A.P.P.L.E.

Aštuonioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Galinos Osadčiaja projektas

Svetlanos Sluckienės projektas

Atgal                          Back

Next                        Toliau

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

Kelionė į viduramžių miestą
Galinos Osadčiaja projektas

Mokytojai, dalyvaujantys projekte, kas mėnesį posėdyje aptarė projekto eigą. Visi mokytojai buvę susipažinę su miesto istorija, jiems buvo pristatytas „Viduramžių miestas“ ekskursijos maršruto projektas. Mokytojai gavo pagrindinių spausdintos ir elektroninės informacijos šaltinių apie Klaipėdos istoriją sąrašą, kuris gali būti panaudotas rengti mokomąsias uždavinius įvairiomis temomis. Iš pradžių mokytojai ir 6-8 klasių mokiniai renka medžiagą apie miesto atsiradimą ir jo plėtrą.

Sausio mėnesį mokykloje buvo surengta paroda "Miesto architektūra", ir vedamos pamokos-ekskursijos "Viduramžių miestas", "Kaip kūrėsi miestas".

Po to mokiniai lankėsi Mažosios Lietuvos muziejuje, kur susipažino su Klaipėdos ir Mažosios Lietuvos istorija. Muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje iš ciklo "Gyva istorija", kurioje mokiniai susipažino senovės baltų keramika ir savarankiškai bandė padaryti savo indus pagal senovines technologijas. Be to, 6-8 klasių moksleiviai aplanke ir Klaipėdos Pilies muziejų. Ši ekskursija leido vaikams pamatyti išlikusias miesto pilies liekanas, daugiau sužinoti apie miesto istoriją ir miestiečių gyvenimą.

Po ekskursijų į muziejus vaikai savo įspūdžius ir jausmus pateikė savo darbuose. Technologijų pamokose mokiniai padarė „fachwerk“ stiliaus namo ir švyturio modelius. Dailės pamokose jie piešė senamiestį. Informatikos pamokose rengė tekstus ir pristatymus apie Klaipėdą, kuriuos iliustravo savo nuotraukomis. Anglų ir lietuvių mokytojai vedė atviras pamokas „Ekskursija po Klaipėdą“, „Ar pažįstame Klaipėdos senamiestį“, kur vaikai demonstravo savo žinias apie kalbas, istoriją, informacines technologijas. Buvo vedamos integruotos istorijos ir technologijų pamokos 8 klasėse. Remiantis istorine medžiaga šiose pamokose buvo išbandyti mokomieji testai, uždaviniai.

Matematikos mokytojos artimiausioje ateityje ketina organizuoti mokomąsias ekskursijas į senamiestį (datos buvo pakeisti dėl mokytojų ligos).

Tęsiąsi projekto rezultatų pateikimas ir apipavidalinimas (lankstinuko, knygos, disko rengimas).





 

Atgal į puslapio viršų


Virtualus klasės metraštis

Svetlanos Sluckienės projektas

Radviliškio Vaižganto gimnazijos 3b klasės mokiniai, mano auklėtiniai, aktyviai įsijungė į projekto "Virtualus klasės metraštis" vykdymą. Pirma, mokiniai aptarė numatomos kurti svetainės koncepciją, siūlė, kokią medžiagą pateikti mokinių ir tėvelių apžvalgai. Mokiniai pasiskirstė pareigomis: vieni renka medžiagą, kiti seka įvykius, domisi renginiais, kuriuose dalyvauja klasės mokiniai, treti fiksuoja akimirkas fotoaparatu, kuria filmuotą medžiagą.

Vienas svarbiausių darbų - virtualios svetainės kūrimas, medžiagos talpinimas, išdėstymas. Susidurta su problema- Google sistema pateikė naują svetainės kūrimo versiją, tad tenka mokytis patiems savarankiškai, kaip kurti svetainę pagal naują modelį. Tokiu būdu mokiniai tobulina IKT naudojimosi kompetencijas, patirdami atradimo džiaugsmą, taip pat ugdosi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį