A.P.P.L.E.

Septinioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 
Laimos Kuncevičienės projektas                        Aurelijos  Poškuvienės projektas

Atgal      Back                                   Next     Toliau - peržiūrėti daugiau projektų

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

Projektas "Tiesiame pagalbos ranką gamtai"

Į projektą aktyviai įsitraukė trys klasės ir mokinių tėvai: dar žiemą padėjo gaminti lesyklėles, parūpino antrinių žaliavų, pašarų, domėjosi projekto eiga. Vasario ir kovo mėnesiais buvo pats darbymetis – buvo gaminami inkilai paukščiams, piešiami piešiniai, daromi projektiniai darbai gamtos tematika, pravesta pokalbių.  Atšilus orams, su tikslu iškelti inkilus, praplėsti akiratį ir šiaip gerai praleisti laiką gamtoje, nuvykome į Gendviliškių mišką. Apie šią išvyką paskelbėme rajoniniame laikraštyje 'Vienybė" , o prieš pora savaičių pravedėme popietę "Paukščių gegužinė". 

Alma Juzumienė
Papilės Simono Daukanto vidurinė mokykla

Atgal į puslapio viršų

„Įamžintos akimirkos“ (tęsinys)

Dar kartą noriu padėkoti A.P.P.L.E. už jų suteiktą piniginę paramą projektui „Įamžintos akimirkos“ (tęsinys), nes tik jų dėka galiu įdomiau, prasmingiau organizuoti mokinių veiklą.

Pagrindiniai projekto dalyviai yra 7-9 metų mokinukai. Jų tarpe yra ir mokinių su negalia. Džiaugiuosi, kad jiems įdomu fotografuoti, kad stengiasi nufotografuoti įdomių vaizdų.

Kovo mėnesį kartu su kolege V. Aleškevičiene vykome į Varėnos „Šaltinėlio“ pradinę mokyklą ir vedėme seminarą, kurio metu perteikėme A.P.P.L.E. seminaruose įgytas žinias, aiškinome kaip jas pritaikėme savo darbe, demonstravome nuotraukų skaidres apie mokyklą, supažindinome su projektine veikla. Šiuo seminaru pradėjome dviejų mokyklų bendradarbiavimą. Savo mokyklos mokytojoms organizavome teorinį - praktinį užsiėmimą apie inkliuziją.

Mokiniams organizavau susitikimą su fotografu Faustu Augustinu. Jis išdėstė portretinės nuotraukos sukūrimo technologiją ir atsakė į daugybę mokinių klausimų. Tikimės, kad dar galėsime susitikti su fotomenininku Z. Bulgakovu, kai jis pasveiks po rankos lūžio ir atvyks į mūsų mokyklą. Aplankėme Druskininkus, kopėme į Liškiavos ir Merkinės piliakalnius, grožėjomės jų grožiu ir ramybe. Dažnai keliaujame po savo miestą, domimės jo istorija, mokomės pamatyti gamtos grožį, sustoti ir įsiklausyti. Nors laiko liko tik vienas mėnuo, norime dar daug pamatyti ir įamžinti niekada nepasikartojančias akimirkas.

Mūsų tikslas daugiau judėti, stebėti, sužinoti, pamatyti ir įamžinti tai, kas įdomu ir neįprasta.

Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos mokytoja
         Laima Kuncevičienė 

Atgal į puslapio viršų

Ekspedicija “Augustino Dirvelės pėdomis”

Kovo 9d. vienuolyno refektoriuje bendruomenei vyko susitikimas-paskaita „Gilyn į gyvenimą per krikščionišką kiną“. Lektorius R. Aušrotas, Kauno medicinos universiteto dėstytojas, krikščioniškojo kino klubo Kaune steigėjas. Turėjome galimybe pasižiūrėti filmą "Žmogus visiems metu laikams" (pirmą kartą lietuviškais titrais) apie Tomą Morą. Po to vyko diskusija apie tai, kaip svarbu būti druska ir ieškoti, o radus atstovauti tiesą. Toks ir buvo gimnazijos įkūrėjas kun. A. Dirvelė.

Kovo 25d. leidomės į ekspediciją A.Dirveles pėdomis. Sukorėme daug kilometrų, pasiekėme kunigo gimtąjį kraštą, radome net bažnytėlę, kur jis buvo krikštytas, tik deja, kur stovėjo jo trobesiai jau niekas nebežinojo. Viską fiksavome ir vėliau panaudojome filmo apie A.Dirvelę kūrimui.

Balandžio 3d. paminėjome A.Dirvelės gimimo dieną. Ta proga vienuolyno refektoriuje vyko jo atminimo vakaras, kurio metu miesto bendruomenei parodėme nufilmuotą filmą apie šią svarbią pranciškonų gimnazijai asmenybę. Po vakaro atsirado daugiau senolių, kurie prisiminė kunigą.
 

Aurelija  Poškuvienė  
Kretingos Pranciškonų gimnazija


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį