A.P.P.L.E.
Dvidešimt ketvirtos A.P.P.L.E. vasaros LMF laimėtojai
 

Rasos Meilytės-Jurjonienės projektas


Audronės Misiukonienės projektas

Next   

    Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį 

Back to LMF project winners' page

„Veiverių istorija gimnazijoje“

Aurelijos Jakutės ir Eglės Keturakienės projektas  

Projekto nauda skirta visai mokyklos bei miestelio bendruomenei, tačiau pagrindiniai tikslai nukreipti į mokinius, į jų asmenybės ugdymą. Vaikams kartais labai sudėtinga išaiškinti kitų įdėto darbo sudėtingumą ir svarbą, norint ko nors išmokyti vaikus būtina praktinė veikla, šio projekto atveju – muziejaus apie savo krašto istoriją įkūrimas.

Prieš pradedant vykdyti projektą, buvo fotografuojamos erdvės, kurias planavome keisti. Taip pat fiksuojama visa projekto darbų vykdymo veikla. Paliginus nuotraukas  nesunku įvertinti mokyklos erdvių pokyčius..

Šio projekto metu mokiniai dirba kartu su mokytojais ir norinčiais įsitraukti į šią veiklą tėveliais bei mietelio gyventojais. Tiek gimnazijos, tiek miestelio bendruomenė renka eksponatus muziejui: fotografijos, rankraščiai ir kt.

Projekto metu vyksta nuolatinis ir betarpiškas bendradarbiavimas su mokiniais.  Pastebimas mokinių požiūrių ir nuomonės pokyčiai apie mokykloje ugdomus dalykus. Gimnazistai atranda naujas savirealizacijos išraiškas.

Projektas vyksta keliais etapais. Įvykdyti šie:

·       Sausio mėnesį buvo pristatytas gimnazijos mokytojams ir mokiniams, tėveliams, miestelio bendruomenei. Nufotografuotas kabinetas, kuriame bus kuriamas muziejus.

·       Vasario - balandžio mėnesiais gimnazijos darbininkai ir mokinai paruošė sienas naujam dažymui, jas nudažė, pakeitė šviestuvus. Nupirkti sieniniai stendai nuotraukų eksponavimui. Mokytojos kartu su mokiniais projektavo kabineto interjerą. Gimnazija skyrė lėšas muziejaus baldų įsigijimui.

·       Visą laikotarpį istorijos mokytojos kartu su mokiniais ieško, renka ir sistemina medžiagą, kurią planuoja eksponuoti muziejuje.

Gimnazijos bendruomenė jau džiaugiasi gražiai sutvarkytu šviesiu kabinetu ir su nekantrumu laukia muziejaus atidarymo.

     

 

Atgal

 


„Ausk, močiute, drobeles, o aš jauna juosteles“
Rasos Meilytės-Jurjonienės projektas

Labai džiaugiuosi galėdama dalyvauti su savo mokiniais  projekte „Ausk, močiute, drobeles, o aš jauna juosteles“. Šie metai paskelbti Etnografinių regionų metais, tad dalyvavimas projekte atvėrė didesnes galimybes plačiau susipažinti su Lietuvos etnografinių regionų papročiais, kultūra, rūbų įvairove. Spalio mėnesį aplankėme Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, dalyvavome edukacinėje pamokoje „Klaipėdos krašto buitis ir rūbai“. Užsiėmimo metu turėjome galimybę pamatyti XIX a. unikalius krašto rūbus, atskiras kostiumo detales, spalvų derinius, raštus, skirtumus nuo kitų Lietuvos  regionų drabužių. Užsiėmimo metu spalvinome demonų (kišenių) pavyzdžius šiam kraštui būdinga ornamentika.

Lapkričio mėnesį dalyvavome kutinių kilimų  parodoje – konkurse Dovilų etnografiniame centre. Į parodą vežėme tris geriausius vaikų nuaustus kilimus.

Kovo mėnesį aplankėme Agluonėnų etnografinę sodybą. Sodyba yra Klaipėdos krašto nedidelio ūkio savininko. Agluonėnų etnografinė sodyba įrašyta į Klaipėdos rajono kultūros vertybių registrą. Sodybos gyvenamojo namo patalpose eksponuojami XIX a.  baldai bei buities reikmenys. Po ekskursijos po sodybą dalyvavome viktorinoje. Vaikai puikiai prisiminė baldų ir buities reikmenų pavadinimus, aktyviai atsakinėjo į klausimus. Už tai buvome pakviesti į renginį „Iš kartos į kartą: Jurginės“ . Šis renginys vyks balandžio 24 dieną Agluonėnų etnografinėje sodyboje.

Be šių išvykų ir edukacinių užsiėmimų vaikai du kartus savaitėje po pamokų audžia. Kas turi noro ir laiko ateina austi dažniau. Pradžioje didesnę iniciatyvą rodė mergaitės, bet kai pabandė berniukai, tai ir jie labai pamėgo šį užsiėmimą. Kas prisėdo prie staklių buvo sunku nuo jų pasitraukti. Audimas, tai vienas iš nuostabesnių užsiėmimų, kuriuos mes turime mokykloje. Gegužės 8 dieną švęsime mokyklos 125 – ąjį jubiliejų. Mokyklos jubiliejui norime surengti savo austų kilimų parodą. Mokslo metai jau eina į pabaigą. Mes dar turime aplankyti Plateliuose esančią „Audimo klėtelę“ , susitikti su tautodailininke Vaiva Jundulaite - Kosiene  , nusipirkti audimo siūlų ir kitų reikmenų. Dar turime planų nuvykti į Vėžaičius pasimokyti apmesti siūlus. Važiuosime  į Vėžaičius dar ir todėl, kad mokykloje neturime mestuvų.

Kai paklausiu vaikų: -Kas, vaikai, labiausiai jums patinka šiame projekte,- visi vienu balsu atsako: -Austi!

Džiaugiuosi, kad šiandien mes turime tokią galimybę. Ateityje planuojame įsigyti dar vienas stakles. Šio projekto dėka mes ne tik teoriškai sužinojome apie vieną iš seniausių lietuvių amatų – audimą, bet ir išbandėme praktiškai. Vaikai gali pasigirti „Aš moku austi“!

  

                Atgal

„Pažinkime vandens pasaulį“
Audronės Misiukonienės projektas

Atlikti darbai:

  • Įsigijome projektui reikalingas priemones (žaidimus, enciklopediją, mikroskopą, mėgintuvėlius, matavimo indus)

  • Progimnazijos  bibliotekoje sužinojome, kiek kokių knygučių yra apie vandens gyvūnus, upes ir kt. įsiaiškinome, kiek žemėje yra vandens. Kokie vandenynai, jūros supa mūsų žemyną. 

  • Atlikome bandymą “Karšto ir šalto vandens panaudojimo galimybės” Mokiniai išsiaiškino, kokiame vandenyje lengviau ištirpo (arba netirpo) cukrus, druska, miltai, manų kruopas. Padarė išvadas.
  • Atlikome tyrimą “Vandenėlio skonis”. Vaikai ragavo  iš čiaupo, šaltinio ir įvairų mineralinį vandenį. Savo pastebėjimus užsirašė.
  • Atliko tiriamajį darbą „Švaraus vandens privalumai“. Atsineštą indeliuose vandenį: pasemtą baloje, šulinyje, prisipilta iš čiaupo stebėjo mikroskopu. Palygino. Padarė išvadas.
  • Vykome  į UAB “Kauno vandenys”. Sužinojo, kaip gaunamas vanduo, kaip vanduo patenka į namus. Pamatė, kaip dirba nuotekų šalinimo ir valymo sistema.
  • Paruoše Power Point pateiktis “Tekėk,tekėk, vandenelį”, “Pažinkime vandenį”, “Balinis vėžlys”.
  • 6 mokinės dalyvavo respublikinėje konferencijoje, skirtoje Pasaulinei Žemės dienai ir skaitė pranešimus, pagal paruoštas pateiktis bei pristatė projektą.
  • Pranešimus pristatė mūsų progimnazijos 1 – 3 klasių mokiniams.
  • Atostogų metu su tėvais mokiniai nuvyko prie vandens telkinių, savo stebėjimus užrašė ar nupiešė.
  • Atliko kurybinį darbą “Jie gyvena vandenyje”, pasigamino loto.

Dar atliksime:

  • Dalyvausime akcijoje „Darom“

  • Dalyvausime viktorinoje „Lietuvos upes ir ezerai“.
  • Paruosime pateikti “Mitologiniai vandenų personazai” naudojant Power Point.
  • Grupelese sukursime plakatus“Akvariumas”.
  • Organizuosime savo atliktu darbu parodas Kauno Zaliakalnio bibliotekoje ir J.Gruso muziejuje.
  • Susisteminsime surinkta medziaga. Aprašys projekto metu patirtus  ispudzius. Dalyvaus apklausoje pokyciams ivertinti.

  • Organizuosime  baigiamaji rengini progimnazijos bendruomenei, pristatys projekta “Pazinkime vandens pasauli”.

 

                   Atgal


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį