A.P.P.L.E.

Šešioliktos  A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 
Zitos Ambrakaitienės projektas Ilonos Ališauskienės projektas    

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' pageLietuva – lino žemė

Projektinę veiklą mums puikiai sekasi vykdyti. Mokinių nuotaikos puikios, džiaugiasi rezultatais. Daug ką jau nuveikėme. Modeliavome, siuvome, dekoravome drabužėlius iš lininio audinio. Paruošėme šešias drabužėlių iš lino kolekcijas, sukūrėme kolekcijų pristatymui choreografiją. Liaudiškų drabužėlių iš lino pristatymui panaudojome lietuvių liaudies šokius. Taip pat gaminome papuošalus, aksesuarus iš lininio audinio panaudojant karoliukus, dekoratyvines vielutes, vilną vėlimui, atlasines juosteles, sagas, karštus klijus, dvipusę lipnią juostelę, gintarą, kriauklytes, stiklinius akmenukus, lininius verpalus ir kitas medžiagas.

Paruošėme spektakliuką "Kaip kurmis linines kelnaites pasisiuvo". Daug įvairių darbelių darėme panaudojant lininį audinį, verpalus, pakulas. Paruošę programą aplankėme vaikų darželį Vilniuje ,,Želmenėliai". Jame vaikučius pradžiuginome spektakliuku, drabužių kolekcijomis ir darbų paroda. Taip pat idėjų pasisėmė ir darželyje dirbančios pedagogės. Kalėdine švente pradžiuginome Vilniaus Motinos ir vaiko pensione gyvenančius vaikučius, jų mamytes, darbuotojus (čia gyvena vaikučiai ir jų mamos patyrę smurtą šeimoje nuo tėvų). Programą sudarė kolekcijų pristatymas, spektakliukas, dainelės ir naujametiniai žaidimai vaikučiams.

Mokykloje vykusioje Kaziuko mugėje vaikai pardavinėjo iš lino padarytus savo darbelius. Taip pat mokykloje buvo suorganizuota metodinė diena ,,Lietuva – lino žemė " skirta Vilniaus apskrities viršininko administracijos švietimo įstaigų pradinių klasių mokytojoms. Metodinę dieną sudarė:
  1. Atviros pamokos (lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, technologijų 1-4 klasėse) tema ,,Lietuva lino žemė".
  2. Surengta darbų iš lino paroda. (vaikų darbų ir mokytojų darbų).
  3. Parodytas spektakliukas ,,Kaip kurmis linines kelnaites pasisiuvo".
  4. Popietė ,,Lietuva -lino žemė", kurios metu mokiniai įgavo dar daugiau žinių apie liną, etnokultūrą, istoriją Lietuvos, tradicijas, papročius, atlikdami įvairias užduotis, žiūrėdami įvairius fragmentus įrašų, kaip senovėje buvo apdirbamas linas. Popietę sudarė dvi dalys: ,,Linas senovėje" ir ,,Linas šiuolaikinėje madoje". Antroje popietės dalyje buvo pristatomos drabužių kolekcijos iš lino.

Taip pat suorganizavome gražią šeimos šventę ,,Graži mūsų šeimynėlė šiandien susirinko".

Aplankėme Nacionalinį Lietuvos muziejų, Gedimino pilį, rinkome etnokultūrinę vertę turinčią medžiagą. Taip pat dalyvavome tradicinėje mūsų mokykloje rengiamoje ,,Sodų žydėjimo" šventėje, kuri skirta visai mūsų bendruomenei.

Planuojame kelių dienų pažintinę kelionę į Žemaitiją, Nidą, Klaipėdą, į etnokultūrinę vertę turinčias vietas, iš arčiau susipažinti su mūsų senolių palikimu.

Juodšilių „Šilo“ vidurinė mokykla
Projekto vadovė Daiva ŠeputienėAtgal į puslapio viršų


Kambarinių gėlių auginimas, priežiūra  

Ketvirtoje klasėje pradėję mokytis pasaulio pažinimo skyrių „Visa kas gyva – auga, juda, keičiasi...“ su mokiniais nutarėme rengti projektą „Kambarinių gėlių auginimas, priežiūra“.

Pirmiausia mokiniai ieškojo medžiagos apie kambarines gėles knygose, enciklopedijose, rinkosi tinkamiausius augalus, kuriuos galėtų auginti prižiūrėti, dauginti. Vėliau piešė kaip norėtų papuošti mokyklos koridorių, klasę.

Vykdydami projektą „Kambarinių gėlių auginimas, priežiūra“ mokiniai daug skaitė, ieškojo informacijos įvairiuose šaltiniuose, klausinėjo tėvų. Surinkę daug informacijos, ją analizavo. Pasak jų, gėlės yra daugiausia žoliniai augalai, tik jos išsiskiria iš kitų žolių ypač gražiais, spalvingais žiedais. Gėlių gali būti ne tik kambarinių, bet ir lauko, miško, darželio.

Per projektą „Kambarinių gėlių auginimas ir priežiūra“ aptarta, kaip dauginamos gėlės. Mokiniai sužinojo, kad jos dauginamos sėklomis, lapo su koteliu auginiais, svogūnėliais, kero dalijimu, viršūnių auginiais, ataugomis. Taip pat domėjosi, kokios jų auginimo sąlygos, nauda žmogui.

Projekto dalyviai pasitelkė pagalbon technologijų mokytojas Žydrūnę Matukaitienę, Jolantą Kundrotienę. Jos supažindino mokinius su vazonų rūšimis, papasakojo apie augalo, vazono ir interjero dermę. Mokiniai buvo labai nustebinti, džiaugėsi daug sužinoję. Jiems kilo puikių idėjų, kaip toliau sėkmingai vystyti projektą ir daug ką net pritaikyti mokykloje ir namuose.

Kai buvo parinkti vazonai, nuspręsta, kokius augalus į juos sodinti visi mokiniai kibo į darbą. Kiekvienas norėjo pats sodinti, prižiūrėti, puoselėti savąjį augalėlį. Taigi visi plušėjo, krutėjo, o vėliau nustebę džiaugėsi sukrautu žiedo pumpurėliu ar nauju lapeliu.

Įgyvendindami projektą „Kambarinių gėlių auginimas ir priežiūra“ visi dalyviai tapo aktyviais mokyklos bendruomenės nariais, nes papuošė ne tik klasę, bet ir mokyklos koridorių. Be to, jie suprato savo darbo prasmę, vertę todėl, nors ir baigiantis pirmajam projekto etapui, ir toliau puoselėja savo sodininkus. Juos globoja, prižiūri, saugo.

Projekto metu mokiniams kilo puiki idėja Motinos dienos proga mamytėms įteikti pačių sodintas, prižiūrėtas ir vazonėliuose puikiai prigijusias gėles. Mamos labai džiaugėsi tokiomis dovanomis.

Taigi pradinukai, vykdydami projektą, nudžiugino ne tik mamytes, bet ir sukūrė jaukią aplinką mokykloje, patys turėjo daug įdomios ugdančios veiklos. Žinoma, to nebūtų įmanoma padaryti be Amerikos pedagogų talkos Lietuvos mokyklai – A.P.P.L.E. Lietuvos mokytojų fondo.

Projekto vadovė mokytoja Zita Ambrakaitienė
Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinė mokykla

 
Atgal į puslapio viršų


„Ikimokyklinės įstaigos partnerystės tinklų kūrimas šeimoms,
auginančios specialiųjų poreikių vaikus“.
 

Projekto tikslas – kurti partnerystės tinklus šeimoms, auginančioms specialiųjų poreikių vaikus.

Manome, kad projekto metu vykdomose veiklose pasiekėme lauktų rezultatų, iškeltus uždavinius įgyvendinome – radome naujų bendravimo formų, tobulinome specialiųjų poreikių vaikų kalbinius, emocinius, socialinius, intelektinius ir fizinius gebėjimus. Skatinome nuolatinį formalų ir neformalų mokymąsi.

Projektas suvienijo tėvus, auginančius specialiųjų poreikių vaikus, pedagogus bei kitus specialistus ugdant specialiųjų poreikių vaiką kaip asmenybę. Įstaigos bendruomenė rado naujų bendradarbiavimo formų su tėvais.

Projekto metu vesti renginiai tėvams ir vaikams: „Sveikos ir greitos mano kojytės“, „Kalbos šalyje“, „Skrenda oro balionėlis“. Išleistas lankstinukas „Aš ir tu, mes abu, sveiki būsime kartu“. Skaitytas pranešimas tėvams“ Taisyklingos kalbos reikšmė žmogaus gyvenime“. Ir suplanuotas koncertas „Susiliekime dainoj“.

Vestos veiklos specialiųjų poreikių vaikams suteikė daug teigiamų emocijų, įtvirtino turimas žinias, sutelkė tėvus, vaikus ir pedagogus bendram tikslui – bendradarbiavimui.

Vaikų nuotaikos buvo pakylėtos, praturtino juos emociškai. Darbuotojų nuotaikos buvo įvairios, nes projektas pareikalavo daug laiko ir kūrybiškumo, bet nenuvylė rezultatai. Labiausiai džiaugėmės jog į veiklą įtraukėme specialiųjų poreikių tėvus, kad jie atrado laiko ir noro drauge su savo vaikais dalyvauti renginiuose, juos aptarti namuose.

Tėvai suprato kuo pedagogai, specialistai ir jie patys gali padėti vieni kitiems siekiam bendro tikslo.

Projekto vykdytojos: Ilona Ališauskienė ir Jurgita Ožekauskienė
Kauno sanatorinis lopšelis-darželis „Pušynėlis“.


 
Atgal į puslapio pradžią Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį