A.P.P.L.E.
Dvidešimt ketvirtos A.P.P.L.E. vasaros LMF laimėtojai
 

Eugenijos Bieliauskaitės projektas


Daivos Stasiulienės projektas

Next   

    Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį 

Back to LMF project winners' page

„Žalioji klasė“ 

Saturnos Sporišienės projektas

            Pasibaigus akcijai „Pasodinkit po medelį-rasim taką per miškelį“, už surinktas lėšas buvo įsigyta 200 vnt. tujų sodinukų. Tuo pačiu metu vyko geriausio labirinto maketo varžytuvės, jose dalyvavo visa įstaigos bendruomenė. Parengta net 17 maketų. Nugalėjo „Bitučių“ grupės kolektyvinis darbas. Tujų labirinto parengimas pasirodė gana sudėtingas darbas, prireikė net matematinių, brėžinių „skaitymo“ žinių. Tujų sodinime dalyvavo ne tik pedagogai, specialistai, vaikų tėveliai, bet ir panemunės seniūnijos atstovai. Į pagalbą pasitelkėme ir mažuosius talkininkus. Tikimės, kad paaugęs ir sužaliavęs labirintas dar ilgus metus džiugins ne tik vaikučius, bet ir jų tėvelius. Stengsimės ir toliau želdinių plotus pritaikyti, vaikų tiriamajai, eksperimentinei, aktyviai veiklai.

            Balandžio 24 dieną paskelbėme Paukščių stebėjimo ir skaičiavimo diena. Paukščių skaičiavimo dieną vaikučiai ir visa darželio bendruomenė atidžiau pasidairė po erdvųjį paukščių pasaulį ir pasistengė atpažinti ir suskaičiuoti – kiek ir kokių paukštelių pamatė. Kad nei vienas paukštelis nepraskristų nepastebėtas, į pagalbą pasitelkėme įsigytus žiūronus. Savo stebėjimo rezultatus surašėme į skelbimų plakatą. Puiku, kad paukštelius skaičiavo ne tik vyresni vaikučiai, bet ir darželio darbuotojai bei tėveliai.

Pavyko suskaičiuoti 142 paukštelius. Iš jų: 36 balandžius, 28 žvirblius, 19 varnų, 5 gandrus, 14 zylių,13 varnėnų,7 kieles, 7 kregždes, 6 šarkas, 5 antis, 2 geniukus ir  dar apie 20 neatpažintų paukščių.

          Džiugu, kad nors trumpam pamiršus skubėjimą ir žemiškus rūpesčius, suradom laiko net 162 kartus pakelti akis į dangų ir pasidžiaugti gyvaisiais pavasario pranašais.

            Dar liko įrengti „Drugelių sodą“, vaistažolių plotelius ir „Žaliąją laboratoriją“ įsigijus mikroskopus ir padidinimo stiklus.

Atgal

Muziejų ir informacinės komunikacinės technologijos panaudojimas ugdymo procese

Eugenijos Bieliauskaitės projektas

Projekto įgyvendinimas artėja į pabaigą. Su mokiniais aplankėme Vilniaus universiteto Geologijos muziejų, seniausią, turintį didelę uolienų ir mineralų ekspoziciją. Taip pat aplankėme pirmąjį Lietuvoje brangakmenių muziejų „Du safyrai“, kuriame eksponuojami brangieji, juvelyriniai ir retieji mineralai iš įvairių pasaulio radimviečių. Gražiausios mokinių padarytos nuotraukos iš muziejų atrinktos. Teliko sukurti filmus. Nuotraukų parodai „Garbės svečiai“ nupirkta pakabinimo sistema. Reikia pakabinti sistemą, rasti tinkamus berėmius rėmelius parodai (pasirodo ne taip paprasta, gaminami pagal užsakymą), bei išryškinti nuotraukas. Paruošti mokiniams padėkas už aktyvų dalyvavimą projekte. Visus darbus planuojame atlikti laiku, kaip numatyta projekte.

  

Atgal

„Matų skersgatvis“

Daivos Stasiulienės projektas

Eil.Nr.

Projekto veiklos

Laikotarpis

Atlikti darbai

1.

Edukacinės erdvės vizualizacijos projekto rengimas

11-12 mėn.

 

Direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė

2.

Edukacinės erdvės „Matų skersgatvis“ rengimas

02-04 mėn.

1. Paruoštos koridoriaus sienos (korekcinis gruntavimas, tinkavimas, visų sienų perdažymas);

2.Judriųjų žaidimų zonos įrengimas;

3. Geometrinių figūrų rinkinio „Filypas“ įsigyjimas;

4. Vizualinės-mokomosios medžiagos projektavimo darbai dizaino studijoje “Verslo reklama” www.versloreklama.lt

5.  Kitų mokomųjų-demonstracinių priemonių gamyba, padedant progimnazijos bendruomenės nariams;

3.

Pristatymas bendruomenei „Erdvės panaudojimo ugdymo procese galimybės“.

02 mėn.

Projekto idėjos pristatymas progimnazijos metodinėse grupėse;

4.

Pamokos, kitos veiklos kuriamoje erdvėje „Matų skersgatvis“

02-04 mėn.

1. Pradinių klasių mokiniai aktyviai praleidžia pertraukas judriųjų žaidimų erdvėje;

2. Šioje edukacinėje aplinkoje įvyko „Šaškių turnyras“

   

      


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį