A.P.P.L.E.

Šešioliktos  A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 
Violetos Čepinskienės projektas Daivos Gedminienės projektas

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

               „VAIDOTO DAUNIO KLASĖ“

Projekto sumanymas - pavadinti lietuvių kalbos ir literatūros kabinetą, kuriame mokėsi Vaidotas Daunys - poetas, filosofas, eseistas, redaktorius- jo vardu, įrengti ekspoziciją, kurioje būtų saugomi ir demonstruojami Vaidoto Daunio rankraščiai, knygos, redaguoti žurnalai, nuotraukos ir kt.

Per projekto laiką mokytoja ir mokiniai rinko medžiagą apie Vaidotą Daunį iš interneto ir  laikraščių. Bendrauta  su Vaidoto artimaisiais – tėveliu Stasiu Dauniu, seseria Vita Daunyte-Braziuliene, žmona Raimonda Dauniene.

            Dabar laukiam pagamintų ekspozicijos lentynų ir paveikslų. Kai surinkta medžiaga bus sutvarkyta ir sudėta į ekspozicines lentynas, projektas bus pristatytas bendruomenei.

Tačiau, laimei, tuo jis nesibaigs. Mo-kiniai dalyvaus tradiciniuose Vaidoto Daunio minėjimuose, skaitys jo poeziją, esė, rašys ra-šinius, rinks jo klasės draugų prisiminimus.

Vaidoto Daunio teigti idealai drąsins juos pilietiškam, prasmingam gyvenimui.

                                      Rimutė Aranauskienė,

Kaišiadorių rajono Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė   

 

 

Atgal į puslapio viršų.


,,
Mano galimybės turiningai leisti laisvalaikį‘‘

Parengėme laisvalaikio organizavimo 10-ties įstaigų sąrašą.  Paskui parašėme laišką, kurį el. paštu išsiuntėme visoms Naujosios Vilnios vaikų ir jaunimo laisvalaikio organizavimo institucijoms. Sulaukėme atsakymų. Idėja sukurti informacinį filmuką visiems labai patiko. Visos organizacijos mielai sutiko dalyvauti šiame mūsų projekte.

Pradėjome lankyti Naujosios Vilnios vaikų ir jaunimo laisvalaikio organizavimo įstaigas. Pastebėjome, kad čia veikiantys įvairūs būreliai yra perpildyti, juos lanko labai daug vaikų ir jaunimo. Šis faktas mus maloniai nustebino. Daugiau sužinoję apie būrelių veiklą, pamatėme, kad ji yra labai įdomi ir turininga. Daug fotografavome ir filmavome, bendravome su mokiniais. Mūsų nuostabai pasitaikė ir tokių būrelių, kurie neturi vadovų, tačiau mokiniai po pamokų ateina ir patys savarankiškai organizuoja savo veiklą.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro projektų vadovė
                                   
Violeta Čepinskienė

Atgal į puslapio viršų.

„Aš – janonietis, šiaulietis, Lietuvos ir Europos pilietis“.

Pasiruošimas vyko sausio mėnesį, o realūs veiksmai prasidėjo vasario 2 dieną dviejų asocijuotų mokyklų – Janonio gimnazijos ir „Juventos“ pagrindinės mokinių savivaldų diskusija „Mokinio teisės ir pareigos šiuolaikinėje mokykloje“. Vasario 9 d. turėjome svečią – buvusį gimnazijos mokinį, Europos parlamento narį Šarūną Birutį, kuris maloniai sutiko su mokiniais padiskutuoti tema „Aš esu savo mokyklos, miesto, šalies šeimininkas. Ar tai tiesa?“. Rengsime kitą renginį globalizacijos tema mokinių simpoziumą „Europos Sąjungos perspektyvos ir problemos“, kuris vyks gegužės 4 d.

Gimnazijoje vyko Foto akcija projekto tema. Įvyko viktorina, skirta Lietuvos nepriklausomybei tarp dviejų mokyklų mokinių, sukurtas puikus reklaminis projekto filmukas, kuris buvo demonstruojamas gimnazijoje. „Juventos“ pagrindinės mokyklos aštuntokams, kurie yra būsimieji gimnazijos pirmokai, pagaminti ir „Atvirų durų“ renginyje išdalinti lankstinukai, kuriuose visa reikiama informacija apie gimnazijos veiklą, apie reikalingų dokumentų pristatymo tvarką ir t.t.

 Projekto koordinatorė Daiva Gedminienė, komanda – istorijos mokytoja Elvyra Rickevičiūtė ir vienuolika  gimnazijos Mokinių seimo atstovų


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapis Atgal į pagrindini puslapį