A.P.P.L.E.

English version


  A.P.P.L.E. Vasara - 2007

Akimirkos

„Geriausios švietimo veiklos kryptys 21-ajam amžiui“

Vilniaus seminarai Stovykla "Viltis" Dr. Grigonio specialiosios pedagogikos seminarai Regioninis

Programų Administracija

Prezidentas Karl Janowitz
A.P.P.L.E. atstovė Vilniuje Ramutė Žemionienė
Vertėjų atrinkėja Vilma Bačkiūtė
Vice prezidentė lektorių atrinkimui Shirley Sabo
Iždininkas Lietuvoje Algirdas Muliolis

 

Stovykla "Viltis"

Liepos 23 d. – rugpjūčio 3 d.

Ilona Laucienė Nancy Hanssen
Anita Juškauskas Augienė Viliūnienė

Nancy Hanssen grupė  
devynios magistrantės iš School of Education, University of San Diego

Jasmine Ebony Williams

Olivia Lamont Nani Naish April Louise Zay Lisa Dunitz
Alexis Downey Laura Larson Kristin Ann Thomas Mallory Singer  

 

Dr. Grigonis Specialiosios pedagogikos Seminarai

Liepos 9 – liepos 27

F. James Boyd
Karl Janowitz
Anita Scarborough
Joanne Hammer (trečia savaitė)

Liepos 10 – 12 d. Šiauliuose (Šiaulių universitete)

Kreiptis:

       Šiaulių universitetas, Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas (P. Višinskio g. 25, Šiauliai), doc. dr. Ingrida Baranauskienė,  tel. 8-41 595 730, geroves@su.lt  

 

Liepos 13 – 14 d. Linkuvoje (Pakruojo raj.) 

Kreiptis: Linkuvos specialioji mokykla (Gimnazijos g. 30, Linkuva, Pakruojo raj.), Jonas Šidlauskas, tel. 8-620 94856, linkmok@takas.lt

 

Liepos 16 – 18 d. Kaune

Kreiptis:

Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras (Uosio g. 7, Kaunas), tel. 8-37 332503, tel./faks. 8-37 331826, Laimutė Gervinskienė,  neprigir@nim.kaunas.lm.lt

Kauno lopšelis-darželis „Spindulėlis“ (Kalniečių g. 245a, Kaunas), tel. 8-37 731694, Dalia Sinkevičienė, spindulelis_kaunas@hotmail.com

Kauno Panemunės lopšelis-darželis (Vaidoto g. 26a, Kaunas), tel. 8-37 345877, Vilija Gečienė, panemunes28@one.lt

Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionatas (Apuolės g. 44, Kaunas), tel. 8-37 361671, Juozas Laurynas, pensionatas@vilijampoles.kaunas.mit.lt


Liepos 19 – 21 d. Panevėžyje

Kreiptis: Panevėžio specialioji internatinė mokykla (Kranto g. 18, Panevėžys), Birutė Krasuckienė, tel. 8-45 582593, b.krasuckiene@pansm.lt
 

Liepos 23 – 24 d. Klaipėdoje

Kreiptis: Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla (Strėvos g. 7, Klaipėda), Edita Andrijauskienė, tel. 8-46 345911, direktore@kurtieji.lt.


Liepos 25 – 27 d.
Ventoje (Akmenės raj.)

Kreiptis: Ventos pensionatas (Paeglesių k., Akmenės r.), tel. 8-425 39484, Julijona Leonaitienė, ventos.p@siauliai.aps.lt


Teirautis taip pat galima tel. 8-686-30253, arba 8-37 551991 (po 20.00val.) bei rašyti adresu: vilmanark@gmail.com .

 


Vilniaus Seminarai

Pirma savaitė: liepos 9 – 13; Antra savaitė: liepos 16 – 20

 1. Švietimo vadyba

2. Informacinės technologijos I

3. Informacinės technologijos II

4. Meninis ugdymas

5.    Pradinis ugdymas: mokymasis bendradarbiaujant

6. Pradinis ugdymas: gamtos mokslai

7. Anglų kalba

8. Bibliotekininkystė ir informacijos mokslas

9. Tikyba ir etika

10. Socialiniai mokslai

11. Specialusis ugdymas

Atgal į puslapio pradžią

Administracija

Programų Direktorė Giedre Stankunas
Vertėjų koordinatorė Aldona Marijosius
Administratorius Juozas Karmuza
Kompiuterių klasės konsultantė Vilija Tarnavičiūtė

Kviečiame dalyvauti 2007 metų vasaros A.P.P.L.E rengiamuose seminaruose.

Šių metų seminarų tema „Geriausios švietimo veiklos kryptys 21-ajam amžiui“. Seminarų programa sudaryta iš dviejų vienos savaitės ciklų. Dalyviai gali užsiregistruoti pirmos savaitės ciklui (nuo liepos 9 iki 13) arba antros savaitės ciklui (nuo liepos16 iki 20). Seminarų dalyviai, kurie sėkmingai baigs pilną savaitės ciklą, gaus pažymėjimą, patvirtintą Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos. Jie taip pat galės teikti projektų, susijusių su šios vasaros seminarų tema, pasiūlymus Lietuvos mokyklų fondui tam, kad gautų paramą jų vykdymui.

 Mes nekantriai laukiame jaudinančios ir įkvepiančios vasaros programos – prisijunkite prie mūsų A.P.P.L.E. seminaruose!

Pedagogų profesinės raidos centras
Didlaukio g. 82
LT-08303 Vilnius

 1. Švietimo vadyba

Tema: (1 savaitė) Lazdos ir akmenys: Kaip mokyloje sustabdyti patyčias ir (2 savaitė) Laiko valdymas

Klausytojai: Šis kursas skirtas 30 bendrojo lavinimo mokyklų (K-12) vadovų bei kitiems švietimo problemomis besidomintiems šios sistemos darbuotojams.

Aprašymas:

(1savaitė) Daugiau nei 160 000 moksleivių kasdien neina į mokyklą dėl ten patiriamų patyčių. Patyčių aukos į tokią situaciją dažniausiai reaguoja vienu iš šių būdų: jie nukreipia susikaupusią neapykantą prieš save (savižudybė) arba prieš mokyklą (stengiasi atsilyginti padarydami didžiulę žalą, dažnai netgi panaudodami ginklą). Šis kursas skirtas padėti mokyklų vadovams pastebėti patyčių atvejus ir paruošti kovos su tokia situacija bei pagalbos patyčių aukoms ir iniciatoriams progamas.

(2 savaitė) Vadovai (ir tai būdinga bet kurioje pasaulio dalyje) dažnai skundžiasi, jog dėl laiko stokos jie negali atlikti visų darbų bei pajusti profesinį pasitenkinimą. Antroji programos dalis yra pagalba vadovams tokioje situcijoje, „kai daug darbo, mažai laiko“. Seminaro vedantieji bandys padėti vadovams išspręsti šias problemas, taikydami paskaitos, Power Point pristatymo bei grupinio darbo metodus. Dalyviai kartu su programos autoriais analizuos efektyvias darbo technikas, formuluos „griežto“ problemų sprendimo metodiką ir išbandys tokius įgūdžius, kurie skatina personalo ir tėvų bendradarbiavimą bei sustiprina lyderio pozicijas.

Lektoriai:

  

2. Informacinės technologijos I:

Sveiki atvykę į dvidešimt pirmą amžių!

Pavadinimas. Podkastingas ir kūryba/Tinklalapių naudojimas moksleiviams ir bendruomenei

Klausytojai: Kursas skiriamas pedagogams, žvelgiantiems į 21-ąjį amžių per technologijų įgūdžius sau ir savo mokiniams.  Vietų skaičius numatytas 15 pedagogų, turinčių pradinius informacinių technologijų įgūdžius. 

Apibūdinimas. Kadangi žengiame į 21-ąjį amžių, pedagogai turi meistriškai valdyti technologijas. Šio kurso dalyviai  sukurs podkastingo produktą, kuris galės būti naudojamas mokyklos ir bendruomenės informavimo laidoms, mokinių pateiktims, pamokoms. Dalyviai išmoks, ką daryti ir ko nedaryti, naudojantis tinklalapiais sau ir savo klasėms. Jie galės įkelti namuose prieinamą kurso konspektą, tvarkaraštį, komentarus, padalomąją medžiagą mokiniams ir tėvams. Jie galės publikuoti mokinių projektus bendruomenei pasidžiaugti.

4. Lektoriai:

 

3. Informacinės technologijos II:

Sveiki atvykę į dvidešimt pirmą amžių!

Pavadinimas. PowerPoint StAIR  pamokose ir skaitmeniniai pasakojimai

Klausytojai: Kursas skiriamas pedagogams, žvelgiantiems į 21-ojo amžių per technologijų įgūdžius sau ir savo mokiniams.  Vietų skaičius numatytas 15 pedagogų, turinčių pradinius informacinių technologijų įgūdžius. 

Apibūdinimas. Dirbsime su PowerPoint programa, sukurdami moksleiviams savikontrolės klausimus StAIR pateiktyse. StAIR yra Mokykis-Pats-Mokymosi-Resursas. Tai yra skaitmeninė mokymosi resurso dalis, panaši į paslankią juostą ar labirintą, kuriame mokinys turi teisingai atsakyti, kad galėtų toliau atlikti pratimą. Dalyviai turėtų atsivežti trumpą pamokos medžiagą, savikontrolės klausimus, kuriuos panaudotų tokioje pateiktyje. Šiame kurse dalyviai taip pat išmoks sukurti skaitmeninį pasakojimą. Šiuo metu skaitmeniniai pasakojimai naudojami namų bendrijų istorijoms, šeimos ir kultūros pasakojimams, studentų projektams. Skaitmeninius pasakojimus kursime naudodami judesius ir garsą Powerpoint programa; kursime judančių paveikslėlių saugyklą naudodami Paint programą. Kursime ir modifikuosime garsą naudodami Audacity; keisime PowerPoint pateiktis į video naudodami oRipa; jungsime garsą ir video naudodami MovieMaker. Šiai daliai besimokantieji turėtų atsivežti dainą ar pasakojimą, kurį iliustruos ir, jei įmanoma, paveikslėlių atsargą, kurie bus įmontuoti į pasirinktą pasakojimą ar dainą. STAIR pateikčių ir PowerPoint video pavyzdžių yra: http://www.applequest.org/IT-darbeliai/power/index.htm.

Lektoriai:

 

4. Meninis ugdymas

Pavadinimas: Menų integravimas į ugdymo turinį.

Dalyviai: Tai įvadinis kursas įvairių dalykų mokytojams. Papildomas išankstinis pasirengimas seminarui nereikalingas.

Apibūdinimas: Seminare bus pristatomos įvairios dramos integravimo į mokomąjį procesą technikos.  Menų integravimas į mokymo programas padeda atskleisti individualumą, skatina pasitikėjimą savimi, kuria vidinę motyvaciją ir padeda pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.   Menai rengia moksleivius ateities darbui, sukurdami realaus gyvenimo situacijas, kur reikia suspėti su terminais, spręsti įvairias problemas bei dirbti bendradarbiaujant. Pajungiant  moksleivių kūrybinę, intelektualinę ir kinestetinę energiją mokymas(is) per dramą suteikia moksleiviams prasmingo ir gilesnio mokymosi bei išmokimo galimybes. Šis seminaras padės suprasti kaip draminiai įgūdžiai pradedant improvizaciniais pratimais ir baigiant darbu scenoje gali sustiprinti moksleivių reikiamo įsisavinti turinio suvokimą ir patį išmokimą.  Kai kurie scenos darbai bus paremti Šekspyro kūryba.

Lektoriai:

 

5.    Pradinis ugdymas: mokymasis bendradarbiaujant

Pavadinimas: Klasės darbinio klimato kūrimas pasitelkiant mokymosi strategijas ir mokymo programą

Klausytojai: Ši programa parengta 25 mokytojams, konsultantams, socialiniams darbuotojams ir administratoriams

Apibūdinimas: Šis kursas dalyviams suteiks galimybę pagerinti atmosferą mokykloje, motyvuoti mokinius ir paskatinti tėvų įsitraukimą. Kursas pristatys naujausius mokslinius tyrimus ir praktines patirtis pedagogikos srityje. Dalyviai išmoks sukurti mokymosi bendruomenę klasėje, kuri palengvins aukštesnio lygio mąstymą, veiklą, motyvaciją, ir dalyko išmokimą. Papildomai siūlomos temos: streso mažinimas, mokymosi barjerų atpažinimas, motyvacijos metodai, mokymasis bendradarbiaujant, grupavimas sėkmei, asmenybės vystymas ir vertinimas.

Lektorės:

  • JoAnn Hammer, EdD, Professor, National University, Sacramento, California, USA

  • Gayle Cooper, M.A.T., University Supervisor, National University, Sacramento, California, USA

 

6. Pradinis ugdymas: gamtos mokslai
Šis seminaras taip bus taip pat vedamas Akmenės rajone liepos
16-20 d.

Pavadinimas: Gamtos mokslų pagrindai pradinukams: tapk mokslininku tyrinėjant.

Dalyviai: Šis praktinis seminaras skirtas 25 pradinių klasių mokytojams, kurie  supažindins su tyrinėjimu pagrįsta mokymo ir eksperimentavimu.

Apibūdinimas: Tyrinėjimo metodu pagrįsta paremta pamoka – tai pamoka, kuri skatina idėjų generavimą, analizę, ugdo kūrybiškumą ir mąstytą. Šis praktinis seminaras padės mokytojams pasirengti savo pamokose taikyti tyrinėjimais pagrįsto mokymosi metodus. Tokie metodai leidžia patirti, kaip nuo struktūralizuoto tiesioginio mokymo galima pereiti prie atviro, t.y., tyrinėjimais pagrįsto mokymo, ypač pradinių klasių gamtos mokslų pamokose. Bus pristatyti pagrindiniai mokymosi tyrinėjant principai. Dalyviai susipažins su tyrinėjimo procesu ir jo vertinimo principais, užrašais gamtos pamokoms bei mokymo programų pritaikymu mokinių mokymuisi.

Lektoriai:

  •  Sandy Buczynski, Filosofijos mokslų daktarė, profesoriaus asistentė, San Diego Universitetas, Vadybos ir Pedagogikos mokslų fakultetas, San Diego, California

  • James Brousseau, Žemės ūkio mokslų dėstytojas, Milano aukštoji mokykla, Milan, Michigan

 

7. Anglų kalba

Pavadinimas: Šiuolaikiniai anglų kalbos mokymo metodai

Klausytojai: 25 anglų kalbos mokytojai, mokantys pradinėse ir vidurinės mokyklos klasėse.

Aprašymas: Anglų kalbai išmokti moksleiviai turi išsiugdyti pasitikėjimą ir klausymo, kalbėjimo, skaitymo ir rašymo gebėjimus pagal numatytus programos reikalavimus. Dalyviai išbandys skirtingo sudėtingumo praktinės veiklos būdus šiems keturiems įgūdžiams lavinti, diskutuos, su kokiomis problemomis susiduria mokytojai, planuodami pamokas. Jie gaus pavyzdžių, kuriuos galės pritaikyti klasėje. Bus demonstruojami ir aptariami pratimai grupėms ir žaidimai anglų kalbos įgūdžiams lavinti.

Lektoriai:

  • Irena Ross, MEd, Professor of English and Communication (Retired), George Brown College, Toronto, Canada; former teacher trainer and practice teaching supervisor.
  • Valdonė Verseckienė, anglų kalbos mokytoja ekspertė, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.

 

8. Bibliotekininkystė ir informacijos mokslas

Pavadinimas: Geriausi metodai mokyklų bibliotekininkams

Dalyviai: 25 mokyklų bibliotekininkai

Aprašymas: Šiame seminare bus aptarti geriausi metodai, taikytini įvairiose mokyklų bibliotekininkų veiklos srityse. Pageidaujant ankstesnių seminarų dalyviams, mokyklų bibliotekininkai pasidalins savo geraja patirtimi, dėstytojai pateiks praktinių patarimų ir pasiūlymų. Toliau bus plėtojama mokyklos bibliotekininko-pedagogo ir bendradarbio vizija. Bus pristatomos idėjos, kaip skatinti skaitymą mokykloje. Seminaro dalyviai pradės burtis į profesines grupes – užmegs bendradarbiavimo ryšius su įvairių mokyklų bibliotekininkais. Seminare bus taikomi šie metodai: paskaita, diskusija, praktinė veikla ir refleksija.

Dėstytojai:

  • Kristin Fontichiaro, nepriklausoma meninio ugdymo konsultantė; žiniasklaidos specialistė, Birmingemo mokykla, Birmingemas, Mičiganas, JAV
  • Snaigė Raguckienė, bibliotekininkė, Marijampolė, Lietuva
  • Blanche Woolls, magistrė, daktarė, vadovė ir profesorė, Bibliotekininkystės ir informacijos mokslo mokykla, San Chose valstybinis universitetas, San Chose, Kalifornija, JAV

 

9. Tikyba ir etika

Pavadinimas: Pagalba mokiniams augti tikėjime.

Klausytojai: (1 savaitę) Dvidešimt penki katalikiškų mokyklų visų dalykų mokytojai (2 savaitę) dvidešimt penki tikybos mokytojai iš kitų mokyklų.

Aprašymas:

      1 savaitė: Ši programa taikoma mokytojams, kurie dirba katalikiškose mokyklose. Šio seminaro temos: kas svarbu katilikiškam ugdymui, katalikiško ugdymo istorija,  katalikiškų vertybių įpinimas visuose mokomuose dalykuose, Katalikų bažnyčios dokumentai, susiję su pedagogika. Maldingumas ir apaštalavimas taip pat bus diskutuojami.
 

      2 savaitė: Ši programa taikoma religijos mokytojams, dirbantiems viešose, ne katalikiškos pakraipos, mokyklose. Šios savaitės temos supažindins mokytojus su metodais, kurie padeda geriau įkvėpti vertybes, melstis, skaityti Šv. Raštą, priimti sakramentus ir dalyvauti liturgijoje. Diskutuos bažnyčios paskirtį visuomenėje ir katalikiškos moralės pagrindus.

Lektoriai:

  • Jo Ann Pritchard King, BS, Šventosios Širdies vienuolynas, Greenwich, Konektikuto valstija, JAV
  • Lori Wilson, MA, profesorė/katedros vedėja, Teologijos fakulteto/katedros ir studentų miestelio pastorė, Greenwich, Konektikuto valstija, JAV

 

10. Socialiniai mokslai

Pavadinimas: Lietuvos istorijos, visuomenės mokslo ir ekonomikos mokymas

Dalyviai: Pagrindinis, įvadinis kursas 25 mokytojams

Aprašymas: Socialinių studijų užsiėmimai supažindins su geriausiomis užduotimis mokant istorijos, visuomenės mokslo, ekonomikos. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Lietuvos & Europos istorijai.  Kalbėsime kaip mokinius mokyti istorijos, suteikiant jiems galimybę būti aktyviais ir kūrybingais. Siekiant istoriją paversti gyva, svarbiausi Lietuvos istorijos įvykiai bus naudojami kaip pavyzdžiai organizuojant mokinių debatus, diskusijas, žaidimus vaidinant. Mes taip pat aplankysime Genocido ir Holokausto muziejus Vilniuje. Lektoriai iš Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetų, Politikos mokslų instituto, kalbėdami apie demokratiją ir kapitalizmą Lietuvoje, patars mokytojams, kaip mokyti mokinius visuomenės mokslo ir verslo.

Lektorė:

  • dr. Judith Sedaitis, filosofijos daktarė,  Visuomeninių studijų fakultetas, School of the Holy Child in Rye mokykla, JAV, Niujorkas,


11. Specialusis ugdymas

 

Pavadinimas  “Inkliuzija ir mokinių galimybių plėtotė”.

Dalyviai: Seminaras skirtas mokytojams, kurie domisi neįgalių mokinių integravimu į bendruomenę. Ypač siūlome dalyvauti tos pačios institucijos 3-5 asmenų grupėms. Taip pat kviečiame 2005 metų seminaro Vilniuje dalyvius dalyvauti su komanda iš savo mokyklos.

Aprašymas: Seminaro metu bus pristatomi tyrimų duomenys ir filosofijos pagrindai, kurie remia inkliuziją. Bus pateikti adaptacijos pavyzdžiai bei pasiūlymai, kaip sukurti tinkamą aplinką. Seminaro metu vyks diskusijos, kurios padės susidaryti integruotos bendruomenės viziją. Bus pateiktas veiksmų plano pavyzdys bei dalyvių grupės sudarys savo veiklos planus ateinantiesiems mokslo metams. “Mes nutiesime tiltą, kuris padės pereiti nuo labdaringumo prie integruotos bendruomenės, ir pereisime šį tiltą drauge.”

Lektoriai:  

Atnaujinta: šeštadienį, 2007 m. gegužės 5 d.

Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapis Atgal į pagrindini puslapį