A.P.P.L.E.

Dvidešimt pirmos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Atgal                         Back

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

FILMŲ NAKTIES FESTIVALIS
„TRADICIJOS IR INOVACIJOS MANO GIMTAJAME KRAŠTE“ KRETINGOS RAJONO DARBĖNŲ GIMNAZIJOJE
Ambrozinos Burbienės projektas

            Balandžio 13-14 d. Kretingos rajono Darbėnų gimnazijoje buvo įgyvendinamas bibliotekos vedėjos Ambrozinos Burbienės inicijuotas projektas, kurio siekis – atgaivinti  tautos kultūros tradicijas, jas integruojant į ugdymo procesą, mokyti jaunuomenę pajausti pusiausvyrą tarp kultūros tradicijų ir naujovių, teisingai vertinti modernius tautos kultūros reiškinius. Respublikos mastu bendrojo lavinimo mokyklų 9-11, gimnazijų I-IV klasių mokiniai buvo pakviesti į Nacionalinį mokinių filmų festivalį „Tradicijos ir inovacijos mano gimtajame krašte“. Festivalio tikslas – ugdyti mokinių istorinę atmintį, atgaivinti etninės kultūros gyvąją tradiciją, ieškoti dermės su kultūros inovacijomis kuriant filmus, naudojant informacines technologines priemones; mokyti pažinti save kaip savo gimtojo krašto atstovą, tradicijų tęsėją, ugdyti kūrybišką, tobulėti siekiančią, kritiškai mąstančią, pilietiškai atsakingą asmenybę.

Organizuodami renginį siekėme glaudesnio mokinių sąlyčio su tautine savimone, skatinome rinkti ir klasifikuoti etnografinę savo krašto medžiagą, plėtoti įvairius meno produkto kūrimo ir jo pritaikymo būdus bei atvirumą visuomenei, dalintis gerąja patirtimi, ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo kompetenciją, parengti metodinę – praktinę medžiagą, tinkančią naudoti mokinių ugdymui.

                     Nors svečių iš kitų Lietuvos mokyklų ir nesulaukėme daug, tačiau festivalis praturtino susirinkusiuosius ne tik žiniom, bet gerom emocijom, kurias skleidė ir savo debiutiniu pasirodymu spinduliuojanti gimnazijos instrumentinė grupė, vadovaujama mokytojo Alvydo Račkausko. Mūsų gimnazija vienai nakčiai buvo tapusi kino šalimi: surengus Kanų festivalio vertą atidarymą su raudonu kilimu, gimnazistai visai nakčiai pasinėrė į filmų pasaulį. Kino nakties šeimininkai ir svečiai iš Kretingos viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos, Palangos Senosios, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijų išskirtiniam seansui pasirinko ne visiems gerai žinomus ar naujausius filmus. Gimnazistai patys tapo filmų kūrėjais. Per naktį jaunieji kino kūrėjai bei gerbėjai peržiūrėjo 11 filmų (Odos amato specifika, Darbėnų apylinkės audėjai, Laukžemės dvaro istorija, Kretingos krašto partizanai, Bitininkystė ir kt). Į grupes pasiskirstę gimnazistai diskutavo, kaip pavyko atskleisti filmų idėjas, kaip rinkosi kūrinio pobūdį, kas pavyko labiausiai, o kur dar reikėjo padirbėti. Gražus bendruomeniškumas atsiskleidė ir prie bendro vakarienės stalo, kur visus viliojo gardus bulvių plokštainis ir kvapni arbata.

                Kad kino naktis iš tiesų būtų kino naktimi bei nesinorėtų miego, jaunieji kinomanai surengė ir kino dirbtuves. Gavę filmo ištrauką gimnazistai improvizuodami kūrė filmą  „Čia ir dabar“. Gimnazistai išradingai panaudojo scenos dekoracijas bei perteikė filmo ištraukos siužetą. Pasibaigus nuotaikingoms improvizacijų peržiūroms, gimnazistai galėjo pabendrauti bei artimiau susipažinti su svečiais iš kitų gimnazijų organizuotoje diskotekoje, o labai pavargusių dalyvių laukė Miego valanda.

              Ryte gimnazistus džiugino taip pat karšti „Gustavo pusryčiai“, po kurių visi vėl rinkosi aktų salėje renginio uždarymui bei atsisveikinimui. Padėkos žodį tarė gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė, kuri visiems linkėjo kūrybiškumo, meninio polėkio bei apdovanojo festivalio simboliu – keramikine šarka, Kretingos švietimo skyriaus padėkos raštais.

            „Filmo kūrimas man buvo geriausia istorijos pamoka. Mūsų gimnazijos jaunųjų žurnalistų grupė nusprendė žiūrovams papasakoti apie Laukžemės dvarą. Rinkome medžiagą, darėme interviu, filmavome, patys įgarsinome. Tai buvo įdomus procesas. Įsiminė kiekviena smulkmena“, - kalbėjo IIIG klasės gimnazistas Darius Bagdonas.

             Džiaugiamės, kad festivalio metu pavyko sukurti tikrą kino atmosferą, kad gimnazistai galėjo pasijusti filmų kūrėjais, vakaro žvaigždėmis. Viso festivalio metu džiugino operatoriaus Kipso fiksuojami reportažai, komentarai bei replikos. „Tikimės, kad šis pasisekęs projektas, taip sudominęs gimnazistus, bus tęstinis ir kitais metais vėl galėsime susirinkti į bemiegę kino naktį“, - sakė bibliotekos vedėja Ambrozina Burbienė.

 


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį