A.P.P.L.E.

Šešioliktos  A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Laimos Kuncevičienės projektas

Dalios Samuolienės projektas

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

 „Virtuali bendruomenė“       

Noriu keletą žodžių pasakyti apie projekto eigą. Jis vadinasi „Virtuali bendruomenė“ (http://ejournal.emokykla.lt/muziejus57/ )

Stengiuosi, kad jis būtų lankomas ir skaitomas bendruomenės gyventojų. Nuorodas į šį ejournal`ą įdėjau savo mokyklos ir bendruomenės  tinklalapiuose: www.pakalniai.utena.lm.lt , www.leliunai.lt

Rašydama šį projektą nesitikėjau, kad aktyviai įsijungs ne tik bendruomenes mokyklų mokiniai, bet ir kultūros darbuotojai, kurie noriai reklamuoja būsimus renginius ir taip nori pritraukti kuo daugiau dalyvių ar žiūrovų. Šiuo metu ejournal‘o redaktorių daugėja. Jau gerokai įsibėgėja straipsnių publikavimas. Vyksta nuolatinis redaktorių mokymas bei konsultavimas (dažniausiai el. paštu, skype arba rečiau - telefonu). Nesenai mūsų ejournal‘as buvo išrinktas geriausiai vertinamu ( http://ejournal.emokykla.lt/).        

Aktyviausi šio žurnalo redaktoriai projekto pabaigoje bus apdovanoti  kelione į Panemunės pilis.

Esame labai dėkingi LMF fondui už suteiktą galimybę dalyvauti šioje veikloje.

Rita Diominienė

 

 „Įamžintos akimirkos“

Smagu vykdyti projektą, matyti mokinių susidomėjimą fotografavimu, tėvelių pritarimą ir pagalbą. Darbo turime labai daug, tačiau jis teikia malonumą. Organizavau susitikimą su fotomenininku Zenonu Bulgakovu, kuris atsinešė ir pademonstravo dalį savo nuotraukų. Paaiškino, kaip jis kuria menines fotografijas, kada ir kaip geriau fotografuoti. Jo pamokymus prisimename ir jų laikomės. Lankėmės Alytaus spaustuvėje „Albagrafija“, kurioje susipažinome su nuotraukų panaudojimu ir spausdinimu įvairiuose spaudiniuose. Įdomu buvo stebėti profesionalios fotografės darbą fotostudijoje „Liteurofoto“. Stebėjome, kaip fotografavo mažylę, kaip padaromos dokumentinės nuotraukos. Ji papasakojo ir parodė, kokius darbus atlieka fotografas, kokias ir kaip daro nuotraukas.

Mokiniai aktyviai dalyvauja mokyklos renginiuose, kiekvienas turi galimybę fotografuoti, peržiūrėti nuotraukas, reikšti savo nuomonę apie jas. Labai aktyvi tapo popamokinė veikla, nes dažnai keliaujame į gamtą, įvairias miesto vietas. Džiaugiuosi, kai matau mokinių susidomėjimą gamta, bandymus sukurti vis gražesnes kompozicijas. Manau, kad tai ne tik fotografavimas, bet ir buvimas gamtoje, judėjimas, o tai stiprina jų sveikatą, kas labai svarbu šiuo metu. Mokiniams lieka mažiau laiko sėdėti prie televizoriaus ar kompiuterio, bet turi galimybę daugiau įsižiūrėti į gamtą, pajusti jos grožį. Namuose jie į šią veiklą įtraukia ir tėvelius.

Šią savaitę su kitomis kolegėmis organizuosiu kitų miesto mokyklų mokytojoms seminarą, kurio metu supažindinsiu su projekto vykdymu, kaip sekasi įgyvendinti jo tikslus, pademonstruosiu mokinių nuotraukas „Gėlės“, „Mūsų mokykla“, „Mūsų Alytus“. Tikiuosi, kad tai sudomins ir koleges, ir kitų mokyklų mokytojas.

Žinau, kad tai ne tik atima mano laisvalaikį, bet ir teikia naudą, nes įgijau daugiau žinių ir įgūdžių, aplinkoje ieškau įdomių vaizdų, žmonių. Daugiau laiko praleidžiu prie kompiuterio, nes reikia įvairinti darbą. Turiu idėjų, kaip kitais metais bandysiu į šią veiklą įtraukti savo būsimus mokinius-pirmokėlius.

Kartais nespėjame atlikti savo numatytų darbų laiku, nes mokykla gyvena aktyvų gyvenimą. Mes jame taip pat turime dalyvauti. Mokslo metai jau artėja į pabaigą, tačiau mes dar turime daug kur apkeliauti, nufotografuoti. Norime greičiau surengti visų mokinių fotografijų parodas, jų metu atrinksime tas, kurios dalyvaus mieste organizuojamame fotografijų konkurse.

Laimos Kuncevičienės ir 4c klasės mokiniai
Alytaus Senamiesčio pradinės mokykla

Atgal į puslapio viršų.


„Ką vaikystėje įgysi, to suaugęs kirviu neištašysi“

Šiuo metu projektas dar vykdomas. Vasario mėnesį vyko grupėse pokalbiai:  „Mano krašto istorija“, „Mūsų protėviai“ „Lietuvos valstybės simboliai“, „Lietuvos prezidentai“. Šiuos pokalbius vedė grupių auklėtojos. 

Dėl šalčių vasario mėnesį teko atidėti išvyką į Panevėžio kraštotyros muziejų, šią išvyką organizuosime paskutinę gegužės savaitę.

Šiuo metu ruošiamės vakaronei „Piemenėlių gegužinė“ bei parodos „Senolių takais“ atidarymui darželyje, o Panevėžio G. Petkevičaitės - Bitės viešojoje bibliotekoje, moksleivių aptarnavimo skyriuje, parodą atidarysime birželio pirmą savaitę (čia bus galima pamatyti parodos „Senolių takais“ nuotraukas bei vakaronės fragmentus).

Nuotraukose matome pedagogų ir vaikų pokalbių akimirkas „Paukštelių“ grupėje  „Mano krašto istorija“; „Drugelių“grupėje „Lietuvos valstybės simboliai“; „Ežiukų“ grupėje „Lietuvos prezidentai“. 

Projektas į veiklą įtraukė Panevėžio lopšelio- darželio „Nykštukas" bendruomenę: pedagogus, ugdytinius ir jų tėvelius, projekto dėka stiprėja ryšys tarp vaikų – tėvų – pedagogų, bei miesto bendruomenės 

Meninio ugdymo pedagogė Dalia Samuolienė
Panevėžio lopšelis- darželis „Nykštukas"

Atgal į puslapio viršų.

 

 

 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapis Atgal į pagrindini puslapį