A.P.P.L.E.
Dvidešimt penktos A.P.P.L.E. vasaros LMF laimėtojai
 
Aurelijos Dirginčienės Projektas 

Aurelijos Jakutės ir
Eglės Keturakienė
s projektas

Next   

 Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį 

Back to LMF project winners' page

Auginu atsiliepimų medį
Gasildos Celiešienės projektas

    Gimnazijos bendruomenė pagamino “Atsiliepimų medį“. Jį pritvirtinome visiems nariams lengvai prieinamoje erdvėje – gimnazijos hole. Prie medžio kamieno tvirtinama ant popieriaus užrašyta diskusijų tema. Visi, norintys išreikšti savo nuomonę, ją užrašo ant iš popieriaus iškarpytų lapelių ir juos plastilininiais klijais (daugkartinio naudojimo) tvirtina ant  medžio lapelių išpjaustytų iš faneros. Projekto dėka sukurta gerai matoma erdvė, kurioje mokiniai organizuoja diskusijas, viešina savo nuomonę apie  vieną ar kitą renginį, vykdo apklausas irk t.

    Gali kilti klausimas, kodėl negalėjome to daryti paprastuose stenduose, kurių mokykloje yra pakankamai? Tiesiog mokinių nuomone, toks projektas sutelkė bendruomenę veikti kartu: kurti eskizus, dažyti lapus, juos tvirtinti. Gimnazijos bendruomenės nuomone (atliktas apklausos tyrimas) informacija pateikiama stenduose yra daugiau informacinio pobūdžio ir dažniausiai nepatraukli, o medžio idėja, gimnazijos bendruomenei asocijuojasi su ankstesniais mūsų vykdytais projektais „Auginu gyvybės medį“, yra ankstesnių projektų tęstinė idėja.  Taip pateikta informacija informacija skatina stabtelėti ir ja pasidomėti. Labiau įtraukia mokinius išreikšti savo asmeninę nuomonę atsakingai, argumentuotai ir pagarbiai. Mokiniai tapo labiau pilietiški,aktyvesni ir bendruomeniškesni.

Ką mums kaip bendruomenei  davė ši projektas?

Ø gerėja mokinių  socialiniai įgūdžiai, kurie padeda jiems sumažinti nepasitikėjimą savimi ir aplinkiniais;

Ø vaikai mokosi taisyklių, leidžiančių patirti sėkmę. Taisyklės labai paprastos: bendravimas ir bendradarbiavimas, šilti, nuoširdūs santykiai;

Ø gerėja gimnazijos bendruomenės narių tarpusavio santykiai, nes išsakoma daug pozityvių minčių, kurias dažniausiai „nusinešame“ su savimi.

Ø vaikai mokosi, rūpintis kitais,  suprasti kitų žmonių požiūrį ir  atsižvelgti į jį; ugdoma tolerancija;

Ø vaikas mokosi pažvelgti į save iš šalies, suprasti savo poreikius ir juos valdyti;

Ø svarbiausia, jie nuolat mokosi pažinti  patį save.

Atgal

Gyventi sveikai yra smagu
Aurelijos Dirginčienės Projektas  

Projektas pradėtas įgyvendinti dar nežinant ar gaus finansavimą – 205 rudenį.  Sveikata - asmeninis kiekvieno žmogaus turtas. Visame pasaulyje paskutiniu metu labai aktualu tapo sveika ne tik mažo žmogaus, bet ir didelio, mityba. Projektų dėka siekėme mokiniams dažniau parodyti, kad sveikatą lemia ne tik genetiniai veiksniai, aplinka, bet ir jų pačių elgesys. Pernelyg lengvabūdiškas požiūris į sveikatą bei savikontrolei reikalingos valios trūkumas yra viena svarbiausių daugelio ligų ir net psichinės sveikatos sutrikimų priežasčių. Sveikos gyvensenos principus skiepijome jau nuo pirmosiose klasėse, įtraukdami ir mokinių šeimas.  

Rudenį mokiniai susipažino su sveikos mitybos piramide ir ją gamino.

Spalio mėnesį įvyko nuotaikinga  vakaronė su tėveliais ir seneliais ,,Aš galiu, tu gali, mes galime”. Jos metu 1-4 klasių mokiniai ne tik su tėveliais dainavo, bet ir varžysi, sportavo. https://vimeo.com/143598286

                 Lapkričio mėnesį suorganizavome parodėlę „Linksmosios daržovės“.

                 Pirmokai nepagailėjo savo pirmųjų iškritusių dantukų tyrimui „Rūgščių poveikis dantims”, kurio metu sužinojome, kad  tiek saldumynai, limonadai, naturalio sultys kenkia dantims ir juos būtina prižiūrėti.

                 Pradinukams labai patiko sveiko kokteilio ,,kūrimas“ (alternatyva populiariems, nesveikiems gėrimams“. Taip pat klasėje gaminome ir sviestą, kurį valgėme su močiutės kepta namine duona bei kanapėmis.

                 Aktyvumo  tyrimo kalendoriaus sudarymas, judėjimo vidurkio apskaičiavimas – pradinukai du kartus per mokslo metus po 4 dienas vaikščiojo žingsniamačiu matuodami savo nueitą atstumą. Paaiškėjo, kad juda per mažai L

                 Mokykloje įvyko „Žaidimų mugė“, kurios metu kiekviena klasė organizavo vis kitokį judrųjį žaidimą. Smagiai atšventėme „Gimtadienį kitaip“  - mokėmės ne tik vaišintis, bet ir linksmintis orientacinio sporto pagalba, ieškodami paslėpto lobio.

                 Mokslo metai į pabaigą. Liko vos pora veiklų ir pabaigsime projektą, kuris vaikams davė labai daug – supratimą, kad gyventi sveikai yra smagu!
                

Atgal

Mažųjų dailės studija
Aurelijos Jakutės ir Eglės Keturakienės projektas 

Įgyvendinus projektą gimnazijoje buvo sukurta nauja neįprasta mokyklos erdvė, kuria džiaugiasi ne tik mokytojai bet ir pradinių klasių mokiniai. Mokiniai piešdami ar tapydami plečia pažinimo, komunikavimo, iniciatyvumo ir kūrybiškumo bei socialinę kompetencijas, kuria jaukesnę aplinką mokykloje eksponuodami savo darbus, piešdami porose ir grupelėse mokiniai mokosi siekti bendro tikslo, dirbti bendradarbiaujančioje komandoje. Projekto nauda skirta visai mokyklos bendruomenei, tačiau pagrindiniai tikslai nukreipti į mokinius, į jų asmenybės ugdymą. Žinome, kad pirmaisiais gyvenimo metais vaikas susipažįsta su jį supančiu pasauliu visais pojūčiais: regos, uoslės, klausos, lytėjimu, skonio. Taigi įvairių medžiagų lietimas yra natūralus ir reikalingas vaiko pažinimo kelyje. Vaiko poreikį žaisti ir liesti skystas medžiagas galime tenkinti pasiūlydami rankų dažų, kuriais mokiniai turėti galimybę išreikšti save paveiksle. Dažnai piešinyje vaikai parodo emocijas ir savijautą apie kurias nekalba, todėl ir psichologiniu atžvilgiu tai daug informacijos teikiantis užsiėmimas.







 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį