A.P.P.L.E.

Aštuonioliktos A.P.P.L.E. vasaros LMF projektai jau įpusėję
 

Aurelijos Dirginčienės projektas

Valdonės Navickaitės projektas

Next - more projects

Toliau - peržiūrėti daugiau projektų

Atgal į LMF laimėtojų puslapį          Back to LMF project winners' page

ŽIURKIAUS PILĖNO MOKYKLĖLĖ”
Aurelijos Dirginčienės projektas

Rugsėjo 22 diena – saulėta, puiki diena! Ir ne šiaip sau diena – Žemės planetos, tai Judriosios savaitės, tai rudens lygiadienio diena. Žiurkiaus Pilėno mokyklėlėje sujudimas – į aktų salę su paspirtukais atrieda trečiokai ir antrokai, jų mokytojos K.Kairienė, N.Jankaitienė, A.Bagamulskienė, I.Bumblauskienė, A.Dirginčienė – Žiurkiaus Pilėno mokyklėlės nariai  Planeta Žemė mūsų rankose! Su šiuo šūkiu Žiurkius Pilėnas ir mokytoja Kristina kvietė vaikus atkreipti dėmesį į tai, ką gali padaryti pradinukai, kad Žemėje būtų gera gyventi. Į svečius atvyko ir plastikinis maišelis, kuris guodėsi vaikams, kad jis visai ne monstras, o tik plastikinis maišelis, kuriam skelbiamas karas. O jis juk turi tiek daug privalumų – yra ir lengvas, patogus, ir užima mažai vietos. Maišelį atlydėjęs Žiurkiukas pradinukams paaiškino, kad, nors maišelis ir labai gražus gali būti, bet yra didžiulis gamtos ir gyvūnų priešas. Patekęs į ežerą ar upę, gali tapti spąstais žuvims, vandens paukščiams. Patekęs į jūrą žudo jūros gyventojus. O ar žinote, kad reikia 1000 metų, kad suirtų plastikas ir nebekenktų gamtai? O ir klasėje plastikinis maišelis pradinukams kenkia – sportinė apranga bei bateliai skleidžia blogą kvapą...Pasitarę su garbiuoju Žiurkiumi Pilėnu vaikai nutarė plastikinį maišelį keisti į medžiaginį. Į šventę atskubėjo ir daikteliautoja Pepė Ilgakojinė, su pilna kuprine plastikinių butelių, maišelių, indelių. Vaikai jai kantriai aiškino, kad taip kaupti ir su savimi nešioti atliekas netikslinga, kad viskam yra vieta. Pepė Ilgakojinė pakvietė vaikus kartu su ja kartoti priesaiką Žemei. O kad šventė būtų tikra – trečiokai dūdelėmis atliko „Liaudišką maršą“, skaitė savo sukurtas eiles, skirtas Žemei, o antrokas Arnas šauniai pagrojo akordeonu. Visi nutarė, kad Žemės diena turi vykti kasdien, nes Žemę saugoti reikia visada! 

Nuo 1971-ųjų kasmet kovo 20-ąją, Jungtinių Tautų nutarimu minima Pasaulinė Žemės diena, o Lietuvoje ji oficialiai įteisinta nuo 1992 m. Šią dieną organizuojamos įvairios kūrybinės akcijos, renginiai, tvarkomi parkai ir kitos rekriacinės zonos, keliami inkilai, vyksta daug specialių paskaitų ir seminarų apie ekologiją.

           Žemės diena yra skirta tam, kad žmonės susimąstytų, kokią žalą planetai daro jų veikla, kokių didelių ekologinių problemų turi kiekvieną šalis. „Ši diena skirta atkreipti dėmesį į tai, kokias Žemės žaizdas parodo ką tik nutirpęs sniegas. Tai tarsi Žemės, kaip gyvybės lopšio, globos diena. Vėliavos iškėlimas yra tarsi priminimas, kad negalime ignoruoti šių problemų, juk privalome tausoti planetą, kad ateities kartos galėtų joje gyventi“, – sakė L. Klimka. Mūsų mokyklos 2c klasės mokiniai dalyvauja 2-3 klasių projekte „Žiurkiaus Pilėno mokyklėlė“. Vaikai mielai įsitraukė ir į VšĮ „Žaliasis taškas“ projektą „Rūšiuokime ir rūpinkimės“, kurį sudaro dvi dalys – kūrybinė ir konferencinė. Suvedus kūrybinės dalies rezultatus Deividas Bartkus užėmė 2-ąją vietą. Jo darbas perkeltas ant reklaminės mašinos, kuri važinės po didžiuosius Lietuvos miestus. Aplinkos apsaugos ministerija ir VšĮ „Žaliasis taškas“ pakvietė 2c klasės mokinukus į Žemės dienos šventę Vilniuje kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ .

       Ar jums teko girdėti apie mokyklą mokykloje? Ne? Tai paklausykite. Šiaulių „Juventos“ mokykloje prieš metus savo veiklą pradėjo „Žiurkiaus Pilėno mokyklėlė“. Čia mokosi 2c, 3a,b,c,d klasių mokiniai. Vaikai mokosi mylėti savo Žemę, ja rūpintis. Tam reikia daug žinių ir didelio noro. Per metus pradinukai daug išmoko, daug sužinojo: mokėsi rūšiuoti atliekas, ne tik paprastas, bet ir elektronines. Mokėsi taupyti elektrą, vandenį. Lankėsi Jonavos „Achemos“ gamykloje, „Putokšnio“ gamykloje, piešė, kūrė rašinėlius ir eilėraščius, statė pilį Žiurkiui Pilėnui. Gimtadienio šventėje dalyvavo visas pulkas varlyčių, drugelis, daug žiurkiukų, varnelės. Šventę vedė nepailstanti daiktaliautoja ir ištikima Žiurkiaus Pilėno draugė Pepė Ilgakojinė. Į gimtadienio šventę su dovanomis atvyko ir visai nesenai įsikūrusios analogiškos mokyklėlės iš „Sandoros“ pagrindinės mokyklos mokinukai su dovanomis – puokšte gėlių, kuri prikėlė daiktus antram gyvenimui.

Šventė buvo puiki. Vaikai prisiminė nuveiktus darbus, dainavo, žaidė, šoko.

 

Atgal į puslapio viršų

 

“Tai mano mokykla”

Valdon
ės Navickaitės projektas

        Vilniaus r. Veriškių pradinėje mokykloje vykdomas projektas “Tai mano mokykla”, kuriame dalyvauja visi mokyklos mokiniai, mokytojai, tėvai bei kaimo bendruomenė. Įvairioje pamokinėje bei neformalaus ugdymo veikloje kuriamas filmas (vaizdo siužetas), pristatysiantis novatorišką šiuolaikišką mokyklą, kurioje nepamainomą naudą mokymosi rezultatams, mokinių motyvacijai, saviraiškai teikia informacinės komunikacinės technologijos.

          Pristačius projektą, mokiniai diskutavo, aptarė, ką jie norėtų papasakoti apie savo mokyklą, kuom pasidžiaugti, pasigirti. Įkurtas Jaunųjų korespondentų klubas, parengtas planas, kokie įdomiausi pamokų, veiklų  momentai turėtų būti nufilmuoti, ką reikėtų užfiksuoti, ką pakalbinti, ką papasakoti. Mokiniai atrinko fotografijas, kurios vaizduoja įvairias mokyklinio  gyvenimo akimirkas ir sukelia į skirtingus teminius katalogus (šventės, pamokos, ekskursijos.....) kompiuteryje, jas koreguoja Arct Soft, Gimp programomis.  Pagal numatytą planą, o taip pat spontaniškai – įvairių veiklų, pertraukų, išvykų po kaimo vietovę, mokyklos teritoriją metu įvairių klasių mokiniai su mokytojomis skaitmeniniais fotoaparatais bei vaizdo kamera fiksuoja jiems reikšmingas akimirkas, rengiami video reportažai, imami interviu iš mokytojų, mokinių, mokyklos darbuotojų, žymių kaimo vietovės žmonių. Filmuojamos įdomios, netradicinės veiklos, domimasi mokyklos pastato ir aplink esančių pastatų (dvaro) istorija. Taigi, vaikai su didžiuliu entuziazmu „dirba“ korespondentais, operatoriais, įvairių epizodų režisieriais, aktoriais, fotografais, taip įvairiapusiškai tobulindami ir komunikacinę, pažintinę, mokėjimo mokytis, meninę,  informacinę bei kitas  kompetencijas.

 


 
Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapisAtgal į pagrindini puslapį