A.P.P.L.E.

Dvidešimt antros A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Aurelijos Dirginčienės projektas

Laimos Čekaitienės projektas

Atgal                          Back

Next                        Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

“Renkuosi gyventi sveikai“

Nijolės Jankauskienės, Lauros Žukauskaitės, Vaivos Vyšniauskaitės projektas

Pateikiame informaciją apie tai, ką jau esame padarę – vėluojantis pavasaris mūsų grafiką kiek suvėlino, tačiau džiaugiamės, kad mūsų bendruomenės nariai vis aktyviau jungiasi ir renkasi gyventi sveikai:

1.      2013 m. vasario 28 dieną turėjome susitikimą su Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentu, sveikuoliu, šiaurietiško vaikščiojimo entuziastu Algimantu Jucevičiumi. Susitikimo metu ne tik išgirdome kaip reikia sveikai bei aktyviai gyventi bet ir pasimokėme šiaurietiško vaikščiojimo pradmenų – nuotraukas prisegame

2.      Sudarytos penkios I-II klasių gimnazistų grupės, kurios rengia pėsčiųjų ir dviračių maršrutus su edukacinėmis stotelėmis. Pasirinkinėti maršrutai:

  • Vilniaus Simono Daukanto gimnazija – Vingio parkas,

  • Vilniaus Simono Daukanto gimnazija – Aušros vartai,

  • Maršrutas iki Belmonto parko,

  • Maršrutas iki Sereikiškių parko.

3.      Rengiami lankstinukai bei kuriamos pėsčiųjų ir dviračių maršrutų su edukacinėmis stotelėmis emblemos. Siunčiame vieną emblemos pavyzdį.

4.      2013 m. balandžio 21 d. dalyvausime meninių dviračių parade „CO2 Green Drive”.

5.      2013 m. gegužės 3 dieną planuojame akciją „Į gimnaziją su dviračiu!“.

6.      2013 m. gegužės 6-10 dienomis iš sudarytų maršrutų išrinksime patį įdomiausią.

     
Į puslapio viršų

„Herojus, kuris veda pirmyn. M.K.Čiurlionis“

Aurelijos Dirginčienės projektas

Mūsų, „Juventos“ progimnaziją, kažkada vadintą Šiaulių 12-ąją vidurine mokykla, visada garsino ir garsina muzika. Mokykla išugdė nemažai dainininkų, aktorių. Tai G.Skėrytė, A.Lunskis, J.Stanelytė, I.Balsytė, D.Auželis, K.Zmailaitė ir kt. Savo mokykloje ir dabar turime daug kuriančių mokytojų ir mokinių, daug dainuojančių, muzikuojančių kolektyvų, kurių vienas bendras tikslas – muzika. Muzika, kuria gyvenantis žmogus negali būti blogas, muzika, kurią klausantis žmogus girdi ir kitą, girdi ir jaučia, kam reikia pagelbėti, paguosti ar kartu nusijuokti. Todėl šiais mokslo metais, pasitarę su mokinukais ir kolegomis, nutarėme gyventi su HEROJUMI, kuris veda ir veža – su M.K.Čiurlioniu, kuris vienija ne tik mokinius, mokytojus, bet ir tėvelius,  visą mokyklos bendruomenę. Juk M.K.Čiurlionis yra vienas iš tų retų genijų, gimstančių vieną sykį per šimtmetį ar du šimtus metų, duodantis išsamius atsakymus ir kur kas svarbiau - iškeliantis unikalius klausimus, į kuriuos teks atsakyti mūsų vaikams.

Mokslo metai persirito į antrąją pusę, mūsų projektas taip pat. Kas nuveikta? Vaikai studijavo, rinko medžiagą apie M.K.Čiurlionį, ruošė pristatymus ir juos atidavė draugų vertinimui. O štai Gustui pasisekė net aplankyti M.K.Čiurlionio namus Druskininkuose, kurie jam paliko didžiulį įspūdį. Gustas paruošė puikų pristatymą apie Druskininkus ir Čiurlionį, pristatė ne tik klasės draugams, bet ir kitų klasių, besidominčių dailininku – muziku mokiniams.

Prieš Kalėdas lankėmės Šiaulių vaikų klinikose, į kurias nunešėme parodą „Žiema“ (kūrybos minčių vaikai sėmėsi iš M.K. Čiurlionio kūrybos) bei ligoniukams padovanojome Kalėdinį koncertą pagal M.K.Č. citatą „Žmogui vienui vienam būna tvanku, ankšta ir tamsu. Bet kuo siela plačiau sparnus išskės, kuo didesnį ratą apsuks, tuo bus lengviau, tuo laimingesnis bus žmogus…“

Daug laiko skyrėme dailininko kūrinių analizei. Vyko popietė „Piešiu kartu su M.K.Čiurlioniu“.
                    
Su pradinukais sukurtas 10 minučių filmukas „Ką man reiškia Čiurlionis“.
                     Tėveliai t.p. neliko nuošalyje – jie supažindinti su Michailo Kaziniko paskaita apie M. K. Čiurliono genijų.
                     Miesto vaikų bibliotekoje „Šaltinėlis“ atidarėme dailės darbų paroda „Piešiu Čiurlionį“.

Vyko integruota muzikos ir dailės pamoka „Aš ir Čiurlionis“, kurios metu džiaugėmės dailininko dailės kūriniais, didžiavomės savaisiais. Svečiavosi ir vyresnieji mūsų draugai šeštokai, aštuntokai, kurie mums atliko M.K.Čiurlionio kūrinius. Na, o renginio pabaigoje visi linksmai traukėme Čiurlionio harmonizuotą lietuvių l. dainą „Ant kalno gluosnys“.

Kovo 25 dieną mokykloje vyko atviras renginys miesto pedagogams „Projektai mus vienija“, kurio metu pristatėme šį projektą, o 26 dieną vykome į Kauno M.K.Čiurlionio muziejų, kur kūrėme projekto filmuką.

PowerPoint pristatymai:
                            Čiulionio muziejus Druskininkuose                                 Čiurlionio biografija

Į puslapio viršų

 
 


 

 


„Ebru – kuriame visi kartu“

Laimos Čekaitienės projektas

            2012 m. pabaigoje lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorė Laima Čekaitienė paruošė ir pateikė Lietuvos mokyklų fondui (A.P.P.L.E. – Amerikos pedagogų talka Lietuvos mokykloms) mokyklos bendruomenės kūrimui skirtą projektą „Ebru – kuriame visi kartu“.

            Projektas turėjo būti naujoviškas ir kūrybingai įtraukti vaikus, pedagogus, visą mokyklą, tėvus ir bendruomenę į projekto tikslų įgyvendinimą. Toks projektas ir buvo paruoštas, o jo įgyvendinimui 2013 m. sausio mėnesio pabaigoje buvo gautas finansavimas ir įsigytos visos planuotos reikalingos priemonės bei medžiagos (1000 Lt.), ir nuo 2013 m. vasario mėnesio buvo pradėtas aktyviai įgyvendinti. Visus bendruomenės narius kvietėme į vakarojimus, kurių metu supažindinome su piešimo ant vandens - Ebru - technika. Visi kartu įdomiai ir kūrybingai praleidome laiką. Visi, kurie atėjo į vakarojimus pabandė piešti ant vandens... Kiek nuostabos ir nepatirtų įspūdžių matėsi susirinkusiųjų akyse, išgirdus apie piešimą ant vandens ir kiek džiaugsmo buvo ir vaikų, ir suaugusiųjų veiduose, kai pamatė savo kurtus piešinius. Visi renginiai buvo nemokami ir jų vasario mėnesį įvyko trys. Į vieną iš jų, vykusį vasario 27 d., buvo pakviestos Žiežmarių gimnazijos ir Žiežmarių darželio-mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogės ir mūsų lopšelio-darželio „Nykštukų“ grupės tėvai bei būsimi priešmokyklinukai. Patys tėvai pastebėjo, kad vaikai, kartu su šeima kūrybingai ir įdomiai leisdami laiką, tapo aktyvesni, draugiškesni, atsakingesni, labai noriai bendraujantys ir bendradarbiaujantys.

Kovo mėnesį toliau buvo sėkmingai įgyvendinamas mokyklos bendruomenės kūrimui bei bendradarbiavimui skirtas projektas „Ebru – kuriame visi kartu“. Projektas naujoviškai ir kūrybingai įtraukė vaikus, pedagogus, visą mokyklą, tėvus ar Žiežmarių bendruomenę į projekto tikslų įgyvendinimą. Lopšelyje-darželyje kartą per savaitę vyko bendruomenės vakarojimai, kurių metu susirinkusieji  supažindinti su piešimo ant vandens - Ebru – technika, piešimo priemonėmis bei specifika, kiekvienas turėjo galimybę patys išbandyti piešimą ant vandens.

Kol kas įvyko 5 vakarojimai, kuriuose sudalyvavo gana daug įstaigos bendruomenės narių: įstaigą lankančių vaikų ir jų šeimos narių, darbuotojų ir jų šeimos narių. Buvo pakviestos ir dalyvavo  Žiežmarių ugdymo įstaigų tinklų – Žiežmarių gimnazijos ir Žiežmarių darželio mokyklos priešmokyklinukų mokytojos, kurios ne tik susipažino su šia piešimo technika, bet ir susipažino bei bendravo su būsimais savo ugdytiniais bei jų tėvais. Po vakarojimų buvo organizuotos piešinių parodėlės lopšelio-darželio grupėse ir salėje, piešinėliai panaudoti įvairiems vaikų darbeliams ir įstaigos apipavidalinimui bei papuošimui šventėms bei įvairiems renginiams. Moters dienos proga, vaikai pagamino gėlytes ir padovanojo įstaigos darbuotojoms, mamoms, močiutėms, sesėms... Įgyvendinant kitą veiklos projektą „Aš ir tu, draugiškas esu, kuris buvo skirtas veiksmo savaitei „Be patyčių 2013 m.“, vaikai iš savo piešinėlių padarė daug gėlyčių ir papuošė Žydintį draugystė medį. Apie vykstančius renginius informacija buvo talpinama lopšelio-darželio interneto svetainėje, stenduose.

Vakarojimai vyko vasario 13, 21 d., susitikimas su mokytojomis vasario 27 d. , su įstaigos bendruomene ir jų šeimos nariais – kovo 13  ir 21 dienomis. Planuojama dar kelis susitikimus-vakarojimus organizuoti balandžio mėnesį, apjungiant su grupių tėvų susirinkimais.

 

Į puslapio viršų

    


 

Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį