A.P.P.L.E.
Dvidešimt ketvirtos A.P.P.L.E. vasaros LMF laimėtojai
 

Audronės Polukordienės, Teresės Krasauskienės ir Jevgenij Razgulin projektas


Vandutės Šlionskienės projektas

Next   

    Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį 

Back to LMF project winners' page

„Kelionė į teatro šalį su H. K. Andersenu“

Ilonos Pakalkienės projektas

Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos projektas „Kelionė į teatro šalį su H. K. Andersenu“  artėja  į pabaigą. Papildžius kasių bibliotekėles, mokiniai susipažino su gražiausiomis H. K. Anderseno pasakomis „Coliukė“, „Undinėlė“, „Sniego karalienė“, „Bjaurusis ančiukas“, „Laukinės gulbės“.  Vaikai įgijo sklandaus ir sąmoningo skaitymo įgūdžių, lavino meninį skonį.

Pasakos atgijo ir scenoje. Antrokai kūrė teatrinius etiudus pagal H. K. Anderseno pasaką „Coliukė“, pristatė savo kūrybą draugams.

Mokiniai lankėsi Ignalinos bibliotekoje, susipažino su biblioteka, skaitykla, elektroniniu skaitytojo bilietu, tapo jos skaitytojais.

Gražiausias pasakas sekė teptukas. Mokiniai iliustravo H. K. Anderseno pasakas ir dalyvavo rajoninio projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ knygų iliustracijų parodoje. Paroda „Gražiausia pasaka“ surengta ir Vidiškių bibliotekoje. Vaikai iliustracijų svarbą aplinkos kūrime, lavino vaizduotę.

Mokiniai jau spėjo pabuvoti Vilniaus teatre „Lėlė“, kur žiūrėjo šešėlių pasaką „Sniego karalienė“. Vaikai susipažino su teatro menu, jo išraiškos galimybėmis, geriausiomis lėlių teatro tradicijomis. Mažieji žiūrovai pasinėrė į savitą ir tyrą pasakos pasaulį, sėmėsi išminties, apsilankė Gyvajame lėlių muziejuje, kur atpažino savo vaikystės pasakų personažus.

Jų dar laukia popietė bibliotekoje, viktorina „Atspėk, koks veikėjas aš esu“, projekto pristatymas mokyklos bendruomenei.

Atgal

„Abėcėlė atgyja“

Audronės Polukordienės, Teresės Krasauskienės ir Jevgenij Razgulin projektas

Kauno vaikų abilitacijos centro ugdytiniai dalyvauja projekte „Abėcėlė atgyja“. Projekto tikslas – gerinti vaikų su autizmo sindromu gebėjimą teorines kalbos pažinimo žinias pritaikyti praktikoje ir paskatinti naudoti šiuos įgūdžius kasdieniame gyvenime.

Šiuo metu projektas yra įpusėjęs. Įvyko užsiėmimai „Raidės kelias“. Jų metu vaikai sužinojo kaip atsirado raštas, kokį kelią nuėjo raidė kol pasiekė mūsų dienas. Užsiėmimų metu mokiniai raideles rašė, kirpo, aplikavo, spalvino. Vėliau jungė raideles į žodžius. Visi mokiniai gerai įsidėmėjo ir išmoko pirmąsias savo vardo ir pavardės raides, kai kurie vaikai net jungė raides į žodelius. Taip sutvirtėjo jų žinios apie žodį, ugdytiniai suprato, kad žodis prasideda ir yra sudaromas iš raidžių.

Kovo mėnesį buvo suorganizuota išvyka į Lietuvos švietimo istorijos muziejų. Muziejuje vaikams buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas „Legendos gamtoje”. Mokiniai dėliojo dėlionę, gamino paukštelį. Vėliau turėjo jį įvardinti.

Pasinaudojus gauta parama, buvo papildyta Kauno vaikų abilitacijos centro biblioteka. Įsigyta naujų mokomųjų knygelių, pratybų rinkiniai, magnetinė abėcėlę bei magnetinė lenta. Šios priemonės padės vaikams geriau pažinti kalbos pasaulį, naudodami jas mokiniai aktyviai mokysis rašyti ir skaityti, įtvirtins gaunamas žinias.

Jau pradėta ruoštis ir baigiamajam projekto renginiui „Abėcėlė atgyja“. Vaikai mokosi žodžius, kuriamos renginio dekoracijos, greitai prasidės ir bendros repeticijos.

Iki projekto pabaigos liko visai nedaug. Apsilankymo spaustuvėje teko atsisakyti, nes vaikams gamybinės patalpos yra nesaugios. Vietoj šios išvykos artimiausiu metu bus lankomas Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejus. Ten vaikai susipažins su gyvūnais, dar kartelį prisimins abėcėlę, išmoks pirmąsias gyvūnų pavadinimų raides.

Gegužės pradžioje laukia susitikimas su poetu. Projektą vainikuos baigiamasis renginys „Abėcėlė atgyja“. Projekto akimirkomis yra nuolat papildomas Kauno vaikų abilitacijos centro internetinės svetainės www.kvac.lt nuotraukų albumas. Apie projektą bus sukurtas ir video filmukas. Kauno vaikų abilitacijos centro erdvėse bus eksponuojama paroda „A.P.P.L.E projekto „Abėcėlė atgyja“ akimirkos“. Taip pat numatoma para6yti ir žiniasklaidai pateikti straipsnį apie projekto eigą ir rezultatus. Vaikų veiklos nuotraukų paroda, nuotraukos centro svetainėje, video filmukas ir straipsnis žiniasklaidoje informuos visuomenę apie vaikų, turinčių autizmą sindromą veiklos galimybes.

  

Atgal

 

„Tyriamoji veikla – efektyvus būdas pažinti mus supantį pasaulį“

                                 Vandutės Šlionskienės projektas

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija laikoma viena iš besikuriančių Vilniaus miesto švietimo įstaigų.  Čia kuriamos savos bei palaikomos  lietuvių šimtmečiais puoselėjamos ir saugomos  tradicijos. Mokiniams suteiktos galimybės visapusiškai tobulėti bei atsiskleisti kaip asmenybėms. Progimnazijoje mokiniai skatinami domėtis tyriamąja veikla. Vaikai stebi, tyrinėja gamtą, pratinami įžvelgti faktų bei reiškinių sąsajas, pajusti pasaulio vientisumą. Vaikams praktinė tyriamoji veikla išties labai patinka. Ji teikia daug teigiamų emocijų,  suteikia galimybę  pamokose įgytas teorines žinias pritaikyti, pagilinti ir pasitikrinti praktiškai. Atlikdami bandymus ir stebėjimus mokiniai ugdosi kritinį mąstymą,  formuojasi mokslinio darbo įgūdžiai. Tokia veikla ugdo gabų jaunąjį tyrėją. Ką gali žinoti, gal jis taps mokslininku mikrobiologu, gamtininku ar biofiziku...

           Laimėjus A.P.P.L.E., Lietuvos mokytojų fondo finansavimą projektui „Tyriamoji veikla – efektyvus būdas pažinti mus supantį pasaulį“, Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje įkūriau pradinių klasių mokiniams „Mažąją laboratoriją“. Anksčiau tyrinėdavome primityvių buitinių priemonių pagalba, o dabar įsigijome (nesitveriu džiaugsmu) taip, kaip dirba tikri  mokslininkai, laboratorinių priemonių: du mikroskopus, padidinamųjų stiklų, Petri lėkštelių, piltuvėlių, įvairių mėgintuvėlių, kolbų.

           Įgyvendindami projektą  „Tyriamoji veikla – efektyvus būdas pažinti mus supantį pasaulį“, 2015 m. vasario 21 d. efektyviai panaudodami įsigytas priemones pasiruošėme Respublikiniam  gamtamoksliniam  konkursui „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Pristatėme  tęstinį dviejų metų tyrimą „Aplinką teršiančių medžiagų poveikis augalams per vandenį“.  Moksleivei  Rasai  Masiliūnaitei buvo įteiktas laureatės diplomas.  Balandžio 30 d.  Kaune dalyvavome Respublikinėje praktinėje konferencijoje „Jaunasis Einšteinas“.  Pirmokėliams Jonui Dovgialo ir Vytui Zaveckui įteiktos padėkos bei atminimo dovanos.

           Jei dar suspėsime šiais mokslo metais  arba vasarą (tai tikrai) kartu su tėveliais klasėje įrengsime gamtamokslinį centrą: įrėminsime atliktų tyrimų plakatus, lentynose suklasifikuosime turimą gamtamokslinei  bei praktinei - tyriamajai veiklai literatūrą.  Garbingiausią vietą centre užims „Mažoji laboratorija“. Laikui bėgant kaupsime priemones, atliksime tyrimus,  didesnį dėmesį skirsime gabiausų mokinių gamtamokslinei veiklai, kviesime į svečius bendraminčius iš kitų mokyklų, dalinsimės patirtimi, semsimės išminties iš vyresniųjų ir bendraamžių.

  

Atgal


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį