A.P.P.L.E.

Dvidešimt antros A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 
Ingos Bagdonienės projektas Danutės Staišiūnienės projektas

Atgal                         Back

Next                        Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

„Spragtelkim pele kartu“

Linos Venskutės ir Linos Barauskienės projektas

 

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijai treji metai, todėl bendruomenę savo mokykloje tik pradedame kurti. Mes –  mokytojai, mokiniai ir jų tėvai, norime būti ir augti kartu. Ieškome įvairių būdų, kaip bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis, mokiniais ir jų tėvais. IKT jau įsitvirtinę švietimo pasaulyje, todėl ir savo mokykloje norime taikyti kuo daugiau informacinių kompiuterinių technologijų, nes tai patogu, patrauklu, greita ir interaktyvu.

 

Laimėjus A.P.P.L.E., Lietuvos mokytojų fondo finansavimą projektui „Spragtelkim pele kartu“ Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje įrengėme „Pelių išdykėlių“ klasę: įdiegėme Microsoft Mouse Mischief programą, prijungėme laidines peles. Įsigyjant reikiamą įrangą bendradarbiavome su firma, prekiaujančia kompiuteriais, „Fortakas“, kuri pasirūpino reikalinga kompiuterine įranga ir  konsultavomės su Vilniaus Žemynos progimnazijos direktore Eugenija Surmilavičiene.

 

Įdiegus Mouse Mischief – Microsoft Office PowerPoint 2007 priedą kompiuteryje, mokėmės naudotis šia programa. Naudingiausią informaciją, kaip dirbti su Mouse Mischief  programa, radome portale emokykla.lt „Mouse Mischief gidas“ pdf formatu. Programa leido puikiai išmokti naudotis ir kurti interaktyvias pateiktis. Džiaugiamės, kad interaktyvios pateiktys įtraukia kiekvieną dalyvį į veiklą, kurios metu, kiekvienas dalyvis, turėdamas savo pelę, viename ekrane atsakinėja individualiai arba bendradarbiauja atsakinėdamas komandoje. Mouse Mischief programa pagyvina įprastą pamoką, pranešimą, susirinkimą, įneša  šurmulio ir žaismingumo.

 

„Pelių išdykėlių“ klasė:

1.   Aktuali mokiniams, kurie kasdien susiduria su skaitmenine tikrove. Suteikia galimybę tobulinti ugdymo procesą ir kuria kitokią ugdymosi aplinką, kai kiekvienas mokinys aktyviai veikia ir ieško teisingo atsakymo. Svarbiausia, kad mokinys atsakinėdamas, nebijo suklysti ir būti kritikuojamas.

2.   Suburia mokytojus, suteikia galimybę dirbti kartu, bendradarbiauti, dalintis gerąja patirtimi. Keičia ugdymo aplinką, paįvairina mokymą, mokymąsi, mokinių įsivertinimą, sukuria erdvę diskusijai.

3.   Leidžia ieškoti interaktyvių būdų, bendrauti ir bendradarbiauti su mokinių tėvais susirinkimų, pranešimų metu.

 

Įgyvendindami projektą „Spragtelkim pele kartu“ vedėme atviras pamokas, skaitėme pranešimus mokytojams, kurių metu dalinomės įgyta patirtimi, naudojant „Peles išdykėles“. Kuriame klasės valandėlių ciklą I-IV ir V-VIII klasių mokiniams ir informacinę pamoką tėvų susirinkimams, naudojant Microsoft Mouse Mischief programą. Įgyta patirtimi, įgyvendinant projektą „Spragtelkim pele kartu“, dalinsimės su bendradarbiaujančiomis mokyklomis ir skaitysime pranešimus Vilniaus miesto mokytojų konferencijose.

 

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos projekto „Spragtelkim pele kartu“ komanda:

Lina Venskutė, Lina Barauskienė, Gražina Baublienė, Rūta Ramoškaitė – Stongvilienė

 

Atgal į puslapio pradžią 

Sieninė tapyba

Ingos Bagdonienės projektas

           2013 metų sausio mėnesį mokiniai sužinojo, kad laimėjome projektą „Sieninė tapyba“. Apsidžiaugė. Jiems kitokia, įdomesnė veikla, kuri turės ilgalaikę, išliekamąją vertę. Mokiniams buvo pristatyti projekto tikslai ir uždaviniai, atlikimo technika ir kūrybos etapai. Buvo pateikti sieninės tapybos pavydžiai, nuotraukos iš buvusios mokyklos patalpų. Jie aptarti. Mokiniai pasakė, kas jiems patiko, kas ne, kodėl, ką jie darytų kitaip.

            Mokiniai kartu su manimi rinko sieną, kurią norėtų ištapyti, kuria grožėtųsi kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių. Vėliau mokinių pasirinkimas buvo pristatytas mokyklos direktorei ir pavaduotojai.

            Kad mokinių kūrybinis darbus būtų sklandesnis, bendradarbiavome su Klaipėdos Statybininkų mokykla. Jos ugdytiniai, kartu su mūsų mokyklos mokiniais paruošė sieną. Nugrandė senus dažus, išlygino sienos paviršių, nuglaistė, išdažė baltais akriliniais dažais.

            Projekto pradžioje teko mokiniams patiems pasirinkti temą, ką jie norės pavaizduoti. Teko pagalvoti, kad tai būtų įdomu ir penktokui, ir dešimtokui, būtų aktualu, originalu šiandien ir po penkių metų. Štai čia ir prasidėjo minčių lietus, diskusijos. Iš idėjų gausos atsirinkome kertinius žodžius: žmogus, augalas, medis, šviesa, langas, laisvė, skrydis. Štai  ir prasidėjo eskizavimas bei pirmosios problemos. Kadangi visų mokinių meninė – kūrybinė (dailinė) patirtis skirtinga, jie atėję iš įvairių miesto mokyklų į mūsų mokyklą nesenai. Kai kam sukurti eskizą yra gan lengva, kai kam sunku. Vieni žino, ką norėtų pavaizduoti, tačiau nupiešti jam sunku, nepavyksta.

            Pastebėjau, kad mokiniai nori sutalpinti kompozicijoje visas sąvokas, jas parodyti vaizdu. Pasirodė nėra taip lengva sukurti eskizą, kuris žiūrėtųsi didelėje erdvėje, patiktų visai kūrybinei grupei. Pasigirdo ir pasisakymų, kad jie geriau daugiau padirbės jau tapant ant sienos, pagal kito mokinio sukurtą eskizą. Iš visų sukurtų eskizų atrinkome 4. Juos dar tobulinome ir atsisakėme kompoziciškai nereikalingų detalių. Teko spręsti ir spalvotyros problemą. Kaip ir kiekvienas mokinys išskirtinė asmenybė, taip ir spalvų pasirinkimas bei jų derinimas yra individualus kiekvieno mokinio pasirinkimas. Vieni tapė, spalvino pastelinėmis spalvomis, kiti rinkosi ryškias, kartais kontrastingas spalvas. Kilus įvairioms nuomonėms, koks turėtų būti spalvinis sprendimas,  kiekvienas mokinys turėjo argumentuoti, kodėl būtent tokias spalvas pasirinko, tokius spalvinius derinius.

            Pastebėjus mokinių veiduose pasirodantį baimės šešėlį, kūrybinio proceso neskubinau, leidau kiekvienam kūrybinės grupės nariui išgyventi, pamąstyti, tik tada kurti ir judėti pirmyn. Siekiau, kad kūryba netaptų kančia, o teiktų pasitenkinimą, keltų mokinių savivertę. Todėl ilgėliau užtruko eskizų kūrimas. Tačiau mokiniai pažadėjo paskubėti ir pasistengti tapant ant sienos spėti užbaigti kūrybinį darbą laiku. Pasitikėjimas mokiniais ir duoto žodžio laikymasis vienas iš sėkmingo darbo aspektų.

Klaipėdos Ievos Simonaitytės pagrindinės mokyklos
dailės mokytoja metodininkė Tatjana Semionova

   

 

Atgal į puslapio pradžią 


„Atsigaivinkime iš savo versmės“

Danutės Staišiūnienės projektas

                       Darželio bendruomenę  pradžiugino žinia apie projekto finansavimą. Ačiū Jums.

 Pirmasis projekto renginys buvo literatūrinė-muzikinė vakaronė „Po meno skraiste“. Vakaro metu klausėmės buvusių ugdytinių smuiku ir pianinu atliekamų muzikinių kūrinių, pedagogai ir ugdytinių mamos skaitė eiles .Šis vakaras visus užliejo gerumo šiluma.

Sėkmingai vykdoma mažylių mokyklėlės „Saulutės kraitelė“ veikla. Kiekvieną trečiadienį susirenka būsimieji ugdytiniai(1-2 m.) su mamomis. Vyko teminės valandėlės:„Judesiai“, „Garsiukai“, „Spalviukai“, „Miklūs pirštukai“, „Šypsniukas“, „Pasakėlės tavo delnuos“. Vaikučiai labai  turiningai praleidžia laiką. Čia formuojasi būsimos grupės bendruomenės pradmenys: vaikučiai įgyja pirmuosius bendravimo įgūdžius, susipažįsta su grupės aplinka ir būsimais darbuotojais. Mamos turi galimybę pabendrauti, kartu su vaikučiais užsiimti įvairia veikla.

Kūrybinės  veiklos popietėse  „Mūsų švelnių rankų sušildyta“ mamos gamino įvairius darbelius iš vilnos, papuošalus iš veltinio, karoliukų, interjero puošybos elementus. Šioje veikloje dalinomės kūrybinėmis idėjomis, džiaugėmės sukurtais darbais.

Darželio bendruomenę pradžiugino tėvų, pedagogų, vaikų  parengtas spektaklis „Kaip kiškis vilko namus saugojo“. Bendruomenę nustebino tėvelių vaidybiniai gebėjimai.

Projekto veiklos metu turime galimybę pasidžiaugti vienas kito nuoširdumu, kartu kurti jaukius vaikystės namus mažyliams.


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį