A.P.P.L.E.

Aštuonioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau baigti
 

Renatos Šeibokienės ir
Jūratės Juršienės projektas

Virginijos Sinkevičienės projektas

Atgal                          Back

Next                        Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

„Knygelių šalyje“
Renatos Šeibokienės ir Jūratės Juršienės projektas

           Projektą pradėjome pažintine ekskursija į biblioteką. Jos metu vaikučiai susipažino su bibliotekos patalpomis, bibliotekininko profesija, įsigijo bibliotekos skaitytojo korteles, todėl tapo nuolatiniais bibliotekos knygelių skaitytojais.

Dėka gautų lėšų, turėjome puikią galimybę apsilankyti Visagino poligrafijoje. Poligrafijoje vaikai pamatė moderniausius knygų bei kitų leidinių  spausdinimo, rišimo, kirpimo, lankstymo, graviravimo ir kitus įdomiausius aparatus. Poligrafijos darbuotojai parodė, kaip veikia šie protingi ir galingi aparatai. Pagal vaikučių norus ir sumanymus, buvo pagamintos vardų kortelės.

Vėliau vykome į Ignalinos miesto spaustuvę. Didžiulį įspūdį vaikams paliko kelionė autobusu, tai buvo pirmoji mūsų grupės kolektyvinė išvyka. Ignalinos miesto spaustuvėje pamatėme kaip spausdinami laikraščiai. Taip pat atsispausdinome savo parengtą grupės lankstinuką.

            Jau 2008 m. gruodžio mėn. su vaikučiais pradėjome kurti knygeles. Padėjo kurti ir ugdytinių tėveliai. Kvietėme į svečius grupės auklėtinio mamą, kad vaikus supažindintų su knygų surišimo aparatu. Kadangi knygelės buvo įvairios ir įspūdingos, lopšelio-darželio seklyčioje surengėme parodą.

            Siekdamos įvertinti ugdytinių žinias, suvokimą, įgytas projekto vykdymo metu, kovo mėn. surengėme viktoriną „Raidžių pasaulyje“. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti užrašų knygelėmis, tušinukais ir spalvotų pieštukų rinkiniais.

Informaciją apie projekto vykdymą planavome pateikti žurnale „Vaikystė“, bet, kadangi šio žurnalo jau nebėra, parašėme straipsnį į lopšelio-darželio laikraštį „Ąžuoliuko vėrinėlis“, skirtą miesto bendruomenei.

 Turime daug nuotraukų, vaikučių minčių, kurias pristatysime vasaros A.P.P.L.E seminare.

Dėkojame už paramą.

 

 

PRADINIS MENINIS RAŠTINGUMAS ,,MAŽAIS ŽINGSNELIAIS Į MENO PASAULĮ
Virginijos Sinkevičienės projektas

Projekto veiklos metu eksperimentavo, kopijavo, reiškė jausmus, nuotaikas, bendravo su suaugusiais ir  vyresniais draugais. Meninė veikla skatino vaikus pažinti juos supančią aplinką, ieškoti įvairių raiškos būdų .

Projekte dalyvavę vaikai turėjo puikią galimybę  padėti vieni kitiems, patarti, pasidžiaugti sukurtais darbeliais. Vaikai ne tik prisilietė prie naujų meninės raiškos formų, bet ir tobulino pasaulio pažinimą.

Buvo surengta vaikų dailės darbelių paroda darželio bendruomenei(gegužės mėn.).Parengta metodinė medžiaga ,,Taškas, dėmė, linija, spalva – pradinės meninės raiškos formos“. Parengtas stendinis pranešimas, atspindintis projekto vykdymo nuoseklumą( bus pristatytas 2009 m. A.P.P.L.E.  kursų metu).

Projekto veikla:

 • ,,Taškas, taškas, taškeliukas“: vaikai analizavo, stebėjo aplinkoje esančius daiktus, panašius į tašką. Diskutavo, kas gali būti pavaizduota tašku;

 • ,,Spontaniškas taškavimas“: vaikai  įvairiomis priemonėmis(pirštu, teptuku, pagaliuku ir kt.) kūrė įvairius darbelius;

 • ,,Piešinys iš taškų“: vaizdavo įvairius daiktus taškuodami ;

 • Išvyka į Anykščių Arklio muziejų, edukacinė programa ,,Margučių marginimo tradicijos“; margino margučius su vašku;

 • ,,Daug taškelių – tai dėmė“ :pūtimo būdu jungė taškelius į dėmę;

 • ,,Piktos ir geros dėmės“: piešiant  įvairias detales , suteikė dėmei nuotaiką;

 • ,Balom ir balutėm vanduo išsiliejo“: pūsdami muilo burbulus, kūrė įvairius piešinius;

 • ,,Ir pražydo pievos“: dėmių pagalba vaizdavo žiedus pievoje;

 • ,,Linijos aplinkui mus“: pasivaikščiojimo metu stebėjo ir ieškojo  linijų aplinkoje;

 • ,,Linijos gamtoje“: pasivaikščiojimo metu pastebėtas linijas, vaizdavo popieriuje;

 • ,,Jausmai“: diskutavo apie  vaikų patiriamus jausmus, bandė pavaizduoti popieriaus lape;

 • ,,Spalva“: ieškojo šiltų ir šaltų atspalvių, maišant pagrindines spalvas;

 • ,Ritmas spalvomis“: ritmo vaizdavimas įvairiomis meninės raiškos priemonėmis( klausantis muzikos);

Projekto veiklos metu  dailės raiškos priemonėmis vaikai galėjo,  laisvai, spontaniškai reikšti savo nuotaiką, idėjas, mintis ir sumanymus, pasitikėti savimi, išgyventi kūrybos džiaugsmą, fantazuoti. Grožėjosi savo ir kitų kūryba, dalinosi meniniais įspūdžiais su bendraamžiais ir vyresniais draugais.

 


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį