A.P.P.L.E.
Dvidešimt penktos A.P.P.L.E. vasaros LMF laimėtojai
 
Jolantos Žvirblienės projektas Rasos Meilytės projektas

Next   

 Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį 

Back to LMF project winners' page

Knygos – mūsų draugėl
Almos Juzumienės projektas

Gražiausias, mano nuomone, projekto momentas – knygų skaitymas. Knygas skaitė ar pasakas sekė mamos, bibliotekininkės, gimnazijos pavaduotoja, socialinė darbuotoja, vyriausi pradinukai – ketvirtokai, buvę mano mokiniai - penktokai.

Pirmokai apsilankė Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, stebėjo Valstybinio Kauno dramos teatro spektaklį „Kiškis pabėgėlis“. Kelionės ir bilietų išlaidos buvo apmokėtos iš projekto lėšų. Apie išvyką parašiau į rajono laikraštį „Vienybė“ ir paminėjau, kad išvyka buvo finansuota iš A.P.P.L.E. projekto lėšų. Taip pat mokiniai turėjo galimybę nemokamai pažiūrėti lėlių spektaklį „Katinas ir vilkai“.

Balandžio 29 dieną įvyko „Pirmosios knygos šventė“. Abiejų pirmų klasių mokiniai dovanų gavo po pasakų knygą („Brolių Grimų, Šarlio Pero, Anderseno ar kitokią pasakų knygą).

Iš viso buvo nupirkta apie 50 vaikiškų knygų. Kai kurios knygos yra ir dar bus padovanotos, kai kurios liks klasėje ir papildys klasės bibliotekėlę.

Šiuo metu vyksta mokinių piešinių paroda „Knygos – mūsų draugės“, o taip pat perskaitytų knygų mugė. Aktyviausių mugės dalyvių ir gražiausių piešinių autorių apdovanojimas įvyks gegužės 31 dieną, per pradinių klasių mokinių mokslo metų baigimo šventę „Darbštuolė bitė“.

  

  

Atgal

Gyvenu sveikai ir išreiškiu save
Jolantos Žvirblienės projektas

Kauno Simono Daukanto progimnazijos projektas „Gyvenu sveikai ir išreiškiu“ save 2016 metų gegužės mėnesį pasiekė finišo tiesiąją. Projekto pasirengimui, veiklų vykdymui bei jų pristatymui progimnazijos bendruomenei buvo skirtas keturių mėnesių laikotarpis.

Vasario mėnesis buvo skirtas komandų formavimui bei numatytų projektinių veiklų pristatymui. Progimnazijos mokiniai pasirinko veiklos sritį, kurioje stengėsi pasiekti pačių geriausių rezultatų. Verta pažymėti, jog mokiniai veiklas rinkos atsižvelgdami į tą faktą, kokio dalyko mokytojas yra numatytas būti grupės vadovu, todėl mokinių skaičius iniciatyvinėse grupėse nebuvo vienodas.

Kovo mėnuo buvo skirtas organizuoti veiklas darbo grupių viduje. Mokiniai su grupės vadovu pasiskirstė veiklas, nusistatė darbo taisykles bei sutarė dėl formų, kuriomis planuoja savo veiklą viešinti. Darbas vyko muzikos, kūno kultūros, technologijų ir menų grupėse. Projekto eigoje į jį gana sėkmingai įsitraukė ir pradinių klasių mokiniai, kurie ir buvo ta mokyklos bendruomenės dalis, kuri pirmoji savo kailiu patyrė projekto rezultatus.

Balandžio mėnuo buvo skirtas veiklų pristatymui bei išbandymui mažose erdvėse. Buvo sukurta muzika, kurios metu galima atlikti įvairius mankštos pratimus. Sudaryta sveikos mitybos programa bei parengtas fizinio aktyvumo planas, kuris mokinių nuomone leis būti sveikam ir geros nuotaikos.

Gegužės mėnuo yra skirtas projekto rezultatų apipavidalinimui. Čia aktyviai darbą vykdo progimnazijos menininkų grupė, kurie apdoroja visą turimą medžiagą bei stengiasi ją padaryti estetišką ir įdomią visai progimnazijos bendruomenei.

Projekto veiklų užbaigimas yra planuojamas birželio mėnesį, kai mokykloje vyks vaikų vasaros poilsio stovykla „Daukantukas“. Šios stovyklos dalyviai, o uždarymo metu ir jų tėveliai, bus ta grupė žmonių, kurios dėka projekto rezultatai pasieks ir platesnius vandenis.

 

Atgal

Audimo raštuose atgyja praeitis
Rasos Meilytės projektas

Ačiū Jums už suteiktą galimybę tęsti projektą „Audimo raštuose atgyja praeitis“. Projektas suteikė galimybę įsigyti dar vienas stakles, siūlų audimui, vilnos vėlimui.

Projekto metu turėjome galimybę austi dvejomis staklėmis. Kas savaitę po du kartus, kartais ir  tris, mergaitės rinkdavosi austi ir velti. Klausydavosi lietuvių liaudies dainų. Patikusias dainas mokinosi mintinai. Savo nuaustų ir nuveltų darbelių parodą surengėme per amatų dieną.

Savo austus kilimus puošėme veltais darbeliais, kuriuos vėlėme projekto metu. Į savo darbus įjungėme ir liaudies dainas. Ausdamos ir veldamos mergaitės (šiais metais projekte dalyvavo tik 1-4 klasių mergaitės) klausimės lietuvių liaudies dainų. Labiausiai patikusias dainas ... išmokome padainuoti .

Projekto metu glaudžius ryšius palaikėme su Dovilų etnografiniu centru. Mes neturime siūlų apmetimo rato, tad pasibaigus staklėse siūlams vykdavome į Dovilų centrą apsimesti siūlus, pasidžiaugti jų nuaustais kilimais, parodyti savo darbus.

Vaikų darbai labai džiugino  tėvelius. Austomis juostomis papuošėme Mamytės dienos šventę.

Džiaugiuosi, kad  mes turime tokią galimybę. Ateityje planuojame įsigyti trečias  stakles. Šio projekto dėka, mes ne tik teoriškai sužinome apie vieną iš seniausių lietuvių amatų – audimą, bet ir išbandome praktiškai. Ateityje tęsime pradėtą veiklą, nes vaikams patinka austi, patinka pamatyti savo darbo rezultatą. Šia savo  veikla mes puoselėjame vieną seniausių mūsų tautos papročių ir tikimės, kad mūsų mokyklos vaikai pamilę šį amatą ir baigę mūsų mokyklą, jį tęs.


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį