A.P.P.L.E.

Šešioliktos  A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Rasos Kilčiauskienės projektas

Virginijos Aleškevičienės projektas

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

„Bumsas bumbsi Pumpėnuose“

Projekto metu mokinių pilietiškumas buvo ugdomas susisteminant, įtvirtinant ir įprasminant turimas žinias ir gebėjimus praktinėje veikloje. Ypač akcentuojama šeimos – mokyklos – bendruomenės sąveikos svarbą ugdant mokinių pilietiškumą.

            Projekte dalyvauja Pumpėnų vidurinės mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelio nariai su vadove Gražina Kiauniene.

Projekte planuoti ir įvykdyti darbai:

  • Jaunųjų žurnalistų būrelis paruošė ir išleido specialų Pumpėnų vidurinės mokyklos laikraštuko „Bumsas“ numerį, reprezentuojantį mokyklą.
  • Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai paruošė anketas vietos bendruomenės nariams „Ar esam pilietiški?“
  • Balandžio 27 dieną jaunųjų žurnalistų būrelio nariai atliko anketinę apklausą Pumpėnų miestelyje, Jurgėnų, Rinkūnų kaimuose, kurios metu buvo apklausta 50 gyventojų. Apklausos metu buvo platinamas mokyklos laikraštis „Bumsas“. Jurgėnų ir Rinkūnų kaimuose yra Pumpėnų vidurinės mokyklos skyriai (pradinės mokyklos).
  • Gegužės 5 dieną vyksiančios mokyklos dienos metu (dalyvaus mokinių tėvai, Pasvalio rajono švietimo skyriaus atstovai, mokytojai, mokiniai) bus pristatyti anketinės apklausos rezultatai, jaunųjų žurnalistų būrelio nariai suvaidins siužetą, reklamuojantį laikraštuką „Bumsas“ .
  • Iš  projekto lėšų buvo įsigyti sportiniai marškinėliai su mokyklos atributika, popierius laikraščiui, multifunkcijinis spausdintuvas laikraščių spausdinimui.

Su pagarba,
Projekto koordinatorė Pumpėnų vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Gražina Kiaunienė.

Platiname anketas

Važiuojame į kaimus šiuo autobusiuku.

Atgal į puslapio viršų.

„Mažasis teartas"

Projekto įgyvendinime dalyvauja ne viena vaikų grupė. Stengiamės, kad projektas būtų naudingas visiems įstaigoje ugdomiems vaikams. Jau įsigijome bei pasigaminome dalį kaukių, drabužių, lėlių teatro studijai. Vasario mėnesį gaminome užgavenių kaukes, jas eksponavome parodėlėje, surengėme teatralizuotą Užgavenių šventę su persirengėliais.  Balandžio mėnesį organizavome tetro savaitę darželyje. Vaikų vaidinamus spektaklius stebėjo tėveliai, kitų grupių vaikučiai ir auklėtojos.

Balandžio mėnesiui planuota išvyka į Kauno lėlių teatro lėlių muziejų perkelta į gegužės menesį.  Gegužę planuojame teatro studiją papildyti naujomis kaukėmis, drabužiais, dekoracijomis, literatūra.

Pridedu kelias užgavenių šventės nuotraukas.

Pagarbiai
Rasa Kilčiauskienė
Kauno Panemunės lopšelis darželis

 

 

Atgal į puslapio viršų.


,,Knyga suranda draugą"

       Sužinoję, kad projektui skirtas finansavimas, labai apsidžiaugėme, kad savo veiklą galėsime išplėsti, mat, dalis projekte numatytos veiklos mokykloje vyko jau keleri metai. Apibendrinę apklausą apie skaitymą ir tiksliai suformulavę projekto žingsnius, jį pristatėme mokyklos bendruomenei. Mokiniams organizavome pažintines išvykas į viešąją J.Kunčino biblioteką, į spaustuvę; kraštotyros muziejuje mokinai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Popieriaus gamyba". Surengėme raiškaus skaitymo konkursą; piešinių, rašinių apie perskaitytas knygeles, mėgstamiausius veikėjus konkursus. Surinkome medžiagą apie pirmąją lietuvišką knygą, išleidome savo kūrybos knygeles. Įdomiausi darbai bus pristatyti J.Kunčino bibliotekoje organizuojamoje parodėlėje. Mokyklos lėlių teatras ,,Lėlinukai" padovanojo nuotaikingą spektaklį ,,Knyga suranda draugą". Mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijoje ,, Dovanoju mokyklos bibliotekai knygelę", todėl biblioteka pasipildė naujomis  vertingomis knygomis.

Virginija Aleškevičienė
Alytaus Senamiesčio pradinė mokyklaPo susitikimo su vaikų žurnalo ,,Laimiukas" leidėjais

                
Spaustuvėje


Pasiruošę spektakliui


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapis Atgal į pagrindini puslapį