A.P.P.L.E.

English version

 A.P.P.L.E. Vasara - 2012

Birželio 25-29 ir liepos 2-5

“Mokyklos bendruomenės kūrimas”

Seminarai Palangoje  pirmą savaitę  birželio 25 – 29 d.
Seminarai Palangoje  antrą savaitę liepos 2-5 d.

Akimirkos iš seminrų

Mokyklų vadovams „Prasmingo veiklos planavimo, paveikaus darbuotojų vertinimo bei galimų konfliktų sprendimo ryšiai“

Pagrindinė šios A.P.P.L.E. vasaros kursų mokyklų vadovams tema yra glaudus ryšys tarp prasmingo veiklos planavimo, efektyvaus darbuotojų vertinimo bei galimų konfliktų sprendimo. Darbo su situacijos analize bei individualių ir grupinių užduočių, lydimų aktyvių diskusijų, metu kursų dalyviams bus pateikti efektyvūs modeliai, kuriuos jie galės taikyti savo organizacijose.

Veiklos įvertinimas padeda nustatyti bei pamatyti bendrą visos organizacijos veiklos vaizdą. Mokymas instruktuojant yra geriausias būdas skatinti pokyčius bei tobulėjimą bet kuriame iš organizacijos veiklos lygių. Šio seminaro metu mokyklų vadovai sužinos, kaip sukurti mokymo instruktuojant programą bei kaip palaikyti jos įgyvendinimą, bus aiškinamasi, kas galėtų atlikti instruktoriaus vaidmenį, kaip suburti intensyviai besimokančias komandas bei kaip palaikyti tinkamą šiam procesui bendravimą.

Lektoriai dr. Kristen Ross, Edward Topar.

Mokinių gamtamokslinės kompetencijos ugdymo praktika

Siekiant gamtos mokslų efektyvaus ugdymo, reikia ne tik mokslinių metodų praktinio pritaikymo ugdymui, bet būtina skatinti mokinius įgyti naujų gamtos mokslų žinių. Tam pasitarnaus šiame seminare perduodama geroji patirtis, kuri bus susijusi su tyrinėjimu, gyvenimiškomis situacijomis, problemų sprendimu ir mokymusi, pagrįstu problemų iškėlimu. Seminaro metu bus naudojamos tokios pamokos technikos, kurias galima taikyti kitose mokslo srityse, pvz., analogijų naudojimas, imitavimas / modeliavimas ir vaidmeniniai žaidimai, minčių lietus, grafinės schemos, pasidalijimas mintimis, diskusijos porose apie perskaitytą tekstą. Gamtamokslinės kompetencijos ugdymui svarbu praktinės veiklos organizavimas ir pavyzdžiai. Daug laiko bus skiriama praktinei gamtamokslinei mokinių veiklai, eksperimento planavimo ir atlikimo, rezultatų analizės, pateikimo ir apibendrinimo gebėjimams ugdyti. Svarbu, kad būtų ugdomas mokinių kūrybingumas ir kritinis mąstymas, gebėjimas įžvelgti ir spręsti problemas, aiškiai ir nuosekliai dėstyti mintis, argumentuotai diskutuoti, interpretuoti mokslinius faktus.

Lektorius dr. John J.Trimble, biologijos profesorius.

Geografijos pamokos pagal vidurinio ugdymo programas panaudojant Google įrankį „Žemė“

Daugėja Google įrankių, kurie vis plačiau pritaikomi ugdymo galimybių didinimui, mokymo proceso individualizavimui ir diferencijavimui. Vienas iš jų – Google „Žemė“, kuris nėra paplitęs Lietuvos mokyklose, bet sparčiai populiarėja užsienyje. Mokytojai internetiniuose forumuose diskutuoja, kaip geriau panaudoti šį įrankį ugdymui, teikia vieni kitiems patarimų. Įrankis patrauklus tuo, kad padeda įdomiau ir giliau nagrinėti ne tik Žemę, jos miestus, kaimus, kurti įdomius kelionių maršrutus, bet ir patyrinėti vandenynų gelmes, Marsą, Mėnulį ir kitus dangaus kūnus. Tai puikus įrankis ne tik siekiant mokinius sudominti pamokų užduotimis, bet ir organizuojant kūrybinius darbus, projektus.

Lektorė Sue Kohfeldt  

Anglų kalbos vidurinio ugdymo programų įgyvendinimas panaudojant informacines technologijas

Informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas – svarbi pedagogo kompetencija, sudaranti pagrindą mokyti šiuolaikiškai, konstruktyviai ir įdomiai. Šis seminaras anglų kalbos mokytojus kvies tikslingai naudotis interaktyvios SMART lentos teikiamomis galimybėmis ir taikyti IKT užsienio kalbos pamokose. Seminaro dalyviai įgis teorinių žinių apie mokėjimo mokyti(s) su SMART Notebook programine įranga kompetencijos ugdymą, susipažins su tinkamomis interneto svetainėmis bei įvairiomis interaktyvios lentos teikiamomis galimybėmis kurti mokomąją medžiagą, lavins kompiuterinio raštingumo gebėjimus, išmoks kurti gramatikos testus, sudaryti individualias užduotis, reflektuos. Naudodami naujausias ir patobulintas Google ir Microsoft Teacher priemonių programas, kursų dalyviai galės išmokti naujų anglų kalbos mokymo programų, patobulins naudojimosi bendromis interneto programomis, dokumentais įgūdžius. Microsoft Teacher programos priemones paprasta atsisiųsti ir naudoti pamokose. Šių priemonių pritaikymui pamokose bus skiriama ypač daug dėmesio.

Lektorė Tatjana Kriliuvienė, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė. Seminaras vyks tik pirmąją savaitę birželio 25 – 29 d.

 

Dr. Grigonio Kauno apskrities specialiųjų pedagogų ir tėvų draugijos renginiai

Birželio 25 – liepos 3 d.

Seminarai vyks šiose vietovėse:

Birželio 25 – 27 d. Šiaulių universitete

Birželio 28 – 29 d. Kauno Vytauto Didžiojo universitete.

Liepos 2 – 3 d. Kauno vaikų lopšelyje/darželyje „Spindulėlis“  ir Kauno Panemunės vaikų lopšelyje/darželyje.

Lektoriai:

Dr. Anita Yuskauskas,  Dr. Jackie M. Allen ir Dr. Leslie Anne Young

 

Pasiskaitykite angliškai 

 

 

Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapis Atgal į pagrindini puslapį