A.P.P.L.E.

Aštuonioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau baigti
 
Dalės Mališauskienės ir Aldonos Saldukienės projektas Rasos Alaburdienės projektas

Atgal                          Back

Next                        Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

DEKIME MATEMATINĘ UGNELĘ SKAITYDAMI,
KURDAMI, MĄSTYDAMI
Dalės Mališauskienės ir Aldonos Saldukienės projektas

            Puiku mokytis matematiką netradiciniais metodais. Įdomu kartu su kapitonu Vienetu iškelti būres ir išplaukti į matematikos  vandenynus.

           Vieni mokėsi užrašyti ir perskaityti dešimtaines trupmenas bei procentus kurdami ornamentus,  kiti susipažino su procentais valgydami šokoladinį tortą.

          Teko  padėti kapitonui nubrėžti koordinačių plokštumoje slaptuosius žemėlapius, lankytis Skritulio saloje pas Kvadratėlį ir patirti daug matematinių nuotykių, kuriuos aprašysime savo dienoraštyje.

     


 

„Prienų kraštas vaikų akimis“
Rasos Alaburdienės projektas

Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje vykdant A.P.P.L.E. finansuojamą projektą „Prienų kraštas vaikų akimis“ buvo suorganizuota eilė žemiau aprašytų renginių.

Renginys ,,Mano mokyklai 90 metų“

,,Tarytum pavyksta trumpam pasijusti dviejuose laiko atkarpose: praeityje ir dabartyje. Tokiomis akimirkomis būni labai pilnas gyvenimo.“

Just. Marcinkevičius

1918 m. vasario 16–ąją paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Tą visiems mums svarbią 1918 m. vasario 16–ąją pirmasis nepriklausomos Lietuvos švietimo ministras Jonas Yčas kalbėjo: ,,Žmonių švietimas – tai mūsų gyvybės ir ateities klausimas“. Steigiamojo Seimo pirmininkas Antanas Stulginskis tarp kitų svarbių valstybei dalykų paminėjo Lietuvos visuomenės švietimo klausimą sakydamas: ,,Mokslas turi būti prieinamas ne tik didžiūnų rūmams, bet ir kaimų bakūžėms“. Tokios mokyklos, kurioje galėtų mokytis visų socialinių sluoksnių ir tautybių vaikai, reikėjo ir Prienų miestui.

1918 m. Prienuose, buvusiame dvaro kumetyne įkurta pirmoji valstybinė pradinė mokykla. Iš šios mokyklos išaugo Prienų ,,Revuonos“ vidurinė mokykla. Šie įvykiai labai svarbūs ne tik mūsų mokyklos, bet ir miesto bendruomenei, todėl buvo surengta šventė, skirta mokyklos jubiliejui paminėti. Mokyklos bendruomenei buvo parodyta meninė kompozicija, kurios metu mokiniai parodė pateiktis, kuriomis priminė mokyklos istoriją. Renginio dalyviai ir svečiai galėjo pasižvalgyti po simbolinį muziejų, prisiminti praeites įvykius, atverti naują istorijos puslapį. Šventės iškilmingą nuotaiką sukūrė mokinių atliekami muzikiniai kūriniai.

Rajoninė mokinių kūrybinių darbų paroda ,,Instaliacija 2009”

Kiekvienas metų laikas žavi meninkus savo spalvomis, formomis, nuotaikomis. Žiema – kontrastų metas: baltame fone gyvena juodos, pilkos figūros, kurias galima atgaivinti popieriaus lape, skulptūroje...

Jau penkeri metai jaunieji Prienų rajono menininkai su žiema atsisveikina neįprastai, sukurdami jai ledo šventę, kurioje šeimininkauja batai, pirštinės, kepurės ir, žinoma, šalčio gėlės. Per tą laiką mokiniai tobulėjo, kūrė vis sudėtingesnius darbus. Penkerių metų jubiliejų apvainikavo jų sukurtos instaliacijos, darbai, reikalaujantys susikaupimo, pastabumo, susikalbėjimo. Tokius darbus gali atlikti tikri improvizatoriai, o improvizuoti Prienų rajono jaunieji meninkai sugeba. Penkerių metų jubiliejinė paroda tradiciškai buvo surengta Prienų ,,Revuonos“ vidurinėje mokykloje. Parodos lankytojai galėjo pasigrožėti mokinų sukurtomis instaliacijomis, pasižiūrėti mokinių iš Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos sukurtą rūbų kolekciją ,,Balta, bet nešalta“. Penkerių metų parodų dienoraštis buvo apžvelgtas pateiktyse. Mokiniai susitiko su Prienų miesto tautodailininkais: Kęstučiu Grigoniu, Vitalija Žiūkiene, Dainiumi Jurevičiu, Alvydu Antanavičiumi, Aušra Deltuviene.

Prienų rajono mokinių informacinių technologijų konkursas "Lietuvai 1000 metų"

Pradėjus rinkti medžiagą ir kurti pateiktį „Lietuva per 1000 metų“ kilo mintis, jog tai įdomus ir naudingas darbas ne tik mūsų, bet ir kitų rajono mokyklų mokiniams. Todėl suorganizavome rajoninį kompiuterinių darbų konkursą „Lietuvai 1000 metų“. Jo metu mokiniai piešė piešinius, kūrė lankstinukus ir pateiktis, skirtus Lietuvos tūkstantmečiui.

Konkurse dalyvavo aštuonios rajono mokyklos. Vertinimo komisija atrinko po tris geriausius darbus iš 5-8 ir 9-12 klasių amžiaus grupių. Konkursą užbaigė graži šventė Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje. Jos metu buvo apdovanoti konkurso laureatai ir dalyviai. Visus pradžiugino mokinių parodyta kompozicija „Laiškas ateities kartoms“. 

Kompozicija „Laiškas ateities kartoms“

Jau nebemokame rašyti laiškų. Juos pakeičia internetinės, SMS žinutės. Gyvenimo tempas greitėja, todėl mes vis skubame, taip atimdami iš savęs tą išsikalbėjimą. Septintokai pabandė nors trumpam sustabdyti akimirką, pajusti save istorijoje, skaitydami didžių Lietuvos žmonių laiškus, rašytus jų amžininkams, rašytus mums. Taip gimė idėja sukurti kompoziciją, skirtą Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Kompoziciją apvainikavo pačių mokinių parašytas simbolinis laiškas, skirtas ateities kartoms.

Vykdomi darbai

  • Kuriama knygelė bei pateiktis „Prienai vaiko akimis“, kurias papuoš geriausi mokinių darbai „Mano gimtasis kraštas“, „Mano krašto įžymybės“.

  • Dirbama prie žemėlapio „Prienų krašto lankytinos vietos“.

  • Mokiniai renka medžiagą ir ruošiasi popietei „Mūsų senelių profesijos“.

 


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį