A.P.P.L.E.
Dvidešimt penktos A.P.P.L.E. vasaros LMF laimėtojai
 
Stasio Baubkaus ir
Danutės Norbutienės projektas

Kristinos Belenavičienės ir Ingos Kuzminskienės projektas

Next   

                    Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį 

Back to LMF project winners' page

Mes jaunieji samarietukai
Meilutės Baškienės projektas

          Savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis. Savanoriška veikla gali būti nedidelė, tačiau labai reikalinga. Jau auga trečia pradinukų laida, kuri nuo pirmų dienų yra ugdoma užsiimti savanoriška veikla. Ši veikla padeda stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Savanorystė –  tai pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gabumus, talentus ir įgyjant naujos patirties ir įgūdžių. Savanoriavimas  – tai pagalba savo artimui. Tai vertingas, ne veltui praleistas laikas, neįkainojamas žmogiškas patyrimas.

         Jaunieji samariečiai dalyvavo ..Maisto banko” akcijoje, kurios metu platino skrajutes, kuriose buvo nurodyti būtiniausi maisto produktai, kuriuos gali paaukoti ukmergiečiai.

       Mokinukai gamino angeliukus savo bendraamžiams, kurie buvo vežami į Vilniaus vaikų onkohematologijos skyrių ir padovanoti sergantiems vaikams, kad jie greičiau pasveiktų ir grįžtų į mokyklos suolą.

       Gegužės 20 diena buvo ypatinga 24-riems  ,,Šilo” pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniams, kurie atvyko į LSB Ukmergės skyrių ryžtingai pasiryžę tapti jaunaisiais samariečiais – savanoriais.           

       Skyriaus senjorai, savanoriai,  papasakojo, kas yra savanorystė, kokie darbai atliekami samariečių skyriuje,  kodėl verta būti savanoriu, ką gauna žmogus savanoriaudamasLabai buvo malonu, kad į renginį atvyko ir mokinių tėveliai bei močiutės, kurie gal būt irgi pirmą kartą klausėsti teigiamos savanorystės prasmės.

       Mokiniai atvyko paruošę gražų koncertą su šokiais,  dainelėmis ir prasmingais žodžiais apie gerumą. Audringi plojimai lydėjo vaikų garsiai išsakytas mintis: “Tam, kuris ilgai mąsto apie tai, kaip daryti gera, nelieka laiko būti geram”, “Savanoriams nemokama ne todėl , kad jie beverčiai, o todėl , kad jie neįkainojami”, “Geras žmogus yra tas, šalia kurio lengviau kvėpuoti”

     Pirmasis pirmaklasių gerumo vizitas jau gegužės 30 dieną į Deltuvos senelių namus. Jie pradžiugins senelius dainomis, šokiais ir dovanomis.

      Na, o renginys pasibaigė pirmos pagalbos mokymu . Dirbtinį kvėpavimą, padedant lektorei Irenai Liškienei, pabandė visi mokiniai ir liko patenkinti ne tik savo žiniomis, bet ir gautais  prizais.
             

Atgal


Harlem Shake kartu su robotais
Stasio Baubkaus ir Danutės Norbutienės projektas 

Projekto „Harlem Shake kartu su robotais“ tikslas buvo skatinti mokinių domėjimąsi informacinėmis technologijomis, kūrybiškumą, novatoriškai organizuoti neformalųjį švietimą.

Iš projektui skirtų lėšų papildėme turimą robotų Lego Mindstorms EV3 bazę: nupirkome LEGO® MINDSTORMS® NXT konstruktorių, „Mokslo ir duomenų rinkimo“ komplektą ir NXT temperatūros jutiklį. Vykdant šį projektą dar vieną konstruktorių su priedais nupirko Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija.

Tai suteikė galimybę didesniam mokinių skaičiui kurti, konstruoti, programuoti aukštesnės kartos EV3 robotus, žaidžiant įgyti mechanikos, programavimo, inžinerijos pagrindų, leido efektyviau organizuoti užsiėmimus.

Projekte dalyvaujantys mokiniai pradžioje iš Lego figūrėlių konstravo vardus, kūrė savo objektus, vėliau pagal aprašymą kūrė robotus. Įvaldę konstravimą, mokiniai pradėjo programuoti robotus ir ruoštis 2016 m. FLL (First Lego League) varžyboms, kurių tema buvo „Atliekų Kelias“. Tai buvo įtempto darbo, idėjų generavimo laikotarpis, kuris suteikė mokiniams daug kūrybos džiaugsmo, suradus sprendimą užduoties (misijos) įvykdymui. Robotiada 2016 varžyboms buvo sudaryta 5 dalyvių komanda „Draugai“, kuri pristatė projektą „Panaudokime kitaip“ bei dalyvavo FLL varžybose. Daug džiaugsmo suteikė žinia, kad varžydamasi su didžiųjų miestų komandomis gimnazijos komanda užėmė 9 vietą (iš 45 dalyvių).

                 Projekte vykdomos veiklos buvo pristatytos gimnazijos mokiniams, Šilalės atvirame jaunimo centre „Pulsas“. Dalyviai ne tik papasakojo, bet ir pademonstravo kokias misijas vykdė FLL varžybose, suorganizavo robotų lenktynes, robotų sumo varžybas bei sudarė galimybes norintiems sukonstruoti robotą.

Ši veikla mokiniams ne tik labai patraukli, leido ne tik susipažinti su naujomis technologijomis,bet ir patiems augti, tapti drąsesniais, ambicingesniais.

   

Atgal

Įsirenkime lauko klasę drauge
Kristinos Belenavičienės ir Ingos Kuzminskienės projektas

Lauko klasės kūrimas suvokiamas kaip ilgalaikis kūrybinis procesas, kuriame dalyvauja mokiniai, padedami mokytojų, kūrybinių partnerių ir rėmėjų. Projekto pradžioje buvo tariamasi su rėmėjais dėl  lauko klasės projekto braižymo. Radome architektą, kuris suprojektavo lauko klasę. Su direktorės pavaduotoju ūkio reikalams ir mokyklos darbininkais buvo aptartas stoginės konstrukcijos įrengimas. Tada buvo išsiaiškinta, ar nėra po žeme komunikacijų, kurias galime pažeisti. Kreipėmės į rėmėjus dėl medienos. Dalį medienos gavome iš rėmėjų (grindims, šonams,  kitą dalį dar pirksime lauko klasės aptvėrimui. Jau nupirktos visos pavėsinės tvirtinimo detalės (medsraigčiai, tvirtinimo kampai, grąžtai medienai, strypai, įvaras, veržlės), cementas reikalingas pamatui lieti.

Su mokytojomis ir auklėtojomis buvo aptartas konstrukcinių medžiagų panaudojimas, suolų, kėdžių ir stalų dekoravimas, lauko klasės apželdinimas, gėlių sodinimas. Nusprendėme, kad suolus, kėdes ir sieną dekoruosime tema “Metų ratas” ir pora suolo suolų parengsime stalo žaidimams. Pasiskirstėme, kokia klasė kokį metų laiką pieš ant suolo irk as pieš stalo žaidimus.  Dailės mokytoja sukūrė eskizą piešiniui ant sienos. Buvo nupirkti dažai atsparūs lauko sąlygoms,  aerozoliniai dažai, teptukai, vaitspiritas, gruntas, reikalingas padengti sienai, ant kurios bus piešiamas metų ratas.  Mokiniai su mokytojomis jau išdažė suolus . Stalviršiai džiūsta.

Susitarėme su kaimynais dėl pavėsinės įrengimo ir jau ruošiamas pamatas. Mokiniai rengiasi dažyti sieną. Medžiagos stogui bus supirktos tada, kai bus padarytas pavėsinės karkasas. Iš viso iki dabar išleista 200 Eur.

 Visas specialiojo ugdymo skyriaus kolektyvas susivienijęs bendram tikslui – lauko klasės įrengimui.  Mokiniai dirbdami praktiškai taiko savo technologinius ir meninius gebėjimus, ugdo  socialinius įgūdžius, mokosi  bendradarbiauti ir siekti bendrų tikslų.

    

     


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį