A.P.P.L.E.
Dvidešimt ketvirtos A.P.P.L.E. vasaros LMF laimėtojai
 
Grasildos Celiešienės projektas


Odetos Černiauskienės
ir Rasos Girskienės projektas

Next   

                    Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį 

Back to LMF project winners' page

„Sveikatos takeliu“

Jolantos Bružienės projektas

Nr.

Atlikta veikla

Trumpas  veiklos aprašymas

1.

Linksmosios pertraukėlės

Kasdien, po 4 pamokų, mokiniai aktyviai praleidžia pertrauką.  Pirmadieniais ir ketvirtadieniais sportuoja, atlieka mankštos pratimus, antradieniais ir penktadieniais  – žaidžia judriuosius žaidimus, trečiadienis skirtas  aerobikai. Įsigijome sportinio inventoriaus. Sukūrėme aerobikos šokį, kurį šoksime rajono Šokių dienos šventėje. Mokiniams sportuojant, šokant ar žaidžiant išvėdinamos klasės.

2.

Išvyka pas odontologą „Dantukų miestelis“

Kartu su mokiniais kūrėme dovaną odontologei -  paveikslą „Sveiki dantukai – plati šypsena“. Paruošėme eilėraščio „Kaip valyti dantukus ?“ inscenizaciją. Gydytoja odontologė G.Jonušienė maloniai priėmė savo kabinete, paaiškino kaip taisyklingai valyti dantukus, supažindino su kabinete atliekamomis procedūromis. Vaikai pateikė klausimų. Mokiniai gavo dovanų – dantų šepetėlį ir pastos.

3.

Kūrybinės dirbtuvėlės „Sveikų dantukų miestelis“

Mokiniai žiūrėjo animacinį filmą „Bakteriukas ir ėduoniukas“. Dalyvavo viktorinoje, susistemino turimas žinias apie dantukų priežiūrą. „Kūrybinėse dirbtuvėlėse“ kiekviena klasė kūrė plakatus. Mokykloje praktiką atliekantys studentai taip pat įsitraukė į projekto veiklą – sukūrė plakatą ir dainą.

4.

Popietė „Gydykimės be vaistų“

Į popietę pasikvietėme seneles. Popietę pradėjo 2 klasės mokiniai daina „Angina“. Aptarėme vaistažoles ir jų naudą, minėme apie jas mįsles, sprendėme kryžiažodį. Ragaudami arbatas mokiniai, su senelių pagalba, bandė atspėti kokių vaistažolių arbatą ragauja.

5.

Pratybos „Pirmoji pagalba“

Pratybas vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R. Lukošienė. Mokiniai mokėsi kaip suteikti elementariausią pirmąją pagalbą susižeidus, gavus šilumos ar saulės smūgį, akcentuojant tai, kad svarbu neslėpti nelaimės, o kuo greičiau informuoti suaugusius. Renginio metu mokiniai žiūrėjo trumpą filmuką „Auksinė minutė“. Gegužės 7 d. mokiniai kartu su mokytojomis  dalyvaus miestelio bendruomenės renginyje „Būk saugus visur ir visada“.

Eil. Nr.

Atliekama veikla

1.

Repetuojamas spektaklis „Vitaminams valio!”. Bus rodomas baigiamojo renginio metu.

Eil. Nr.

Likusi veikla

1.

Diskusijų popietė su šeimos  gydytoja  V. Sutkuvienė „Tai kas svarbiausia apie sveikatą“.

2.

Baigiamasis renginys „Vaisių ir daržovių fiesta“.

Atgal

‚,Informacinių technologijų svarba/ aktualumas ugdyme“ 

Grasildos Celiešienęs ir Rasos Girskienės projektas

Savo projektą mes jau  aktyviai  vykdome.

Kovo pradžioje, kaip ir planavome –nupirkome 10 sėdmaišių. Jie išdėlioti mokyklos hole.  Aš į mokyklą visada ateinu gerokai anksčiau – visu pusvalandžiu. Širdį džiugina, kad sėdmaišiai jau būna užimti. Prieš pamokas juose įsitaiso mažiukai.  Pertraukų metu dažniausiai karaliauja vyresnieji mokiniai . Pamokų metu galime išvysti ir mokytojų organizuojamas pamokas, nes sėdmaišiai išdėlioti tokioje erdvėje, kurioje puikiai veikia bevielis internetinis ryšys.

Mūsų sėdmaišiai kainavo apie 1000 litų, tai pinigėlių mums liko nedaug. Mokyklos administracija matydama kaip tokia vieta reikalinga mokiniams nusprendė prisidėti prie projekto ir dar skyrė daugiau kaip 1000 litų. Todėl vietoje nuotraukų rėmelių galėjome įsigyti modernų televizorių, kurio ekrane jau demonstruojamos mokinių darbų parodos. Jaunųjų leidėjų būrelio nariai suvienijo jėgas su fotografuoti mėgstančiais mokiniais, Aktyvaus Jaunimo klubo nariais ir demonstruoja įdomiausius mokyklos gyvenimo momentus visai mokyklos bendruomenei (mokiniams, tėvams, mokytojams) ir mokykloje besilankantiems svečiams. Jau buvo surengtos ir pirmosios dailės būrelių (1-4 ir 5-12kl.) mokinių darbų parodos.

Labai dėkingi visai Jūsų organizacijai už tokią paramą , t.y. galimybę įsigyti sėdmaišius ir televizorių. Mes kaip ir pernai Jūsų dėka sukūrėme dar vieną naują erdvę visos mokyklos nariams.

Atgal

“Stebuklinga mano pilis”

Odetos Černiauskienės projektas

“Seniai seniai Lapių pilyje gyveno…” pradėdami tokiais žodžiais vaikai kartu su tėvais  kūrė pasakas, eilėraščius. Taip gimė vienas iš projekto “Stebuklinga mano pilis” etapas. Projekto tikslas: ugdyti suvokimą apie šalies istoriją, pajusti kūrybos džiaugsmą išbandant įvairias  menines priemones.

            Siekiant įgyvendinti išsikeltą tikslą buvo suplanuota ir organizuota visam darželiui bendra savaitė tema “Stebuklinga mano pilis”. Jos metu ugdytiniai buvo supažindinti su Lietuvos pilimis, patys piešė, konstravo pilis iš įvairių medžiagų. Buvo organizuotos trys išvykos: prie rezistencinės Lapių pilies griuvėsių, į Kauno pilį ir į Raudondvario dvarą. Prie Lapių pilies griuvėsių vyko visos darželio grupės, į Kauno pilį vyko trys darželio grupės ir dalyvavo edukaciniame molio užsiėmime, kurie metu gamino medalį, kurį parsivežė į namus. Lankydamiesi Raudondvario dvare ne tik jį apžiūrėjo, bet ir aplankė ten eksponuojamas parodas.

            Įstaigoje buvo organizuotas meninio skaitymo konkursas “Mano gimtinė Lietuva 2015” vasario 16 d. paminėti, kurio metu skambėjo eilėraščiai apie Lietuvą, gimtinę ir vaikų-tėvų kūryba pratesiant “Seniai seniai Lapių pilyje gyveno…..”. Geriausi skaitovai dalyvavo Kauno rajono ikimokyklinio įstaigų meninio skaitymo konkurse “Mano gimtinė Lietuva 2015”. Prizininkai vyko į respublikinį skaitovų konkursą Jonavoje “Spalvingoji eilėraščių pievelė” ir parsivežė diplomą.

            Įsigijus dailės priemones: porėmius, akrilinius dažus, nuotraukų rėmelius, projekto dalyviai tapė paveikslus “Satebuklingas mano pilis”. Vaikams labai patiko tapyti ant neįprasto popieriaus, o ant drobe traukto porėmio. Jie pasijuto tikri dailininkai. Vaikai nutapė labai įdomias pilis, kurios dabar eksponuojamos Kauno rajono švietimo centre. Šiuos vaikų darbus planuojama eksponuoti Kauno rajono Lapių laisvalaikio centre, Kauno rajono Liučiūnų bibliotekoje, Liučiūnų laisvalaikio centre. Supažindinus Kauno rajono bendruomenę su vaikų kūryba, šiuos paveikslus planuojama įkurdinti darželio laiptinėse, kad jais galėtų grožėtis visa darželio bendruomenė.

Sklaida apie projektą “Stebuklinga mano pilis” nuolat vyksta internetinėje erdvėje: www.lapiudarzelis.lt, ir Kauno rajono savivaldybės feisbuke. Planuojama pristatyti projektą respublikiniame  ikimokyklinių ugdymo įstaigų forume “Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas: galimybės, atradimai, inovacijos”, stendiniu pranešimu „Vaiko kūrybinių gebėjimų atskleidimas ir lavinimas per projektinę veiklą”. Forumas vyks Jonavoje balandžio 29 d.

   

 

Atgal


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį