A.P.P.L.E.

Dvidešimtos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Olės Kavaliūnienės ir Daivos Semaškevičienės projekto tęsinys

Jurgitos Kuprinskienės projekto tęsinys

Atgal 

 Back

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

“Vienu kartu - du zuikiu!”
Violetos Povilionienės projektas

     Įgyvendinant projektą « Vienu kartu - du zuikiu ! » siekta dviejų pagrindinių tikslų : ugdyti vaikų ir jaunuolių moralines vertybes, toleranciją, sampratą apie sveiką gyvenseną, etninę kultūrą, puoselėti darnios šeimos idėjas bei patrauklia ir originalia forma supažindinti Klaipėdos miesto ugdymo įstaigas su  « profesijų pasauliu » - Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje rengiamomis specialybėmis.

     Projekto tikslinė grupė – Klaipėdos m. švietimo įstaigų (darželių, pradinių mokyklų , pagrindinių mokyklų) ugdytiniai.

     Projekto tikslų pasiekimo instrumentu, jungiančiu dalį švietimo sistemos elementų  (ikimokyklinį-pradinį- pagrindinį - profesinį ugdymą), tapo simpatiškas žaislas - zuikiukas, kuris įkūnija tam tikrą personažą, turi savo vardą, istoriją, puoselėja moralines vertybes, moka daryti tam tikrus darbus, susijusius su Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje rengiamomis specialybėmis. Sukurti 6 skirtingi vardiniai personažai. 

     Zuikis Ambrozijus moka auginti gėles, vaistines žoleles bei skleidžia sveikos gyvensenos idėjas, o jo žmona Antanina yra ne tik šeimos tradicijų puoselėtoja, bet ir geriausia kirpėja visoje apylinkėje; judviejų sūnus - zuikis Petras -  yra kompiuterių specialistas, o šio brolis - zuikis Zenonas - yra geras finansininkas, išmintingai moka elgtis su kišenpinigiais, o kitas brolis, vardu Tylutis ( nors su juo  galima susikalbėti tik gestų kalba ) yra labai draugiškas ir visus moko įvairiausių žaidimų bei gražiai piešti, sesuo Morta yra geriausia siuvėja ir tautinių šokių mėgėja… .

      Iš viso pasiūti 24 stilingi žaislai iš natūralių ekologiškų medžiagų (lino, medvilnės).

      Zuikiukų istorijoms sukurti 2011 m. vasario mėn. buvo paskelbtas konkursas Klaipėdos miesto pagrindinių mokyklų mokiniams. Konkurso nugalėtojai apdovanoti savo sukurtų istorijų personažais – mūsų mokyklos mokinių pasiūtais zuikučiais, diplomais, kiti dalyviai bei mokinius ruošę mokytojai - padėkomis bei mokyklos įsteigtomis dovanomis.

       Visas zuikiukų istorijas susiejo mokyklos teatro studijos parengtas vaidinimas, kuris buvo parodytas ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams (l/d « Vyturėlis », l/d « Pelėdžiukas »)

       Spektaklio metu ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai gavo užduotį ( užauginti ir prižiūrėti gėlytę, nupiešti piešinį, išmokti dainelių, valgyti daug daržovių ir kt.). Kaip vaikai atliks šią užduotį, « stebės » padovanotas mokinių pasiūtas zuikiukas.

       Linksmas ir nuotaikingas spektaklis parodytas Klaipėdos m. « Vyturio » , H.Zudermano mokyklų  pradinių klasių mokiniams bei literatūrinių pasakaičių « Zuikio Ambrozijaus šeimynos nuotykiai » konkurso dalyviams. Mokiniai spektaklį stebėjo mokykloje, po to aplankė įvairių specialybių mokymo dirbtuves. Pradinių klasių mokiniai gavo taip pat užduotį bei patys išsirinko « prižiūrėtoją » - zuikiuką.

      Šiuo metu (iki 2011-06-01) ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai « stebimi » zuikiuko atlieka įvairias užduotėles – piešia piešinius, mokosi dainelių, prižiūri dovanotą augalą ir kt.  Apie tai, kaip sekėsi atlikti užduotis, vaikai turės parašyti dienoraštyje ir atsiųsti į specialiai sukurtą
 el. paštą :  zuikionamai@gmail.com

      Projekto dalyviai ir toliau gali sekti pamėgtų personažų nuotykius interaktyvioje erdvėje – pasinaudodami « Google Sites » internetinių svetainių kūrimo programa, kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokiniai sukūrė « Zuikio šeimynos namus » - internetinę svetainę (http://sites.google.com/site/zuikionamai/) , kurioje talpinama ne tik visa su projektu susijusi informacija, bet ir pateikiama įvairiausių edukacinių patarimų.

      Projekto vykdymas teikė džiaugsmo ne tik vykdytojams, bet ir projekto tikslinės grupės dalyviams. Visi dalyviai liko patenkinti. Pradinių klasių mokiniai taip pat panoro dalyvauti konkursuose. Nutarta kitais mokslo metais skelbti « Gardžiausios ir sveikiausios zuikio Ambrozijaus žolelių arbatos», «Zuikytės Mortos suknelių modelių» bei «Zuikiuko Tylučio kambario interjero» konkursus.

MES MAŽI, BET MŪSŲ DARBAI DIDELI
Olės Kavaliūnienės ir Daivos Semaškevičienės projekto tęsinys

  

 

 

 

Atgal į prijekto aprašymą

Nuotraukos, parodančios kaip gražiai papuošėm miesto parkelį ir smagiai pabendravom.

 

 

Atgal į viršų

Pažinęs amatą, duonos neprašysi

Jurgitos Kuprinskienės projekt
o tęsinys

 

Atgal į projekto aprašymą

 „Kelionė laiku“ Panevėžio kraštotyros muziejuje


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį