūrėme etiudus ,,Vagystė“, ,,Konfliktas su tėvais“, ,,Išdavystė“ ir keletą etiudų apie patyčias. Pastaruosius pristatėme kitų klasių mokiniams per ,,Savaitės be patyčių“ renginius.

   Mūsų veikla tapo dar įdomesnė, kai iš Fondo suteiktų lėšų bei mokyklai prisidėjus įsigijome multimedijos aparatą, ekraną. Dabar  jau galime stebėti ir analizuoti Forumo teatro programos ,,Gyvenimo veidrodis“ situacijas, lyginti jas su savosiomis.


“Molio pasakojimas”
Aušros Pauzienės projektas

Šiuo metu Kauno vaikų abilitacijos centras dalyvauja A.P.P.L.E. Lietuvos mokytojų fondo finansuojamame projekte “Molio pasakojimas”. Projekto tikslas – gerinti vaikų su autizmo sindromu meninio ugdymo kokybę, pritaikant informacinių technologijų galimybes. Pagrindinė projekto meninė veikla – darbas su moliu. Molis pasirinktas dėl jo minkštumo, plastiškumo.

Įpusėjus projektui galime pasidžiaugti sklandžia jo eiga. Vasario mėnesį vyko projekto paruošiamieji darbai. Buvo įsigyta reikalinga video medžiaga, literatūra, priemonės reikalingos darbui. Vasario pabaigoje buvo vesta  atvira pamoka „Molio šukės pasakojimas“.  Jos metu vaikai supažindinti su įvairiais keramikiniais dirbiniais. Vaikai išsiaiškino, iš ko jie pagaminti, juos lietė, džiaugėsi formų įvairove. Taip pat šios pamokos metu vaikai žiūrėjo filmą „Lietuvių tradiciniai dailieji amatai“, kurio kompaktinis diskas buvo įsigytas iš projekto lėšų. Žiūrėdami filmuotą medžiagą, vaikai susipažino su puodžiaus amatu, stebėjo, kaip žiedžiami indai, gaminami kiti keramikos dirbiniai.  Pažiūrėję filmą, vaikai patys lipdė iš molio ir dalinosi įspūdžiais iš šios veiklos. 

Kitas užsiėmimas – ekskursija į Kauno keramikos muziejų. Šis muziejus įsikūręs Kauno senamiesčio centre esančioje rotušėje, todėl vaikai turėjo galimybę pasivaikščioti po senąjį miestą. Muziejuje ekskursijos vadovė vaikams suprantama kalba pristatė keramikos kelią nuo senosios keramikos iki modernios šiandieninės. Vaikai susidomėję apžiūrėjo eksponatus, kai kuriuos galėjo net liesti. Ši išvyka paliko vaikams didelį įspūdį ir pagilino žianias apie keramiką.

Šiuo metu vyksta praktiniai užsiėmimai. Jų metu vaikai lipdo obelėlės detales - jau nulipdyti lapeliai ir kamienas. Vaikams labai patinka šie užsiėmimai. Jie kruopščiai formuoja lipdinį, ilgam sukaupia dėmesį ties šia veikla, bendrauja tarpusavyje ir noriai pasakoja apie savo gaminius, dalijasi jausmais ir potyriais.

Šiuo metu nuotraukos, atspindinčios projekto eigą, yra patalpintos Kauno vaikų abilitacijos centro internetinėje svetainėje, adresu www.kvac.lt/lt/naujienos/projektai

Kai vaikai baigs lipdyti obelėlę, gaminiai bus išdegti ir nuglazūruoti. Vėliau detalės bus sujungtos ir sukurtas keramikinis pano  “Obelėlė”. Šis kūrinys bus eksponuojamas renginio, skirto projektui pristatyti, metu. Taip pat šio renginio metu bus pristatytas sukurtas filmas  ir stendinis pranešimas su nuotraukomis „Molio pasakojimas", o vėliau papuoš mūsų centro erdves. Galiausiai, virtuali vaikų kūrybos darbų paroda „Molio pasakojimas“ internetinėje svetainėje pristatys vaikų menines raiškos galimybes. Projekto metu įgyvendinama veikla bus konkreti, aiški, struktūruota, dėl to ir nauda bus aiški ir apčiuopiama.

 

 

 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį