A.P.P.L.E.

Dvidešimt pirmos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 
Dalios Lileikienės ir Vandos Kuzienės projektas Gemos Žemaitienės projektas

Atgal                          Back

Next                        Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

Su knyga – brandžios asmenybės link 2

I. Žukauskaitės ir D. Žilinskienės projektas

2012 metų kovo 22 dieną Kretingos rajono Salantų gimnazija šventė Tarptautinę vaikų knygos dieną „Keliaukim kartu knygos taku“. Pradinių klasių mokiniai labai kūrybingai pristatė A.P.P.L.E. skaitymo skatinimo projekto „Su knyga – brandžios asmenybės link 2“ knygas. Už laimėtas projekto lėšas biblioteka įsigijo 78 grožines knygas, kurios buvo nupirktos 13-oje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje. Renginį pradinukai pradėjo aforizmais apie knygą. Pirmokai demonstravo perskaitytų knygų iliustracijas, antrokai pristatė pasakų veikėjus, trečiokai inscenizavo vokiečių rašytojo Knister knygas apie Raganą Lilę, ketvirtokai išsamiai supažindino visus su dviem žymiais lietuvių vaikų rašytojais  R. Skučaite bei V. Račicku. Kokia šventė be apdovanojimų! Geriausi knygų skaitytojai buvo apdovanoti knygomis. Po renginio vaikai savo mintis apie Knygos dieną surašė knygos takelyje, kuris buvo nutiestas skaitykloje. Šventę vainikavo Drevinukas su savo draugais pakvietęs vaikus į spektaklį pagal H. K. Anderseno pasakų motyvus „Nauji Drevinuko nuotykiai". Akimirkos iš Knygos šventės įamžintos CD bei nuotraukose.

Gegužės mėnesį projekto knygas pristatinės 5-8 klasių mokiniai. Jie taip pat demonstruos skaidres, pieš piešinius, dalyvaus apklausoje „Nuomonė apie perskaitytą knygą“.

Tikimės, kad, keliaudami drauge su vaikais knygos taku, mokysime juos išmintingai pasirinkti ir skaityti knygas, nes juk gera knyga – viena didžiausių gyvenimo brangenybių.


        


 

“Gamta knygoje, virtualioje erdvėje ir tikrovėje”

Dalios Lileikienės ir Vandos Kuzienės projektas

1 mokinys. Šiais mokslo metais mūsų būrelio vadovė mokytoja Dalia Lileikienė pasiūlė mums labiau pasidomėti Lietuvos sparnuočiais.

2 mokinys. Nutarėme padaryti plakatą ir surašyti, ką jau žinome apie paukščius ir ką dar norėtume sužinoti.

3 mokinys. Rinkome informaciją apie  Lietuvoje žiemojančius ir migruojančius paukščius.

4 mokinys. Sužinojome, kad Lietuvoje aptinkama apie 340 rūšių paukščių.

5 mokinys.  Kai kurie paukščiai Lietuvoje pastebėti tik kartą, kiti užsuka reguliariai.

6 mokinys.  207 rūšys paukščių Lietuvoje peri, apie 60 rūšių pas mus žiemoja.   

7 mokinys. Nutarėme pasirūpinti žiemojančiais paukšteliais, paprašėme tėvelių padaryti lesyklėlių. Lesyklėles pakabinome prie namų, o kad būtų įdomiau juos stebėti pakabinome 2 lesyklėles prie klasės langų.

8 mokinys.   Nepamiršome nuolat paberti trupinėlių.

9 mokinys. Kad dar daugiau sužinotume apie paukštelius, nuvykome į Žemaičių muziejų Alka, kur dalyvavome pamokoje  "Miške didžiausias, pievoj greičiausias, čiulba gražiausiai, skrenda aukščiausiai". Užsiėmimo metu susipažinome  su Žemaitijos ir Lietuvos paukščiais, žvėrimis, mokėmės skirti paukščius, aiškinomės skirtumus tarp vandens ir sausumos paukščių, sužinojome  apie laukinių gyvūnų paplitimą, įpročius. Vėliau  klausėmės paukščių balsų, bandėme  juos atpažinti, piešėme  labiausiai patikusį eksponatą.

10 mokinys. Kodėlčiaus klube sužinojome, kad kovo 10 d. – 40 paukščių diena. Nutarėme paminėti šią dieną, pasitikti sugrįžtančius sparnuočius.

11 mokinys. Paprašėme savo tėvelių, o kai kas ir senelių, kad padarytų inkilėlių paukšteliams, juk mes patys dar per maži tai padaryti. Tėveliai neatsisakė mums padėti.

12 mokinys. Kovo 15 d. į mokyklą atvykome su inkilėliais.  Jų turėjome 9. Vykome į miškų urėdiją. Ten mus pasitiko miškininkas, kuris pagyrė mus už gerą darbą ir paaiškino, kur  ir kaip reikia inkilėlius iškelti. Visi patraukėme į pamiškę, ieškoti tinkamos vietos paukščių namams.

13 mokinys. Ši išvyka mums paliko didelį įspūdį, sužinojome naujų dalykų, pvz., kokie  išradingi mūsų geniai - savo ilgo liežuvio dėka jie pasiekia skruzdėlyne ar giliuose plyšiuose esančius vabzdžius. Genio liežuvis gali siekti iki 20 centimetrų ilgio. Tačiau tokį jį matysime ne visada - paprastai geniui reikia praryti tik išlukštentas kankorėžių sėklas ar po žieve surastus vikšrus. Tačiau jeigu vabzdžiai ar jų vikšrai slepiasi giliai medienoje, genys ar meleta (taigi, taip pat genys) į plyšio gilumą kyšteli ilgą jautrų liežuvį, kuriuo nutveria grobį. Ilgą laiką toks genių gebėjimas nebuvo žinoma. Tačiau prieš 60 metų vokietis Heinzas Sielmanas savo išradingumo dėka nufilmavo nepaprastą genių liežuvio naudojimą.

14 mokinys. O artimiausiuose mūsų planuose – išvyka į Ventės ragą, tikrą paukščių karaliją (balandžio 12 d.)

                

,,Mokiniai – tėvai – bendruomenė“
Gemos Žemaitienės projektas

Atlikti darbai:

  • Bibliotekoje dirbome su enciklopedijomis, įvairiomis knygomis ir domėjomės, skaitėme apie gėles ( bibliotekininkės pagalba).

  • Mokiniai rinko medžiagą žurnaluose, laikraščiuose apie gėles namuose ir surinkome daug informacijos. Ją surūšiavome ir susegėme segtuve (tėvų pagalba).

  • Įsigijome knygų apie gėles ir surengėme savo suneštų knygų parodą.

  • Mokiniai, kurie geba dirbti su kompiuteriu, turi galimybes ir norą, išmoko daryti skaidres ir suradę informaciją internete paruošė skaidres apie gėles (mokytojo pagalba).

  • Lankėmės seniūnijos patalpose, kalbėjome su darbuotojais ir aptarėme pavasarinius darbus, kuriuos atliksime, atšilus orams. (bendravimas su seniūnijos bendruomene

  • Piešėme piešinius ir klasėje surengėme piešinių parodą.

  • Paminėjome Žemės dieną, sudalyvavome Žemės dienos minėjimo eisenoje ir konferencijoje ,,Žemė mūsų rankose“ ir pristatėme 2010-2011 mokslo metų vykdytą akciją ,,Renku makulatūrą ir saugau mišką“.

  • Mokyklos viešojoje erdvėje sutvarkėme sieną ant kurios bus galima rengti mokinių piešinių parodas.

  • Vykdėme akciją ,,Aš noriu gyventi“ - žiūrėjome filmus, kalbėjome apie žolės deginimo žalą gamtai, surengėme piešinių parodą mokyklos viešojoje erdvėje, kurią sutvarkėme iš projekto pinigų.

Bus vykdomi darbai:

  • Vyks akcija ,,Gyvenkime švariau ir tvarkingiau“.

  • Tvarkysime ir sodinsime gėlynus prie seniūnijos.

  • Seniūnijos patalpose pakabinsime mokinių darbus ir papuošime viešąsias erdves.

  • Vyksime į Kauno botanikos sodą ir susipažinsime su šiltų kraštų augalais, auginamomis gėlėmis ir darysime tyrimus.

  • Keliausime po Lietuvos įžymias vietas – keliausime panemune ir aplankysime senąsias pilis.

  • Mokslo metų pabaigoje surengsime miško šventę ir pasidžiaugsime savo darbai.

           
   M
okyklos viešoji erdvė, paruošta piešinių eksponavimui.               Žiūrime filmus apie žolės deginimą.

                 
Mokiniai dalyvauja konferencijoje ,,Žemė mūsų rankose“.         Dalyvaujame Žemės dienos minėjimo eisenoje.

      
Mokiniai tvarko surinktą medžiagą apie gėles.

 
Organizuota knygų paroda.


M
okosi daryti skaidres ir renka informaciją internete.


P
iešinių paroda apie gėles.


 

Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį