A.P.P.L.E.

Septinioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Atgal      Back  

Dianos Marozienės ir Bratislavos Bulovienės projektas

  Next     Toliau - peržiūrėti daugiau projektų

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

Projektas „KAROLINIŠKIŲ BENDRUOMENĖS VAIKŲ RATAS“

Mes norime pasidžiaugti, kad projektas vyko sėkmingai ir pagal planą. Ačiū Jums už galimybę (skaitmeninį fotoaparatą) užfiksuoti draugiškas, malonias bendravimo akimirkas.

Bendravimas ir komunikacija yra raktas į pasaulį, bei svarbi mokymo priemonė. Būti suprastam ir galėti pačiam suprasti – tai svarbi vystymosi sąlyga, leidžianti kiekvienam individui suvokti savo išgyvenimus, gilinti žinias ir suprasti supantį pasaulį. Bendravimas yra socialinio gyvenimo ir aktyvumo pagrindas.

 Todėl norėdamos padėti vaikams prisitaikyti gyventi visuomenėje, jaustis aktyviam, vertinamam mes ir parengėme projektą „KAROLINIŠKIŲ BENDRUOMENĖS VAIKŲ RATAS“ , kuriuo siekiame visuomenės tolerancijos neįgaliajam, reikiamos adaptacijos bendruomenėje ir ugdymo tęstinumo, pažinti save ir aplinką, plėsti savo socialinę patirtį,  taikyti ją bendruomenėje, būti laimingam ir gerbiamam.

TIKSLAS : 

 Tolimesniam bendravimui supažindinti UC vaikus ir Karoliniškių mikrorajono “Meteoro” klubo , skatinti bendravimą, bendradarbiavimą ir draugystę, mokslo metų pabaigoje išsiaiškinti ar pavyks ir tęsis mūsų bendravimas.

PROJEKTO UŽDAVINIAI:

  • Susipažinti su nauja socialinė aplinka;

  • Susipažinti su šokolado gamybos procesu;

  • Noras turėti draugų ir bičiulių;

  • Abipusis mokinių noras bendrauti;

  • Noras išmokti asistavimo įgūdžių

Projekte dalyvavo: ikimokyklino ugdymo grupės „Elfai“ 6 vaikai, „Saulėgrąžų“ darbinio ugdymo 7 vaikai ir Karoliniškių mikrorajono „Meteoro“ vaikų ir jaunimo savanoriai. UC „Elfų“ ir „Saulėgrąžų“ klasių pedagogai, „Meteoro“ klubo pedagogai.

Vykdant šį projektą vyko UC ir „Meteoro“ klubo pedagogų pasitarimai. Jų metu diskutavome, tarėmės, rengėme planą kaip supažindinti UC ir „Meteoro“ savanorius, kaip paįvairinti mokinių gyvenimą, kad jis būtų kuo visavertiškesnis ir turtingesnis, kaip pagerinti bendravimo įgūdžius, jo kokybę.

Kadangi dauguma mūsų vaikų neturi verbalinės komunikacijos, negali bendrauti kalba, bendravimui palengvinti buvo naudojamasi alternatyvios komunikacijos sistemos simboliais ir mokiniams parengtomis „Gyvenimo knygomis“. Bendravimo procese mūsų ugdytiniams reikalinga nuolatinė pagalba ir parama, nes nuolat susiduriama su bendravimo sunkumais bei kitais nesklandumais.

Mes džiaugiamės, kad mūsų vyresnieji „Saulėgrąžų“ darbinio ugdymo klasės mokiniai, projekto pradžioje jautęsi nedrąsiai „Elfo“ ikimokyklinėje grupėje, dabar ramiai eina į jų klasę. Paskatinti noriai su mažaisiais varto knygeles, žaidžia, padeda žaislotekoje, mielai ima už rankučių, paglosto, jei verkia – bando nuraminti, pedagogų asistuojami juos pavedžioja.

„Saulėgrąžų“ klasės mokiniai labai laukia kada eis pas mažuosius draugus pabendrauti, išgerti arbatos, patys nuneš jiems lauktuvių. Visa tai skatina jų pasitikėjimą savimi, atsakomybę, pareigą. Jie džiaugiasi pagelbėdami mažiesiems, jie jaučiasi reikalingi.

UC ugdytiniai labai džiaugiasi naujaisiais draugais iš „Meteoro“ vaikų ir jaunimo klubo savanoriais. Jie mums padovanojo keletą koncertų – tai malonios akimirkos, teigiamos emocijos, nauji įspūdžiai.

Smagu, kad naujieji mūsų draugai domisi mūsų mokiniais, jų pomėgiais, galimybėmis ir pan. „Meteoro“ savanoriai noriai dalyvavo Šv. Valentino  diskotekoje, kartu šoko, džiaugėsi, išmoko asistuoti mūsų ugdytiniams.

Mielai gėrė arbatą, bendravo. Bendravimas su mūsų ugdytiniais vyko ne tik kalba, bet ir veido išraiškomis, akių kontaktu, gestais, prisilietimu – tai ypač daug reiškia bendraujant su negalią turinčiais vaikais. Bendravimo procese dalyvavo pedagogai, kurie skatino  vaikų bendravimą tarpusavyje.

Bendravimas vyko ne tik UC. Mūsų ugdytiniai buvo pakviesti į „Meteoro“ klube vykstančią bendrą UC ir „Meteoro“ klubo dailės ir keramikos parodėlę. Mokiniai pasidžiaugė savo ir draugų darbeliais, taip pat susipažino su „Meteoro“ klubo pedagogais. Jie mums papasakojo apie klubo veiklą, supažindino su aplinka.

Džiaugėmės pakviesti į Kalėdinę vakaronę (kartu su mokinių tėveliais) pasiklausyti Kalėdinio koncerto, kartu pažaisti, pašokti, padainuoti.

Tokiomis aplinkybėmis susidaro natūralios prielaidos bendrauti, reikšti emocijas, padėti vieni kitiems.

Mūsų UC  kito projekto „Šokolado sostinė“ organizatoriai mus ir mūsų draugus iš „Meteoro“ pakvietė į  išvyką „Šokolado sostinė“, esančią Trakuose. Manome, kad tai padės sustiprinti ir puoselėti užsimezgusią draugystę.

Irena Malašauskienė ir
Virginija Marcinkevičienė

 

Atgal į puslapio viršų

Projektas "Keramikos terapija"

Projekto vykdymo laikotarpis užsitesė, kadangi šio projekto "Keramikos terapija" įgyvendinimui buvo reikalinga ir kitų rėmėjų parama. Parama buvo prašoma keramikos gaminių degimo krosnelei įsigyti. Ji kainuoja apie 5000-8000 lt. Todėl mūsų ataskaita bus bendra visai sumai. Jūsų skirta parama 1000 lt. taip pat bus  pridėta prie bendro tikslo. Šiame projekte dar bus panaudotos Vokietijos raudonojo kryžiaus lėšos.

Projekto vykdymo laikotarpis priklauso nuo visos sumos surinkimo laikotarpio. Laukiame paskutinės Vokietijos raudonojo kryžiaus paramos, kurią žada suteikti artimiausiu metu. Su įmonėm gaminančiom keramikos meno dirbinių krosneles jau suderintos pirkimo sąlygos bei suma. Kai gausime paskutinę prašytą paramą, beliks  pervesti pinigus į įmonės sąskaitą ir krosnelė atkeliaus į mūsų mokyklą. Tada pateiksime išsamesnę ataskaitą. Rezultatų t.y. mokinių darbų  išdegimas naujai gautoje krosnelėje bus atliekamas 2008-2009 mokslo metais.

Taip pat siunčiame jums mokinių atliktų darbelių nuotraukas bei įmonių gaminančių keramikos dirbinių degimo krosneles komercinius pasiūlymus su kuriais  jau suderinome pirkimo sąlygas..

Diana Mazorienė
Kauno 1-oji specialioji mokykla

     

                    

 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį